Skocz do zawartości

Stalking na wykop.pl - koniec "zabawy".


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiękam, to są mega-ultra-superduper-przeogromne jaja.

Patrzę, czytam i z podziwu wyjść nie mogę.

W nic już nie wierzę.

Moje skromne rozpięciorzenie jaźni to przy tym burdelu małe miki.

 

Jeszcze prokuratura weszła do gry.

 

W okazji Nowego Roku wszystkim nam życzę wesołego jajka i wielu ekstraordynaryjnie urodziwych prezentów.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RedBull jest niezwykle agresywny na wykopie, więc chciałbym zadać pytanie jemu i Ryśkowi (themaskator_pl na wykopie).

 

Themaskator_pl, były user kochający nas (do czasu aż chłopaki go nie wykopali ze zlotu, a ja z forum za zachowanie) napisał o naszym forum tak:

 

Czyli sprawa jest jasna. Rysiek ma dość chamstwa wobec kobiet, i zamkną nam forum. Spoko. Spoczko.

 

Jednocześnie RedBull i Rysiek się kumplują, oraz razem walczą z równie szlachetnymi Szymonem i Sławomirem z bestialską dyktaturą na forum. Uważają się za niewinnych i skrzywdzonych przez chorego z nienawiści despotę, czyli mnie. Do tej pory logiczne? OK.

 

Więc Rysiu mam pytanie. Co Ty i podjudzone przez Ciebie organizacje feministyczne (nienawidziłeś ich kiedyś...), zrobią z wieloma tekstami Redbulla na forum? Przytoczę Ci ich trochę np. z jednego tylko wątku: http://braciasamcy.pl/index.php?/topic/4292-bezczelność-pasztetów-przechodzi-ludzkie-pojęcie/#comment-92332

 

 

 

Jednak to , co dziś tam zobaczyłem ,napawało mnie wręcz obrzydzeniem!

Muzyka chujowa...

Ani jednej ładnej dziewczyny!

W chuj pasztetów, i to takich 2,3, i 4 /10....masakra!

Gości napalonych 2 x tyle ,co kobiet...

Mało tego, w chuj CIAPATYCH !

Polskie kurwy co wyrabiają, to tragedia...same łapią za dupy i kutasy na parkiecie tych ciapatych! Którzy oczywiście je OLEWAJĄ !

 

----------------------------

 

 

No, to lachon  już mało się nie posika...:-)

Ale patrzę, kurwa przecież to pasztet!

"I have to go....to toilet..."

i spierdoliłem...nie będę ruchał pasztetów, mam przecież zajebisty seks z moją laską ! :-)

 

------------------------------

 

 

W sobotę byłem w innym lokalu, tam czarnuchów nigdy nie było...

Tym razem niestety już i w tym zacnym miejscu pojawiło się to tatałajstwo...

Najebani jak meserszmity, niemal nieprzytomni , ledwo się na nogach trzymali (dlaczego ochrona wpuszcza / nie wyprasza takiego bydła???) ...

 

Oczywiście nasze rodzime kurwiszony były niezawodne, czarnych i ciapatych nachalnie znów macały i lizały się z nimi bez najmniejszej żenady...

 

Pod koniec imprezy jeden z nich mało nie zerżnął jakieś kurwy wprost przy ludziach,  w loży...normalnie na niej leżał...:angry:

Obszczymur i brudas, który jeszcze miesiąc temu jak nic ruchał KOZY...

 

----------------------------------

 

Tu już z innego wątku

---------------------------------

Bo było dużo "zwrotów akcji"...to jej przyjebałem, to wyprowadzałem się nieraz ...to ona poprawiała się (na chwilę)...różne różności...:P

 

--------------------------------

 

Bo było dużo "zwrotów akcji"...to jej przyjebałem, to wyprowadzałem się nieraz ...to ona poprawiała się (na chwilę)...różne różności...:P

Nieraz latały talerze, były wręcz bójki, ale były też zajebiste emocje , wzruszenia, płacz , lofcianie....

