Skocz do zawartości

Do czego służy nóż?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tak piękny sobotni poranek:)

 

Przy porannej kawie natrafiłam na ten artykuł:

 

http://www.sprzedajacastrona.pl/artykuly/item/22-czy-manipulacja-perswazja-i-wywieranie-wplywu-jest-zle-czy-dobre.html

 

"Manipulacja jest jak nóż...

Możesz nim przeciąć bułkę lub ukroić kromkę chleba i zrobić coś pysznego do jedzenia. Możesz go także wbić komuś w plecy (i to nie tylko w przenośni). Manipulacja może zostać użyta w sposób etyczny, kiedy kierujesz się dobrem lub w sposób nieetyczny, kiedy dążysz do osiągnięcia własnych korzyści i działasz egoistycznie. Zapamiętaj tą lekcję, kiedy kolejny raz zechcesz sięgnąć do technik wywierania wpływu, zastanów się, czym się kierujesz..."

 

Żyjąc w społeczeństwie bardzo ważna jest umiejętność rozpoznawania manipulacji, tak aby w porę zareagować:

1) uciekać albo

2) bronić się

 

Niestety wiadomo, że nie wszystko da się w porę zauważyć jeżeli mamy do czynienia z wysokiej klasy manipulantem, ale pomimo tego warto wiedzę zdobywać w tej dziedzinie. Może ona uratować nam dupsko :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zważywszy na rodowód słowa, które po francusku oznacza posługiwać się czymś, a po łacinie garść to ma jak najbardziej sens.

 

((nie chciało mi się tłumaczyć, nie jestem w tym dobry - żeby to brzmiało to trzeba mieć babski mózg))

 

Latin      <-  French  <-  English/Polish

handful  <-  manipultion <- manipulation/manipulacja

 

  1. the action of manipulating something in a skilful manner.
    "the format allows fast picture manipulation"
  2. the action of manipulating someone in a clever or unscrupulous way.
    "there was no deliberate manipulation of visitors' emotions"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.