Skocz do zawartości

Antywzorce męskie w kinie


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Pozazdrościwszy @HORACIOU5 wątku ;) zakładam tenże. W zasadzie głównie dlatego, że jakiś czas temu udało mi się obejrzeć film "Praktykant", w którym jak dla mnie, największą klęskę w karierze aktorskiej poniósł De Niro, przyjmując rolę służalczego podnóżka nowoczesnej "biznesłuman"

http://www.filmweb.pl/film/Praktykant-2015-704026

 

Mężczyźni w tym filmie mają pełnić funkcję pomocniczą a o ich przydatności świadczyć ma skala oddania i poświęcenia paniom. Zero samodzielności, tylko pochwała służebności męskiej.

 

Poza wydźwiękiem modnie-propagandowym (typowy współczesny feminazistyczny "produkcyjniak"), jest to dla mnie synonim upadku aktora i osoby. Film obejrzałem z ledwością, zagryzając palce, żeby ich boleścią odwrócić uwagę od tego co widzę. Dzielnie dotrwałem do końca, ale to była po prostu jatka. Prawie się porzygałem mentalnie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nieprzyjemność obejrzeć trzecią część Bridget Jones (nie pytajcie dlaczego). Uwaga, będą spoilery, gdyby ktoś przypadkiem chciał sprawdzić. :D

 

W skrócie - podstarzała singielka stuknęła się z dwoma bogatymi przystojniakami i zaszła. Niestety, nie wie z którym...

 

Co na to panowie? Oczywiście, latają jak pieski i rywalizują o królewnę.

 

Żeby w skrócie podsumować, dlaczego ten film to totalny ściek, wystarczy przywołać prostą scenę - jeden z rycerzy udziela wywiadu, a podczas jego zapowiedzi prezenterka wspomina, że gość został wychowany przez samotną matkę. Totalnie z czapy, nie miało to żadnego znaczenia dla fabuły. I takich gówien jest masa na każdym kroku. Samotna matka tu, samotna matka tam, dla pary gejów też się znalazło miejsce. 

 

Jak się historia kończy? Ojcem okazuje się były mąż, ale drugi z rycerzy pozostaje przyjacielem. :D

 

Jestem przerażony, co wyrośnie z młodych chłopców, którzy są karmieni takim szajsem w okresie, w którym ja oglądałem Arnolda, Stallone'a i Van Damme'a. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tony Rocky Horror napisał:

stuknęła się z dwoma bogatymi przystojniakami i zaszła. Niestety, nie wie z którym

Obejrzałem tą szmirę do mniej więcej tego miejsca. Nie jesteś sam :D

 

@HORACIOU5 znam tę postać z opowieści, bo jest już mityczna (epicka? ;)) ale nie widziałem żadnego odcinka. Ale skoro namawiasz... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to bohaterowie "Jak poznałem waszą matkę".

 

Ted Mosby - Wieczny romantyk, całe życie w poszukiwaniu szczęścia...czyli tej jednej jedynej kobiety.

 

Marshall Eriksen - Wieczny cipeusz i podnóżek swojej samiczki która ma większe jaja od niego. Typowy przykład "Miś byłeś za dobry". Ona go zostawia dla kariery a jak się okazuje, że nie jest tak cudownie jak myślała to oczywiście wraca. Miś jak to miś przyjmuję ją, no bo jakby inaczej.

 

Jedynie Barney ratuje ten serial :D

 

 

Edytowane przez Pozytywny
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finn (Jeremy James Kissner)

Film - Wielkie Nadzieje 

Finn to chłopak z pochodzący z biednej rodziny, który zakochuje się w atrakcyjnej dziewczynie z bogatego domu. Jest on typem białego rycerza, którego ta dziewczyna uwodzi, porzuca i wykorzystuje

302059_full.jpg

 

Douglas Quaid - Collin Farell 

Fim - Pamięć Absolutna 2012

Niech 

Główny bohater jest właściwie uzależniony od 2 kobiet z tego filmu, które używają go jak marionetki w walce między sobą. Na plakacie widzimy Collina jako główną i największą postać jednak przed nim stoją już 2 kobiety, które go rozgrywają jak chcą w tym filmie.

Główny bohater różni się zarówno fizycznością do swojej wersji Arnolda  Schwarzeneggera jak i zachowaniem i swoją rolą w całym filmie.