Dupa bardzo atrakcyjna, do tego charakterek twardy jak sam skurwesyn... Pociągała mnie pod każdym względem.

Co by nie mówić, rzadko się nudziliśmy ze sobą.

Emocje szalały jak huragan, od miłości do nienawiści , tam i z powrotem...

Ambitna i wytrwała, tym mi imponowała.

 

Mieliśmy też trzy przeprowadzki po całej Polsce , z małymi dziećmi - takie rzeczy zajebiście łączą...

Utraty pracy, b. poważne choroby, wręcz otarcie się o śmierć...

 

Wielkie sukcesy "na zewnątrz" , ale między nami coraz większa chujnia.

Jak zaczęła się puszczać ze swoim szefem, to w końcu przelała się we mnie czara goryczy...

Choć też nie od razu, potrzebowałem jeszcze pół roku.

 

--------------------------------------

 

 

To pytanie jest też do "przyjaciół" RedBulla - skoro twierdzicie że na forum są oszołomy nienawidzące kobiet, to dlaczego przyjaźnicie się z osobą przyznającą się do BICIA KOBIET i pogardliwego, przedmiotowego ich traktowania? A co z Szymkiem, i jego opowieścią o brutalnym traktowaniu kobiet, że nie wspomnę o wyjedzeniu jej całej lodówki :> (przemoc kulinarna :>). 

 

Czekam na odpowiedź, jak to sobie zracjonalizujecie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to kolejny dowodzik trzeba będzie jutro dosłać. Pamiętacie zapowiedzi Kanistra z wykopu o tym, że rzekomo nie płacę podatków? To zobaczcie jak próbują mnie zastraszyć/wydobyć dane osobiste/inne cele, przy czym podkreślam że dostaję całą masę meili, które mają za zadanie dostarczyć im dowodów, że jestem zły i niedobry. Nagonka trwa:

 

 

---------------------------------------------

Nadawca: Centralny Urząd Skarbowy <[email protected]>
Temat: INFORMACJA O ROZPOCZĘCIU KONTROLI SKARBOWEJ

Treść wiadomości:
Zgodnie z art. 282b § 1 Ordynacji podatkowej Centralny Urząd Skarbowy zawiadamia o zamiarze wszczęcia kontroli w dniu 10.08.2017 r. Jednocześnie Urząd Skarbowy informuje, że zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 października 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z późn. zm.) w związku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z późn. zm.) czynności kontrolnych dokonuje się w obecności kontrolowanego lub osoby przez niego upoważnionej. Oznacza to że w wyżej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiązana/y do obecności w siedzibie swojej Firmy i współpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jest Pani/Pan zobowiązany do pisemnego wskazania osoby upoważnionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczególności w czasie Pani/Pana nieobecności.

Nieobecność Pani/Pana może zostać uznana za stan wyczerpujący znamiona wykroczenia określonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 października 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z późn. zm.).

———————————–

INSPEKTOR KONTROLI
Urząd Skarbowy
Iwona Pawlik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fejk i do tego kiepski:

 

1 Wszystkie maile gdzie występuje urząd skarbowy mają myślnik, a nie kropkę między tymi wyrazami.

 

2 Po małpie jest zawsze mofnet.gov.pl.

 

3 Nie istnieje w nazewnictwie coś takiego jak Centralny US :> 

 

4 Korespondencję droga elektroniczną z US można otrzymywać jedynie jeśli wyraziło się na to zgodę ^^

 

5 Nie ma podanej właściwości miejscowej urzędu :lol: 

 

6 Nie ma linka, który należy kliknąć aby pobrać elektroniczną wersję dokumentu czym jednocześnie potwierdza się odbiór.

 

7 Na koniec nie zostało to wysłane z domeny gov, tylko z formularza kontaktowego na stronie, gdzie adres można wpisać dowolny.

