Skocz do zawartości

Dobre serie fantasy


pioben

Rekomendowane odpowiedzi

Cykl Inkwizytorski(czasy inkwizycji w świecie gdzie Jezus zszedł z krzyża)

Czarna Kompania(chyba najdłuższa seria Dark fantasy)

Rozbite Imperium(trochę młodzieżowe, protagonista jest czarnym charakterem, opisuje drogę młodego księcia do zjednoczenia imperium)

Kłamca(fantasy o bogach w obecnych czasach ale świetne)

Pan lodowego ogrodu

 

Te są świetne, poza tym:

Niecni dżentelmeni(fantasy o złodziejach, mi się bardzo podobało, chociaż całego nie przeczytałem)

Skrytobójca

Z mgły zrodzony

 

Te moim zdaniem są warte przeczytania

 

No i popularne tytuły np:

Achaja(bardzo popularne i bardzo słabe)

Harry Potter

Eragon

Opowieści z Narnii

Malazańskia Księga Poległych(nie czytałem, podobno bardziej krwawe i zaskakujące niż gra o tron)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pozytywny osobiście polecił bym również inne książki Kinga jak chociażby Christine, Cmętarz Zwieżąt czy Ręka Mistrza. Są w nich elementy fantastyczne, a do tego Stefan Król potrafi w nich przemycić schematyczne zachowania kobiet, które czytelnik nie będący w matrixie wyłapie i odpowiednio zinterpretuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wprawiłeś się w pióro p. Sapkowskiego, to proponuję Ci "Trylogię Husycką".

 

Fakt, język nie należy do najłatwiejszych, ale dobre pióro powoduje, iż czyta się całkiem smacznie. Za wiele Fantasy tam nie ma a całość utrzymana w czasie wojen Husyckich w 15 w. na terenach Ks. Oleśnickiego, Śląska Cieszyńskiego, Moraw i Pragi.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Lodowego Ogrodu, Xanth, Diuna, Achaja Ziemianskiego, Czarna Kompania, Stefan Darda "Czarny WYgon" świetny rodzimy pisarz (nie do końca fantasy,ale nie znam nikogo komu by się nie spodobała jego twórczość). Pan Darda to taki Polski King, cenię go nawet bardziej, polecam wszystkie jego książki.

Edytowane przez WąsatySamiec
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Czy w grę wchodza równiez komiksy? Od siebie w takim razie polecam serię Thorgal. Bardzo ładnie namalowana, niektóre obrazki to czysty majstersztyk. Same historie pokazane również potrafią wciągnąć. Przeczytałem praktycznie wszystkie, obecnie w dobrej cenie są w Egmoncie https://egmont.pl/Komiksy/Komiksy-fantasy,267285,k.html

 

Jeśli chodzi o Achaję, to nie jestem fanem. Ksiązka momentami jest tak głupia i napisana tak sztucznym językiem, że cięzko mi się ją czytało. Przeczytałem 3 części i szczerze to czuję jakbym zmarnował na nich swój czas. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cokolwiek od Sandersona. Cykl demoniczny Bretta. Kroniki krolobojcy Rothfussa. Seria o kociolku Mortki. Cokolwiek od Anety Jadowskiej, M. Kubasiewicz. Olgi Gromyko. Marty Krajewskiej. Patricii Briggs. Długo by wymieniać.

Sporo nowości wydał ostatnio Foksal https://www.gwfoksal.pl/bestsellery.html

Edytowane przez bbking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.