Skocz do zawartości

4 godzinne ciało Ferrissa


Brat Jan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Brat Jan zmienił(a) tytuł na 4 godzinne ciało Ferrissa

@Brat Jan książka ogólnie ciekawa, z tym że autor dużo rozpisuje się o pozytywnych skutkach środków typu efedryna itp. Jest zestaw ćwiczeń całego ciała na masę(jeden trening tygodniowo), reklamowany jako 16kg masy mięśniowej w miesiąc przy 4godzinach treningu xD co ciekawe sposób działa ale nie aż tak :) jest też trening z ketlami i na siłę, dieta odchudzająca ma dobre opinie, tak samo terapie zimnem. Znajdzie się też trochę wymysłów autora, ale to jak wszędzie :)

 

Ps jego diety i suplementacja są cholernie drogie xd chociaż na tych samych zasadach da się zejść dużo taniej

 

@Rnext było coś takiego? Działa? :D

Edytowane przez seven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 kg masy miesniowej w miesiac? . czystej masy miesniowej to tyle by bylo mozliwe zrobic w kilkanacie lat cwiczen jezeli jestes naturalem,nawet na wchrzanianiu sterydow tyle nie zrobisz w miesiac. jakbym takie madrosci wyczytal to do kubla od razu ksiazka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

To nie jest kolejna książka o diecie lub fitnessie.

4-godzinne ciało to owoc ponaddziesięcioletnich obsesyjnych poszukiwań sposobu na złamanie kodu ludzkiego ciała. Podsumowuje spostrzeżenia setek najwybitniejszych sportowców i dziesiątków lekarzy, a także rezultaty tysięcy godzin zaskakujących osobistych eksperymentów. W wielu różnych miejscach – w ośrodkach przygotowań olimpijskich, ale również w czarnorynkowych laboratoriach, w Dolinie Krzemowej, ale także w Republice Południowej Afryki – Tim Ferriss, autor bestsellerowej książki 4-godzinny tydzień pracy, szukał odpowiedzi na kluczowe pytanie: Spośród wszystkich czynników fizycznych, jakie najmniejsze zmiany mogą wywoływać najbardziej zauważalne skutki?

Dowiesz się (na każdy temat wystarczy maksymalnie 30 minut):

> Jak schudnąć 10 kilogramów w ciągu 30 dni (bez ćwiczeń) na superprostej diecie Slow-Carb

>Jak zapobiec przyrostowi tkanki tłuszczowej w okresach obżarstwa (Boże Narodzenie, święta, weekendy)

>Jak zwiększyć redukcję tkanki tłuszczowej o 300% za pomocą kilku worków lodu

>Jak Tim zapewnił sobie 15-kilogramowy przyrost mięśni w ciągu 28 dni – nie zażywając sterydów i spędzając w siłowni w sumie 4 godziny

>Jak to zrobić, żeby spać tylko 2 godziny na dobę, a mimo to czuć się wypoczętym

>Jak zapewnić kobiecie 15-minutowy orgazm

>Jak trzykrotnie podnieść poziom testosteronu i podwoić liczbę plemników

>Jak w ciągu 12 tygodni zwiększyć pokonywany dystans z 5 kilometrów do 50 kilometrów

>Jak wyleczyć „trwałe” urazy

>Co zrobić, żeby po upływie 6 miesięcy podnosić nawet 75 kilogramów więcej

>Jak sfinansować sobie wakacje na plaży, odbywając jedną wizytę w szpitalu

***

Timothy Ferriss przedstawia w swojej książce fascynujące studium nieograniczonych możliwości człowieka. Ta specyficzna recepta na zdrowie i doskonałą formę psychofizyczną zawiera praktyczną wiedzę o funkcjonowaniu organizmu popartą wieloletnimi badaniami autora.  Przesłanie jest jasne: „Zdrowie i kondycja fizyczna są twoim wyborem”. Ferriss uczy, jak tego wyboru dokonywać i wykorzystywać w pełni swój potencjał. Po przeczytaniu tej książki zdasz sobie sprawę, że jesteśmy silniejsi, niż przypuszczamy, i mamy więcej siły w naszym ciele, niż nam się wydaje. Dla wielu czytelników – tak jak dla mnie – NIEMOŻLIWE stanie się MOŻLIWE. Warunek jest jeden: wzięcie za swoje zdrowie pełnej odpowiedzialności. Brawo Tim!