 

 

 

@Stulejman Wspaniały niech techniczny poda ip tego, kto wypełniał formularz, może coś się z tego wyciśnie. 

 

Art 227 kk - Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak "centralny urząd skarbowy". No i zwykle jak coś ode mnie skarbówka chciała, to pani podawała telefon kontaktowy do siebie. 

A co mówi nagłówek maila?

 

No i Red uprzedził :)

Edytowane przez Rnext
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz ciekawiej się robi. RedBull zapomina, że oprócz wulgarnego rasizmu, lżył w obrzydliwy sposób kobiety ("polskie kurwy"), i nie tylko pomówił mnie o chapanie pieniędzy ze zbiórek na Iphone, ale też wielokrotnie nazywał mnie psychopatą, szaleńcem itd. Sąd zada proste pytanie - czy jest pan psychiatrą? Nie? To dlaczego pomawia pan osobę publiczną z nazwiska o kradzież i nie tylko choroby psychiczne, ale i psychopatię która kojarzy się ze zbrodnią i ohydztwem, mordercami i pedofilami? 

 

RB - a bo wysoki sądzie on mnie z forum wyrzucił i nazwał Judaszem Ryszardem!

 

WS - a czy właściciel forum nie ma prawa wyprosić pana? I czy pomylił z Ryszardem pana jako osobę z nazwiska czym pana pomówił, czy z NICKU INTERNETOWEGO?

 

RB - wściekłe bulgotanie w krtani, myśli uciekają do schłodzonej wódeczki z redbullem i łatwych, "polskich kurew", rozpacz przerywana nadzieją szarży "kumpli" z wykopu, którzy w cudowny sposób go uratują od poniesienia konsekwencji oszczerstw i pomówień których się dopuścił.

 

Tak więc skoro RedBull wyrzuca mi jakieś sądy ze staruszkami, to może powyrzucamy co on napisał? Ciekawe kto wygra?

 

Moim zdaniem RB i Vinc to takie kobiety w męskim ciele, histeryczne, mściwe. Leon w sumie też. Chytre, bezwzględne, zdradliwe, zakrzykujące wrzaskami i lżeniem prawdę. Sławek i Rysiek to już inna para kaloszy, mściwość, obłuda, zło - ale w męskim stylu, a nie kobiecym.

 

Czyli ich strategia jest taka:

 

1. Bezustannie atakować mnie donosami, stresem (wysyłanie takich meili jak dziś, podatki uczciwie płacę, ale kontrole zabierają masę czasu), oskarżeniami, wyciąganiem starych spraw i przekręcaniem ich. Nagonka ma być cały czas na wykopie bezlitosna. Wiedzą co to jest IBS, i jak "podkręcić" straszne objawy tej choroby. Np. jedno z multi chyba Sławka, pisało o cierpiącym na sraczki płaczku. Śmieszne, dopóki sraczki nie zniszczą Ci życia.

 

2. Szukać haków, czegokolwiek by skontrować prawnym uderzeniem. (RB straszy kontrą Kanistra, jak się wkurzy to mnie zniszczy :>)

 

3. Znaleźć osobę na forum na którą są haki, i wykorzystać jej informacje oraz osobę. Boję się że wytypowali Adolfa. 

 

4. Wmawiać sobie że sąd umorzy sprawę... i oleje 3 lata stalkingu na wykopie a ogólnie 10 lat horroru. Bo tak. Bo tak RB chce i w to wierzy i tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2017 o 17:23, Stulejman Wspaniały napisał:

Ja nie zostawiam w potrzebie, i jak dziś zobaczycie - i mnie nie zostawiono w potrzebie. Ale trzeba wiedzieć komu zaoferować swoją lojalność, a komu (np. Szymon, Rysiek, Redbull) nie.