MV5BN2ZiMDMzYWItNDllZC00ZmRmLWI1YzktM2M5

 

Ferdynand Kiepski - Świat Według Kiepskich

250?cb=20130725172000

Pantoflarz utrzymywany przez żonę Halinkę, która jest osobą dominująca w ich relacji. Podobnie jest w związku Paździocha

 

Loser - Frajer

Aktor - Jason Biggs - Paul Tannek 

large_b3aYI05e1iAc7ouFeBpSUQADxsi.jpg

 

Opis filmu z Filmweb:

Paul Tannek jest porządnym, dobrodusznym i dobrze wychowanym studentem nowojorskiej uczelni. Wszyscy uważają go jednak za nieudacznika, pomiatają nim albo ignorują a jego współlokatorka szczerze go nienawidzi. Rzeczywistość wygląda dość ponuro aż do momentu, kiedy Paul spotyka Dorę Diamond, trochę podobną do niego dziewczynę uwikłaną w niezręczny związek z profesorem Edwardem Alcottem. Dora jest osobą bez żadnych planów i perspektyw: nie pracuje, nie ma gdzie mieszkać a jej chłopak zamiast ją kochać, stara się nią manipulować. Pokrewieństwo dusz sprawia, że Paul i Dora próbują znaleźć swoje miejsce w życiu i odwagę żeby przeciwstawić się tym, którzy chcą wywierać na nich wpływ oraz udowodnić, sobie i innym, że nawet nieudacznicy mają prawo do szczęścia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pozytywny przez Teda Mosby przestalem ogladac ten serial. Juz mi niedobrze bylo.

Nicholas Oseransky (Jak ugryzc 10 milionow dolarow), cala seria "Zmierzch", generalnie wszystkie komedie romantyczne ostatniego 20 lecia i prawie wszystko w czym gral Hugh Grant, Ben Affleck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louis Litt z serialu Suit (w skrócie co odpierdala ziomek) - uwaga spoiler - chciał poślubić kobietę, z która był w otwartym związku, a jej drugi facet ją zapłodnił. Mimo to, chciałbyć z nią i pierdolnął coś "nie ważne kto spłodził, ważne kto wychowa" :lol:

492549_orig.png

 

To samo sfemizowanie widzę w charakterze Harveya Spectera - z życiowego kozaka który pukał świetne dupy i był mega dominujący - nagle ma problemy emocjonalne z matką, wybaczył matce mimo że zdradzała jego starego i go okłamała przy tym - nagle zaczyna chodzić do psycholog w której się zakochuje, mimo że jest kurwa średnia - i będąc w agencji modelek, gdzie było pełno młodych loszek - dzwoni do niej "wiesz, co jestem w agencji z modelkami i myślę o Tobie, wiesz?" :lol:- no sorry, widać tutaj mega rękę poprawności politycznej i bycia postępowym, serial zszedł na psy

The-dangers-of-thin-fabric_-extreme-slee

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dorzucę jeszcze jeden z niedawno obejrzanych: "Stuck in love". Główny bohater grany przez G. Kinnear'a jest (był) świetnym pisarzem, który wpada w niemoc twórczą po porzuceniu jego i dzieci przez żonę na rzecz młodszego byczka. Wciąż lata za ex, podgląda ich przez okno po nocach w nadziei że im się nie układa i ona do niego wróci. Facet z wyjątkowym potencjałem twórczym, dla kobiety, która jest praktycznie nikim... unbelievable.

Mamuśka zrealizowała cel biologiczny a kukułki pozostawiła "becie", sama zażywając, pardon - realizując swoją kobiecość z kimś innym. Dzieci mają oczywiście dystans do mamusi, córka wręcz jej nienawidzi i co ma być osłodą dla porzuconego tatuśka, ruchanego bez jego głębszej satysfakcji ;) okazjonalnie przez zamężną sąsiadkę. 

 

Córcia też jest oczywiście postacią schematyczną do bólu, puszczając się seriami z bad-boyami, finalnie zrozumiawszy swój błąd w postaci odrzucenia "porządnego chłopaka" starającego się o jej względy (na te "względy" jest jakaś naukowa nazwa, ale wypadła mi z głowy ;)) 

 

@MoszeKortuxy obejrzałem niedawno TRecall2 i po prostu to są takie popłuczyny (mimo niedostatków technicznych pierwowzoru) że nie mogłem się skupić na niczym innym niż wybrzydzanie. Widziałem tylko kupczenie dupeczkami i buźkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, wiecie co, mnie fascynuje, jak bardzo zmienia się percepcja i interpretacja rzeczywistości jak rozkminisz co jest grane. 

