Skocz do zawartości

Czy zrobic test DNA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam braci. Moderatorow przepraszam za brak polskich znakow i bledy. Jestem "Januszem" komputerowym i pisanie nie idzie dla mnie tak dobrze. Ci ktorzy sluchaja Marka znaja moja historie ze strimu,historie "Jarka z Helsinek". Opisanie jej tutaj jest dla mnie nie malym wyzwaniem,za co braci przepraszam.A pytanie brzmi tak jak tytul. Mam syna 27lat i corke 21. Co do syna to nie mam watpliwosci,co do corki juz tak. Wiem ze regularnie po urodzeniu syna sypiala z moim bratem. Mysle o zrobieniu testu bez wiedzy kogo kolwiek,ale czy to ma jaki kolwiek sens teraz?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyobraź sobie siebie w sytuacji gdy z testu wyjdzie tak oraz że nie. I zapytaj siebie czy chcesz być w takiej sytuacji.

 

Jeśli tak, to rób. Jeśli nie, to nie rób.

Edytowane przez rewter2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić zawsze warto,choćby dla własnego spokoju.Inaczej będziesz się bombardował podejrzeniami do końca życia.Nawet jak okażę się córką brata (współczuje "brata" swoją drogą) to i tak praktycznie jak by Twoje było - wiem,poronione tłumaczenie ale jeśli chodzi o geny to w sumie jeden hooj :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Jebak Leśny said:

Zrobić zawsze warto,choćby dla własnego spokoju.Inaczej będziesz się bombardował podejrzeniami do końca życia

 

Popieram. Jeśli tyle lat po jej urodzeniu o tym myślisz (chyba, że o życzliwym bracie dowiedziałeś się tydzień temu) to zrób test bo to nie da Ci spokoju.

Inna sprawa, jesteś z kobietą, o której wiesz, że regularnie sypiała z Twoim bratem ??? nie chcę się drapać po nie swoich jajach, ale.... jak Ty to znosisz ? jak to w ogóle jest możliwe ? Możesz patrzeć w lustro ?

Edytowane przez urodzony_w_niedzielę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, urodzony_w_niedzielę napisał:

 

Popieram. Jeśli tyle lat po jej urodzeniu o tym myślisz (chyba, że o życzliwym bracie dowiedziałeś się tydzień temu) to zrób test bo to nie da Ci spokoju.

Inna sprawa, jesteś z kobietą, o której wiesz, że regularnie sypiała z Twoim bratem ??? nie chcę się drapać po nie swoich jajach, ale.... jak Ty to znosisz ? jak to w ogóle jest możliwe ? Możesz patrzeć w lustro ?

Jestem juz po rozwodzie,po wielu latach to wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze adresatką roszczenia może być córka a nie matka, bo to na córkę były alimenty. Matka tylko ją reprezentowała i występowała w jej imieniu. Po drugie ogólna zasada jest taka, że jak alimenty zapłacone to przepada (taki skrót myślowy, ale o to chodzi). Nadrzędnym dobrem jest dobro dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też musiałem zrobić badania DNA swoim dzieciom, choć pełnoletnie nie są i długo zastawiałem się co bym zrobił gdyby nie były moje. Zbyt wiele pytań i zbyt wiele nieznanych odpowiedzi. Ostatecznie uznałem, że muszę wiedzieć, bo pytania bez odpowiedzi mnie wykończą. Dzieci są moje. Śpię spokojniej.

Gdyby nie były moje, musiałbym zadać sobie inne pytania i na nie odpowiedzieć. Czy zostać, czy odejść ect. Twoje są dorosłe, nie będziesz miał takich dylematów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karhu napisał:

 Mysle o zrobieniu testu bez wiedzy kogo kolwiek,ale czy to ma jaki kolwiek sens teraz?

 

Jakby nie miało sensu, nie dręczyłoby ciebie. Samo nie przejdzie. Wątpliwości i wraz z tym niepokój ducha będą wracały. Chcesz na łożu śmierci się zastanawiać, czy ona aby moja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladasz ze to dziecko brata? Czy osoby trzeciej???...

 

Specem od DNA nie jestem ale jeżeli Twój brat zalał byłą żonę to test to pokaże? Chodzi mi o to ze twoje DNA jest podobne do brata... (Czy się mule). Jak to jest w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, manygguh napisał:

Mógłbyś napisać jak to wyszło? Jak się zacząłeś przeczuwać, że to się dzieje i kiedy się zorientowałeś?

Postaram sie to opisac w sposob skladny,jest to dla mnie dosc trudne i dla wielu braci moze byc to zle odebrane. Od poczatku. Jestem DDA. W wieku siedemnastu lat mialem juz syna. W wieku osiemnastu lat ojciec wygonil mnie z domu,zamieszkalem w domu w ktorym nie bylo nic. Zakonczylem edukacje,poszedlem do pracy i zaczelem zajmowac sie rodzina. W wieku dziewietnastu lat zlapalem ja z bratem w lozku. W wieku dwudziestu lat bylem juz alkoholikiem na pelnym etacie. Zostalem z nia i synem , na tamten czas myslalem ze robie dobrze zostajac z dzieckiem. No i mialem wspanialy komfort picia. Skoro ona mnie zdradzila z bratem to moge pic i robic co chce. Teraz wiem jak bardzo skrzywdzilem siebie,dzieci,ex i wielu innych. Corka urodzila sie cztery lata pozniej. Ex skutecznie mnie przekonywala ze zdrada to bylo tylko raz. O tym ze klamala wyszlo po dwudziestu latach. Siostra opowiedziala jak sie zaczelo miedzy mna ,a ex psuc jak to bedac jeszcze mala dziewczynka spala z bratem w jednym pokoju,jak to moja ex weszla i mimo tego ze brat sie opieral (mysle ze siostra probowala go jakos usprawiedliwic ze sie opieral) zszedl z lozka na podloge gdzie kopulowali.Wyszlo jeszcze wiele sytuacji, ktore poskladalem w calosc na spokojnie. Sypiali ze soba przez wiele lat. Dobry znajomy z ktorym rozmawialem o tym stwierdzil ;Corka jest podobna do ciebie,przestan tak myslec,noooo ,ale brat tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brat jest ojcem czy ty wyjdzie na testach.

 

Tzn. Jak twoje to i tak nie będzie w teście napisane, że twoje tylko że prawdopodobieństwo twojego ojcostwa to 96%-98%  przykładowo. Jak brat zalał to będzie, że 40%-60%. Jak obcy to 2-3%. 

 

Różne mogą być to przedziały, ale w laboratorium Ci zinterpretują. W razie czego masz dostęp do próbki brata?

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.