 

@Stulejman Wspaniały Co się tak naprawdę stało z tym RedBullem1973? Pisał wcześniej sporo postów na forum, wydawał się być wiarygodny. A tu takie gówno w gębie.

 

Przytoczysz kilka szczegółów? Może jest jakiś wątek? Czy szkoda "papieru"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, RedBull nie był spoko, miał swoje odpały - widziałeś bym kiedyś pisał czy mówił o kobietach "polskie kurwy", albo że biję kobiety? NIGDY. Dostał za tę wypowiedź ode mnie lajka? Nie, bo nie widziałem tego. A szkoda, bo już wtedy by wyleciał.

 

RedBull twierdzi wciąż, że mam go przepraszać za pomówienie że jest Ryśkiem. Ale ja nadal nie wiem kim jest - podał na wykopie nazwisko i telefon, więc podane przez niego dane podaliśmy prokuraturze. A jaką mam pewność że podał mi swoje dane? To się dopiero okaże.

 

Stworzyłem o tym wątek na forum - ale nie po wyrzuceniu RB, ale po tym gdy ten w zemście poszedł na wykop, do Sławka. Oni ciągle "zapominają" o tym, ale to bardzo ważna różnica. Manipulują faktami ile się da.

 

Ja nie stworzyłem wątków o Ryśku, Vincu i RB po ich wyrzuceniu, a po tym jak mnie szkalowali. Vinc wiadomo, wysyłał wszystkim meile na mój temat kłamliwe, a do mnie się uśmiechał i prosił o audycję (nagrałem, mimo że nie był już modem). Obżerał Adolfa i grzebał mu w komputerze jak go nie było, co sam wyznał na wykopie. Zapraszasz gościa, dajesz mu wyro, żarcie, słuchasz jego pierdół i masz w zapłatę grzebanie w kompie (a pewnie nie tylko), obelgi, pomówienia... taki jest Vincent. Brzytwie też groził na wykopie, że wie gdzie mieszka i pracuje i mu zaszkodzi. Vincent to taka mała, tchórzliwa wesz bez honoru i zasad. Wyjątkowo chciwa na pieniądze. Chciał się przypodobać Ryśkowi, to teraz Rysiek mu pokaże, co znaczy wiara w lojalność wierzącego w determinizm cwaniaczka.

 

Rysiek po wyrzuceniu, nagrał na mnie paszkwil na YT i szybko go skasował, może gdzieś jest jeszcze. Ledwo to pamiętam, ale były o mnie teksty, niemiłe wypowiedzi, kłamstwa że czasopismo było tylko żeby zdobyć jego dane i wizerunek, co udowodniłem że jest kłamstwem dając zdjęcie decyzji sądu o odrzuceniu tytułu (były też inne pisma sądowe). Później polazł na wykop, i gdy zaczął przeginać - oraz robić ze mnie skurwysyna, napisałem co wiedziałem o nim i dlaczego wyleciał. Ludzie sami napisali co wyrabiał na zlocie, a Tarnawa napisał wyraźnie, że Rysiek mu powiedział ŻE CHCE ZNISZCZYĆ FORUM. 

 

RB wpadł w amok zemsty, i zamiast spokojnie poczekać na śledztwo (ciągle mieliśmy zakładane konta przez Sławka i Ryśka, do dziś sądzę że The Man to było konto Ryśka), poleciał na wykop gdzie pisał że kradnę i jestem psychopatą, ale nie tylko. Teraz wyciąga wszystkie brudy, które żadnymi brudami nie są. Jak są, niech oskarżą mnie o przestępstwa, mają taki obowiązek prawny.

 

Mac był faktycznie fałszywie oskarżony (narzędzie IP się czasem myli), poczekał i doczekał się moich oficjalnych przeprosin. Nie latał na wykop, bo wiedział że jesteśmy z modami bezustannie pod obstrzałem, że ciągle nas testują i próbują zaszkodzić. Dostał gratis książki ode mnie, i wszystko grało.

