Skocz do zawartości

Jak Polska policja traktuje obywateli


Rekomendowane odpowiedzi

Co jakiś czas pojawiają się skandaliczne nagrania czy incydenty związane z ludźmi którzy mają nas chronić. Ostatnia zła passa Wrocławskich policjantów trwa nadal. Po niedawnej śmierci młodego człowieka na komisariacie tym razem wyciekło nagranie z interwencji w supermarkecie. W całej tej sytuacji najgorsze jest to, że mimo wielu wspaniałych ludzi w Policji, którzy z narażeniem życia służą obywatelom jest garstka ludzi; którzy wystawiają opinię tej formacji niczym z rodem z czasów słusznie minionych...

@Stulejman Wspaniały Myślę że temat naszej policji byłby dobry pod audycje, bo to co od zwłaszcza paru lat się dzieje wokół tej instytucji nie napawa optymizmem...

 

 

Edytowane przez Krzysiek1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W policji jest dużo ludzi, którzy są w porządku, ale jest też masa szamba, którzy chleją poza służbą, którzy tam są, bo nie są w stanie robić żadnej intelektualnej pracy. Pobicia to jedno, ale zmuszanie ludzi, by się przyznawali do rzeczy, których nie zrobili tylko po to, by mieć lepsze statystyki wykrywalności, to kolejna praktyka.

 

Ale są też normalni ludzie. Kilka razy byłem na komisariacie i byłem zaskoczony, że mogą szybko rozwiązać różne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś na sadisticu napisał, że 70% ludzi w policji to ludzie, którzy nie powinni jej wykonywać, pod filmikiem gdzie była podobna akcja.

 

Potem spytałem się koleżanki, która była z policjantem kilka lat w związku - jak to wygląda - podała podobne informacje i liczby.

 

@Adolf mógłby się tutaj wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GluX napisał:

 

@Adolf mógłby się tutaj wypowiedzieć.

  

   Powiem tylko tyle, że jak się przyjąłem, to na szkoleniu podstawowym, było nas na sali 12 młodych f-szy. Z tych 12-stu do emerytury dosłużyłem tylko ja 

i jeszcze jeden koleś. Reszta, gdzieś po drodze poległa, za pijaństwo, korupcje, bandytkę i to profesjonalną z kałachami, no i jeszcze jeden kolega który odjechał 

na serce z powodu stresu. 

   Może teraz mają inne sposoby naboru i selekcji kandydatów, za moich czasów brali wszystkich jak leci. Przyjmowałem się w 91 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różni, jak wszędzie, nie wiem jakie sa proporcje, ogólnie nigdy nie staje "okoniem" i większych problemów nie miałem, a interpol mnie ściga:D /zbieżność nazwisk/ dowiedziałem sie przy okazji przekroczenia predkosci, mimo procedury nie miałem obrączek.

Taką mają robotę, al uważam ż powinni być dobrze przeorani psychologicznie.

I często hasło "prawnik" działa na nich uspokajająco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/policjanci-ktorzy-pobili-staruszke-sa-para-byli-juz-oskarzani-o-przemoc-nowe-fakty_1010836.html

 

"Na jaw wychodzą nowe szczegóły z życia dwójki policjantów, którzy pobili staruszkę na zapleczu sklepu we Wrocławiu. Okazuje się, że w ubiegłym roku mieli już do czynienia z prokuratorem. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf to nie jest łatwy chleb, jak słysze karynki "20 lat i emerytura" z takim podejściem...

Nie równać wszystkich do jednego poziomu, nie wiemy co i jak a co jeśli starsza biedna pani jest zawodowcem utrzymująca się z drobnych kradzieży kombinującą  ...

 

To jest za duża formacja żeby oceniać wszystkich. Zgadnijcie kogo wzywają misiaczki stojący w bramie czy na podwórku chlejąc piwo codziennie po wpierdolu od kilku ogarniętych .... no  "po pały dzwonią"  .... :D cipki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie temat rzeka, z autopsji wiem ze oprócz @Adolf to każdy, to kurwa...

 

Chory system prawny w państwie = chora policja.

