Skocz do zawartości

Najlepsze konto walutowe


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo wyjeżdżam do pracy za granicę i wypłata będzie mi wpływać w euro.

Chcę założyć konto walutowe tylko nie wiem dokładnie w jakim banku.

Obecnie jestem w PKO BP i nie wiem czy tam nie otworzyć konta walutowego lecz czytałem, że musi być na koncie minimum 100 euro aby to konto było aktywne.

Po przyjeździe do Polski również chciałbym te pieniądze w euro wypłacić w złotówkach lub przelać na rachunek.

Które konto byście polecili? Czytałem dużo o Nest Banku i mają bardzo dobrą ofertę.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Niepowtarzalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Wypłata kartą z kantoru Alior kosztuje 9 zł od drugiej wypłaty w miesiącu zdaje się. Konto walutowe do jednego z kont osobistych w Aliorze ma kartę, która wypłaty ma tańsze bo 5 zł. Konto ma jednak drobne opłaty za kartę i jakieś duperele co miesiąc (Niemniej jeśli wypłacisz 3 razy w miesiącu pieniądze za granicą to już bardziej się opłaca niż karta z kantoru).

2. Deutsche Bank to trup, już teraz mają podobnej jakości oferty co Citi

 

Ogólnie czemu nie możesz założyć konta na miejscu? Tak będzie najlepiej w przeciwnym razie nasze banki Ci będą podjadać kasę za każdą pierdołę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Shark napisał:

2. Deutsche Bank to trup, już teraz mają podobnej jakości oferty co Citi

 

Dlatego trzeba wspierać naszych... ups... :D 

3 lata temu miałem konto walutowe w DB, a jak wygląda sytuacja w Santanderze?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wpłacałem funty, a mam mbank i pani mówi mi tak:

nie można wpłacić funtów stacjonarnie w Polsce, w oddziałach stacjonarnych... natomiast eur i USD jak najbardziej, wiec ojca pod pachę i do jego banku PKO SA i tam bez problemu z otwarciem itd ale bez karty i niedługo przeleje na moj mbank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Wybrałem ING Bank Śląski. Jedna karta do złotówek oraz do euro.

Fajną opcją jest to, że mogę sobie przelewać euro na rachunek polski po kursie takim jak w kantorach nie wychodząc z domu i to wszystko zajmuje kilka sekund.

Edytowane przez Niepowtarzalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE MA NIC ZA FREE.

Czy nikt tego nie pojmuje?

Jesli nie ma oplat - przeliczenie walut to uwzglednia i na pewno na korzysc banku.

Specjalnie zaplacilem karta za granica za benzyne zeby to sprawdzic.

Wyszlo gorzej niz gdybym mial gotowke w Euro czego zreszta sie spodziewalem.

ZAWSZE tak jest.

Za darmo to jest trzecia godzina u dziwki pod warunkiem ze za poprzednie dwie wezmie tyle ze kolejne TRZY da za darmo.

Czy tak trudno to zrozumiec?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.