 

Dlatego jeśli (JEŚLI) nawet okaże się że RB to nie Rysiek, to nie ma mowy o przeprosinach. Za to w jakim stylu się na mnie zemścił, jakie ohydztwa na mój temat wymyślał - nie będzie między nami zgody. Ja miałem prawo zbanować RB bo to moje forum, ale on nie miał prawa kłamać na mój temat, wmawiać mi złodziejstwa i choroby psychicznej, a wszystko pod moim nazwiskiem, na które latami ciężko pracowałem. Dopiero po tym powstał wątek o nim.

 

RB w imię zemsty razem z innymi hejterami, szkalowali mnie, uderzyli w moich bliskich i mnie. Nie mam najmniejszych powodów by go ewentualnie przepraszać, jeśli faktycznie nie jest Ryśkiem - czego nie wiem, bo i skąd? Jakoś inni się nie mścili, ReddAnthony z tego co pamiętam dostał bana, później normalnie wrócił.

 

Można? Można. Tylko trzeba zrozumie sytuację forumową i być normalnym człowiekiem, a nie histerykiem który dla zemsty poświęci wszystko. No a teraz za to zapłaci, ponieważ ZŁAMAŁ PRAWO. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent o tym jak chciał jedną dziewczynę "wyjebać przez okno":

A tu przyznaje się do rzucenia kotem o ścianę:

 

Myślę, że biegły psycholog będzie miał co badać -_-. Podobnie jak jego posty o Żydach i dlaczego "rozumie Adolfa Hitlera" a Goebbels to jego idol. Na pewno organizacje feministyczne i anty-ksenofobiczne mu pomogą :D

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna tam na całego. Oczywiście moje wypowiedzi -4, -4, Kanister sie rozpisał z pierdołami +4 :lol:  Oj Marek, bardzo Cie tam nie lubią, bardzo.

 

Ale patrzcie jaki Sławuś dobry, on Cie nie hejtował cały czas, on robił przerwy! Patrzcie, jaki dobrotliwy, 2-3 tygodniowe przerwy. To mnie rozwaliło:lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, EnemyOfTheState napisał:

Na pewno organizacje feministyczne i anty-ksenofobiczne mu pomogą

Osoby się w nich udzielające, zdecydowanie są zagwożdżone w "jedynie słusznej ideologii", ale nie wydają się na tyle durne, żeby nie wywąchać pisma nosem, że miałyby zostać użyte w charakterze tępego narzędzia czy tam cyngla, co więcej - przez ludzi myślących o nich co najmniej z pogardą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz usunięty przez moderatora

 

Rysiekbezfajki zbanowany za multi.

 

Kanister - 

Użytkownik zbanowany permanentnie

za flood, trollowanie, nieodpowiednie zachowanie

 

 

Hm czyżby wykop sie przestraszył pozwu - https://www.wykop.pl/link/3851713/kolejna-sprawa-sadowa-przeciwko-wykop-pl/ czy nareszcie mają mądrzejsztch moderatorów? Marek odpuszczasz pozew przeciwko wykopowi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę uzasadnienia żadnego, tylko nick Kanistra na szaro.

 

24 minuty temu, WysportowanyPrzystojny napisał:
Hm czyżby wykop sie przestraszył pozwu - https://www.wykop.pl/link/3851713/kolejna-sprawa-sadowa-przeciwko-wykop-pl/ czy nareszcie mają mądrzejsztch moderatorów? Marek odpuszczasz pozew przeciwko wykopowi?

 

Nie odpuszczam na pewno. Raz że skasowali Kanistra bo pewnie prokuratura już mu siadła na kark, a reszta multikont zacznie znowu mnie szkalować, a dwa - że ponad trzy lata tolerowali przestępstwo, mimo moich BŁAGAŃ i wpłacania im pieniędzy. Ktoś musi za to zapłacić, nie można tak traktować ludzi.

