Skocz do zawartości

Cykl menstruacyjny a fazy księżyca


Brat Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zauważyły panie związek jednego z drugim?

Oraz, że ciąża trwa 10 miesięcy księżycowych?

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cykl_miesiączkowy

 

" W 1979 roku przeprowadzono badanie na 305 kobietach, w którym okazało się, że około jedna trzecia badanych miała księżycowe cykle miesiączkowe tj. wynoszące średnio 29,5 dnia, plus minus 1 dzień. U prawie dwóch trzecich badanych kobiet cykl miesiączkowy rozpoczynał się, kiedy Księżyc był w swoich jasnych fazach[31]. Z kolei inne badanie pokazało, że statystycznie, menstruacje występują o wiele częściej podczas nowiu, niż w jakimkolwiek innym czasie[32]. "

 

Z racji cyklicznego trybu pracy hormonów u kobiet zastanawia mnie również możliwość sugerowania się fazami księżyca na chęć kobiet do seksu oraz ogólnie do podrywu i poznawania samców.

Nie robiłem statystyk, ale obecnie gdy jesteśmy w 1 kwadrze mam więcej odpowiedzi od nowych kobiet na portalu randkowym niż gdy byliśmy w nowiu.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Brat Jan miałam taki temat założyć niedługo, ale nie udało mi się wystarczających materiałów zdobyć :)

 

W czasie nowiu najwięcej kobiet ma menstruację, natomiast w pierwszej kwadrze najwięcej ma dni płodnych (aktywnych). U mnie to się sprawdza. Ciekawy artykuł można tutaj poczytać - http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/113625,jaki-jest-zwiazek-ksiezyca-z-kobieca-menstruacja

 

O pierwszej kwadrze:

"Organizm jest nastawiony na gromadzenie i przyswajanie składników odżywczych, a zatem wszelkiego rodzaju kosmetyczne zabiegi regenerujące i nawilżające będą szczególnie skuteczne."

 

ifuknowwhatimean.jpg

 

Cykl (długość, częstotliwość) dla kobiety jest bardzo dużym wyznacznikiem jej zdrowia, często bagatelizowany przez lekarzy.

 

Ogólnie relacja kobieta - księżyc ma duży wymiar symboliczny, ale o tym może kiedyś :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie często jest okres podczas pełni księżyca, a wiem to dlatego, ponieważ jakiś czas temu stwierdziłam, że się profilaktycznie pozbędę pasożytów :D Kupiłam taki mix ziółek i miałam je pić właśnie 1-4dni po pełni księżyca (wtedy pasożyty mają okres lęgowy i można je wytępić), ale nie wolno tego pić podczas okresu. Z rok chciałam się wstrzelić, ale się nie udało:ph34r:

 

Dnia 2.08.2017 o 06:56, Brat Jan napisał:

możliwość sugerowania się fazami księżyca na chęć kobiet do seksu

 

Coś w tym jest...choć moja próba (sztuk 1) nie jest reprezentatywna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Selqet Wczoraj byłem w dużym klubie gdzieś na wschodzie kraju i dziewczyn było mnóstwo. Kręciły tyłkami w obcisłych spódniczkach w rytmy jakiś discopolowych pląsów i na pms to nie wyglądało.

 

Rozumiem, że jak jest pełnia, to wszystkie/ większość kobiet w Polsce ma okres? Wiem, że okres przebiega różnie, ale nie dostrzegam tego w ogóle, patrząc na dziewczyny z bliższego otoczenia.

 

Myślę, że @XYZ mógłby wnieść ciekawe wnioski do tematu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manygguh w czasie pełni statystycznie jest najwięcej owulacji. Menstruacja przypada w nów.

 

Łatwo to obliczyć w ten sposób:

liczba dni cyklu / 2 = owulacja 

 

Tym samym, muszę wycofać to co napisałam wcześniej. 

 

Dnia 2.08.2017 o 08:56, Selqet napisał:

W czasie nowiu najwięcej kobiet ma menstruację, natomiast w pierwszej kwadrze najwięcej ma dni płodnych (aktywnych). U mnie to się sprawdza. Ciekawy artykuł można tutaj poczytać - http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/113625,jaki-jest-zwiazek-ksiezyca-z-kobieca-menstruacja

 

 

0-3.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jedną co ma miesiączkę w pełni i stanowi ona doskonałe uzupełnienie wszystkich pozostałych koleżanek, które to w tym czasie są płodne jak dmuchawce na wiosnę. 

 

Zauważyłem też, że pełnia to punkt przegięcia nastroju samic. Najlepszy nastrój jest te kilka dni przed pełnią aż tu nagle... jebudu- hormony zatańczą i koniec uśmiechów i sam dzień pełni to słaby moment na podryw. 

 

Zauważyłem też, że mając w dupie ich humory uśmiechają się nadal... ? choć wiem, że je nosi w te dni.?

 

Zauważyłem też po sobie, że moje najlepsze dni to te przed i w trakcie pełni. Wtedy też mam zwiększoną ochotę na bzykanko i nawet alko nie jest potrzebne - wymagania same się obniżają byleby zakutasić.

 

Zauważyłem też zwiększoną aktywność samic na aplikacjach towarzyskich w okresie przed pełnią - @Brat Jan ?

 

Myślę, że moja księżycowa aktywność naturalnie się przyciąga z samicami o podobnym kalendarzu, stąd tak mało znam tych co mają okres w pełni.

 

Myślę, że większość samic ma cykl zgodny z rysunkiem @Selqet, czyli szczyt płodności w pełnię.

 

Skoro prezes firmy cinkciarz tworzy algorytmy dla inwestorów oparte na aktywności słońca, którego obfitość wyzwala 'szczęście, to... warto się zastanowić.

 

Już od dawna staram się dostosować do cyklow przyrody, w tym księżyca, czy to w sprawach towarzyskich czy też interesach lub życiu osobistym.

 

Dziś last call na podryw ?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.