Spytajcie innych co widzą i jak odbierają choćby takie filmy. Szok. A przesącz synaptyczny trwa w najlepsze. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext akurat ja niczego nie polecałem, ale jak chcesz obejrzeć coś mózgotrzepiącego to zainteresuj się Teorią Chaosu z Ryanem Reynoldsem.

 

A Total Recall tylko z Arnoldem który nadał słowu "rozwód" nowego znaczenia :D

 

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś Miauczyński  - Nic śmiesznego. Postać tragiczna. 

 

"Całe życie marzyłem, marzę o miłości na całe życie. Pragnę spotkać kobietę, z którą chciałbym się zestarzeć."
"Codziennie wychodzę z domu żeby spotkać swoją Małgorzatę. I wierzę , że spotkam ją , będziemy rozmawiać ze sobą tak jakbyśmy rozstali się dopiero wczoraj , jakbyśmy się znali od wielu lat i że ona mi powie , że musieliśmy się kochać od dawna jeszcze się nie znając i że ona wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to bym ją wreszcie odnalazł."

 

Mimo wszystko, jeden z moich ulubionych filmów. Ale zgadzam się w 100% z tym, co napisał @Rnext - inaczej patrzy się na te same rzeczy, po zrozumieniu na czym to wszystko polega.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar taki temat założyć. Jako przykład dam serial z naszego rodzimego podwórka.

Serial "Ranczo" to co tam jest przedstawione woła o pomstę do nieba. Ten serial do pewnego momentu był uroczy. 

solejuk11.jpg

Wystarczyło, żeby żona przestała dawać się "tłamsić" mężowi, a już firme założyła, dom wybudowała, kariera zawodowa/uniwersytet nawet zatrudniła durnego męża we własnej firmie jako "kierownika" bo co miał biedny robić,a jak zaczął karierę polityczną napisała mu plan wyborczy bo skąd miał kretyn wiedzieć jak napisać ma, żona wie.

 

uid_16e1f64e370d77cb904a26f50d2a93261239

To samo co poprzednik.

 

 

 

ranczo-stasiek-arkadiusz-nader_19381192.

Policjant biegający za kobietą,  z którą się następnie ożenił z czego jest dumny, kobietą, którą obracało pół wsi od wójta po Kusego kiedy jeszcze był bezdomny i mieszkał w komórce. 

 

ranczo-cezary-zak_22367007.jpg

 

Wójt to twardy zawodnik, ale został tu pokazany jako kontrast. Albo mężczyzna jest poddanym żonie pizdeuszem, albo jest nieuczciwym cynicznym sukinsynem, ale wiecie takim "swojskim" jako, że w Polsce bycie nieuczciwym jest nadal tożsame w wielu kręgach z byciem zaradnym. Jak się okazało kiedy żona wójta została wójtem radziła sobie lepiej z jego obowiązkami niż on + była uczciwa i nie mataczyła. Nawet przygotowania nie musiała mieć, byłą przecież "żoną wójta" skoro on coś robił znaczy, że ona mogła to zrobić z marszu lepiej.

 

 

 

ranczo-wojciech-wysocki_22571170.jpg

 

Kapitalny aktor i świetnie zagrana postać, ale niestety pizdeusza, który się boi żony i dziękuje pod niebiosa, że żona z nim jest. Pomimo tego, że realnie jego status społeczny pozwoliłby mu na wymianę żony na l;lepszy model i wygodne życie z lepszą kobietą, nawet o tym nie pomyśli. Chucha i dmucha na żonę, której wartość w 100 % opiera się na jej mężu bez którego byłaby panią nikt. Ani ciekawa, ani inteligentna jednak doktor chucha i dmucha i ani myśli się zastanowić czy nie szkoda nerwów, lub chociaż spróbować przytemperować samicę.

 

Jeszcze Duda i Polonista, obaj się w kłopoty i przykrości ładowali oraz byli wykorzystywani dopóki ....

 

Napiszę kiedy indziej.

 

pozdro.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max - Thomas Ian Nicholas

Film - Grę czas zacząć

Ten film przedstawia w 100% typowego samca beta, który ma jedną kobietę którą kocha ponad wszystko ,a ona go wykorzystuje, łapie na dziecko, zdradza, a na końcu wyrzuca. Dopiero później Max zaczyna to wszystko rozumieć dzięki  swemu kumplowi Ricky'emu.

hqdefault.jpg

 

Wgl porównując post @HORACIOU5 oraz @Rnext zauważyłem, że we współczesnym kinie łatwiej znaleźć antywzorce męskości niż prawidłowe wzorce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.