Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


Piter_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając że żyję z oszczędności, jaka jest najtańsza forma zdobycia ubezpieczenia. Nie chcę rejestrować się w PUP z różnych względów. Fundusz zdrowia wychodzi trochę drogo (tym bardziej, że mam przerwę) wiem że można załatwić to taniej. Chodzi mi jaka umowa (zlecenie, o dzieło) będzie mi gwarantowała możliwość leczenia się. 

 

Aktualnie nie mam ubezpieczenia. Potrzebuję je do końca października. Z tego co wiem ubezpieczenie jest ważne przez miesiąc jeszcze po ustaniu umowy więc powinienem podpisać ją na okres sierpień, wrzesień?

 

ps. nie znalazłem lepszego działu, jeśli to zły proszę o przeniesienie i wyrozumiałość

Edytowane przez Piter_1982
wątpliwości co do działu, dopisane po ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych uczelniach można się ubezpieczyć jeżeli nie pracujesz i nie podlegasz ubezpieczeniu rodzinnemu (ukończone 26 lat). Opłata rekrutacyjna na większość kierunkó to 80-100 zł plus trochę biegania z papierkami ale za to na pół/rok spokój. Jedyna kwestia to mieć maturę i znaleźć kierunek gdzie biorą z łapanki (nie wiem jak teraz 10 lat temu nie brakowało nawet na dziennych).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie chcesz zarejestrować się w PUP, przynajmniej dopóki nie znajdziesz pracy? O dzieło nic nie gwarantuje, zlecenie to chyba dobrowolne, lub tylko ubezpieczenie bez składek emerytalnych(a emerytury za 20lat i tak raczej nie będzie).

 

Masz jeszcze planete młodych, ale to tylko na wypadek wypadku i na niską sumę(20k)

http://www.planetamlodych.com.pl/?page_id=262

 

Co do pomysłu @Drakon to wystarczy iść na język bułgarski czy chorwacki na studiach i być studentem duchem(masz zniżki i ubezpieczenie)

Edytowane przez seven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PUP odpada ze względów osobistych. 

 

NFZ - tak jak pisałem w pierwszym poście wiem, że można zrobić to taniej, tym bardziej, że miałem przerwę. 

 

Studia - dobry pomysł, ale mam ponad 26 lat (chyba, że coś się zmieniło), ale to i tak miałbym od 1 października, a nie od chwili przyjęcia. A mnie interesuje sierpień i wrzesień najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piter_1982 napisał:

Studia - dobry pomysł, ale mam ponad 26 lat (chyba, że coś się zmieniło), ale to i tak miałbym od 1 października, a nie od chwili przyjęcia. A mnie interesuje sierpień i wrzesień najbardziej.

 

No właśnie chodzi o to, że jest to dla osób powyżej 26 roku życia, którzy nie podlegają już pod ubezpieczenie rodzinne. Warunkiem jest studiowanie dziennie, bo takie osoby nie mogą się zarejestrować jako bezrobotne.

 

http://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/prawa-pacjenta/269005,Czy-studenci-maja-ubezpieczenie-zdrowotne.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.