 

Ile razy pisany za nic, ile razy swieciłem legitymacją studenta, to zmiana o 180 stopni, nigdy nie odpusicili zawsze pisanie i mandat za damski chuj. Bo jestem stąd, a stąd.

 

Ktoś gdzieś kiedyś rapował: maja średnie a są prości (prostaki).

 

No ale statystki muszą się zgadzać i trzeba jebac tych Polaków na hajs. 

 

Przepraszam za tyle jadu.

 

Ps. W rodzinie mam policjanta - wysoko postawiony ma związane ręce jak sam mówi te tryby trzeba rozjebac i zbudować na nowo...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zuckerfrei napisał:

 

Dla mnie temat rzeka, z autopsji wiem ze oprócz @Adolf to każdy, to kurwa...

 

   Skąd wiesz że ja nie byłem kurwą? Napierdalałem ludzi aż gwizdało. Była milicja mnie nauczyła pracy. Ale wiedz że po solidnym wpierdolu nigdy nie było reklamacji. Jeżeli mieli te ludziska skonfrontować, wpierdol z sankcjami prawno - sądowymi, to szli jak zmyci. Ukierunkowana przemoc fizyczna przynosi efekty.

   Przykład: Panie dzielnicowy, (to ja za młodego), jak był stary dzielnicowy , to mi wpierdolił i nie ciągał po sądach. A pan to się czepia i wniochy do sądu kieruje. Zrozumiałem i współpraca na przyszłość była wzorowa, że się tak wyrażę.

   Przykład drugi. Dwie pijane norweżk (polki z paszportami Norge)i zjeżdżają  z promu samochodem. Pech że musieliśmy zareagować bo ktoś zgłosił. Chciały tylko zjechać na stację benzynową i odparować.

W/g przepisów przejechała pani kierująca 500 metrów po polskiej drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, około 1,2 promila. Interwencja, polskie prawo jest surowe,, na dechy do wytrzeźwienia, później sąd grodzki, samochód na parking. Jak zrozumiała kobiecina co zrobiła. O kurwa. Lament i wyzywanie. A można było pomyśleć. Nawet nie chciałem jej zamykać, ale kurwa przepisy.

   Nie życzę nikomu takiej pracy, gzie decydujesz o losie ludzkim, nie mając na to wpływu, bo  kurwa przepisy, bo kurwa KPK, KK, KPA i inne bezduszne smrody.

   

   Nie walczcie z Policjantami o swoje prawa jeżeli zawiniliście, będzie albo OK jeżeli podeszliście z pułapu winowajcy, skruchy, zrozumienia, a później uśmiech, pewność siebie. Nie róbcie z siebie ofiary,

agresora, wykłócając się o duperele. Zawiniliście, trzeba przejść do negocjacji, absolutnie nie z punktu ofiary represji. Rozmawiajcie jak równy z równym. To są negocjacje. Nigdy nosorożec na ryju.

Nigdy z pozycji ofiary która na wszystko się zgadza, wtedy dostaniecie działę z górnej półki.

 

   Jeszcze jedno. Odnośnie pobicia tej starszej pani w sklepie. Potępiam, ale patrzę na to z dystansem. Prawdopodobnie jest to pani która notorycznie kradnie w sklepie. Policjanci mają jej dość, bo dużo pracy angażuje. Mandaty nie robią na niej wrażenia, a czasami zwykłe wytłumaczenie 'fizyczne' przy użyciu rąk dają większe efekty resocjalizycyjne. Tak bywa.

Ta para Policjantów miała pecha że kamera, że ktoś to upublicznił. Ich kariera się skończyła, ich nie ma w Policji. I dobrze bo dla takiej patologii nie ma miejsca w Policji.

 

   Na koniec chciałbym zauważyć że to baba policjantka rozpoczęła agresję, facet jej przyklaskiwał i mimo wszystko pomagał pokrzywdzonej zakładając jej min. czapkę na głowę. On przyklaskiwał kobiecie odrzucając podstawowe zasady, że nie powinno się krzywdzić słabszych, co powinno być w jego naturze jako Policjanta. 

 

Pozdro.

 

Poległ przez BABĘ!

 

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.