 

 

Czyli Kanister ma problem. Prokuratura uznała jego wpisy za przestępstwo - a wykop za trollowanie i go zbanowała. No ale pewnie uważa się za niewinnego...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały z tego co pamiętam dla tego kanistra, co nie jest ponoć tym bloggerem opinia moderacji wykopu zawsze była wyznacznikiem kim są inni zablokowani użytkownicy.

 

I zawsze była słuszna i właściwa, więc zapewne i w tym wypadku mowy o pomyłce być nie może.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał:

@Stulejman Wspaniały z tego co pamiętam dla tego kanistra, co nie jest ponoć tym bloggerem opinia moderacji wykopu zawsze była wyznacznikiem kim są inni zablokowani użytkownicy.

 

I zawsze była słuszna i właściwa, więc zapewne i w tym wypadku mowy o pomyłce być nie może.  

 

Myślę że w tym akurat przypadku, Kanister zrezygnuje z tego przekonania. Teraz nie tylko ja i forum, ale i wykop będzie zły i podły. Ale zaraz, wtedy mój ban też będzie zły? Nie, tak nie może być...

 

Kolejne pytanie do RedBulla (tego od " wódy z energetykami, "polskich kurew", rasizmu i bicia kobiet): Skoro Kanister nigdy nie kłamał i jest cudowny, to dlaczego prokuratura wszczęła śledztwo w jego sprawie, a wykop zbanował go za trolling? Rozumiem że chodzi o jakiś spisek, uwzięli się na dobrego człowieka, który walczył z dyktaturą szaleńca na forum?

 

@pijekubusplay: 
Nawet, jeżeli by się okazało , że @Kanister to jest Sławek - to on nigdy niczego nie wymyślał i nie kłamał na temat guru.
Opierał się wyłącznie na tym , co guru sam o sobie pisał.

 

----------------------------

 

Kabaret nadal trwa. Tym razem multi Sławka, Ferred, wkleja cytaty z wielkiego uzdrowiciela, który zdaniem Boga (ale powiedział to tylko jemu), ma zbawić całą ludzkość i planetę - Pana Popko. Cytaty Pana Popko i jego czcicieli o forum i o mnie:

 

"...ojjj, b. samcy to już jest ciemna istota, już przeszedł na stronę zła i niszczycielską ma siłę na innych, sprawdziłam go, jest beznadziejny, blokować tylko i nie oglądać, zero tam człowieczeństwa, on prowokuje ijest pokancerowany psychicznie i fizycznie, nie będzie miał ani kobiety ani dzieci, prowokuje specjalnie!!! on już ciągnie eneegię, tam nawet nie da się pisac, bo to nie bedzie miało końca, nie wytłumaczysz nic, nic, ja go sprawdziłam na skalach raz dwa!!, sam syf, jak tam napisałam prawdę o tym, ze ma bakterie jelitowe i by się zastanowił co robi- to mnie zaczął wyzywać.."

 

Link: https://www.wykop.pl/link/3852109/falszywe-zawiadomienie-o-popelnieniu-przestepstwa/najnowsze/

 

Czyli biedulek dniem i nocą na wakacjach będzie kolejny raz przesłuchiwał prawie tysiąc godzin moich audycji i ponad tysiąc tekstów. To mi się podoba :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferred/Sławek chce wmówić wszystkim, że oskarżony i zbanowany crusader, to ja - i sam siebie oskarżyłem. Nie ma co, geniusz byłby ze mnie ryzykować oszustwo, kiedy mam na talerzu stalking.

 

Wykop bardzo nieładnie się zachowuje. Rysiekbez fajki to ktoś kto wklejał posty stąd i raczej (nic nie wiadomo z nimi do końca) mi sprzyjał. To skasowali jego posty które są postami z forum a Kanister zbanowany za trolling ma zostawione szkalujące mnie treści. To się w głowie nie mieści. Kto tam w ogóle pracuje?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.