Ewa Foley, trener rozwoju osobistego, autorka książki Zakochaj się w życiu

 

źródło: https://merlin.pl/4-godzinne-cialo-timothy-ferriss/7569347/?gclid=CLTcvs7KutUCFY2UGAodBUkLWQ&gclsrc=aw.ds

 

Powiem wprost - wszystko co jest wyboldowane, jest niemożliwe w porównaniu do tego co czytam i wiem i stosuję ;)

Kupię i przestudiuję to cacko, zobaczymy jak to będzie się miało do mojej wiedzy obecnej.

 

@Brat Jan

 

Jak nie chcesz sobie zrobić kuku to kup i stosuj to co jest tutaj - jest to dosyć bezpieczna pozycja, jeśli nie udajesz się do specjalisty - to jest typowy poradnik dla laika, który ma mało ruchu w życiu i ma oponkę:

 

ksiazka-1.jpg

Edytowane przez GluX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem te metode na przyrost mięśni i powiem Wam, dawno nie dałem sie tak nabrać.

Stosowałem się jedynie do ćwiczeń, bez suplementacji.

Ksiażki nie wezmę już do rąk.

a ha przyrost był moze 1kg, gdzie w normalnym trybie początkujący może zrobić ok 3kg

Edytowane przez Waflo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX i @Brat Jan opis treningu macie tu: https://www.bodybuilding.com/fun/timothyf.htm

 

@Maynard przecież napisałem " co ciekawe sposób działa ale nie aż tak ", gdzie chodziło mi że liczyłbym na ok 4kg.

 

@Waflo a dieta jak była? Mi się zdarzyło robiąc masę schudnąć i to sporo, dopiero kumpel mi wyjaśnił ile kcal spalałem w robocie(a teraz by mi się to przydało bo w rok przybrałem kilkanaście kg tłuszczu) :D

 

 

To jest oczywiste że autor przesadza w swojej książce, robi to zresztą większość "coach'ów", ale jest tu też dużo wartościowych informacji, to tu dowiedziałem się np o działaniu glukozy i insuliny na tkankę tłuszczową, są też informacje o wpływie zdrowych tłuszczy i wit d3 na testosteron(chociaż to już wiedziałem czytając ambroziaka)

 

 

A i przy okazji wspomnę by nikt nie tykał drugiej(a w zasadzie pierwszej książki) Tim'a "4godzinny tydzień pracy", tam autor zachwala programy typu HYIP gdzie jak wiadomo zarabiają nieliczni

Edytowane przez seven
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX Ogólne zasady tej diety nie odbiegają od innych nisko węglowodanowych i jest zbliżona do stosowanej krótkoterminowo przeze mnie i długoterminowo przez @Subiektywny diety plaż południowych

https://vitalia.pl/pamietnik/Blairann/2033095/wpis,8704119,Zasady-diety-slow-carb-tima-ferrisa.html

 

Ale masz rację, po tej przez Ciebie przedstawionej recenzji i innych Braci z książki zrezygnuję.

 

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seven ten trening jest do d*py :>

 

Cytuj

I have also experimented successfully with a 3-workout split:

 

  1. Pushing movements
  2. Pulling movements
  3. Legs

 

Czyli mniej wiecej - split - klata, plecy, nogi.

Każdy laik powinien wiedzieć, że split jest TYLKO dla kulturystów i to jeszcze przynajmniej-średnio zaawansowanych.

 

NIE WIERZE JUŻ W ŻADNE SŁOWO NA TEJ STRONIE ;)

@Brat Jan

 

Niskowęglowe nie są za dobre dla tarczycy jednak jak i poziomie testosteronu w sprzężeniu zwrotnym z insuliną - pamiętaj również o większym podażu soli gdy je się mało węglowodanów - pamiętam, że subiektywny miał właśnie objawy tego - nerwowość, złe samopoczucie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GluX w sumie odświeżyłem sobie dziś tą książkę i faktycznie pełno nieprawdziwych informacji i lokowań produktu. Trochę szkoda bo to była pierwsza książka o tematyce zdrowia jaką przeczytałem i jednak trochę z niej wyniosłem. Przepraszam użytkowników za błędne polecanie tej książki

 

Co do 2XME którą polecałeś to czytałem trochę, pomysł przeplatania dni niskokalorycznych z bilansem na 0 jest świetny.

 

Ps jakiś czas temu po porażkach na low carb(rzucanie się na węgle po kilku dniach), postanowiłem spróbować HCLF na ostro uciętych kaloriach, z interwałami(2razy w tygodniu) i lekkim fbw(niereguralnie bo w życiu mam teraz masakrę), efekty są niesamowite, tłuszcz leci jak szalony. Za to są minusy, kiepskie samopoczucie, libido to może 30% tego co na LC, zmęczenie. Mimo wszystko patrząc na efekty jestem zadowolony, HC dużo łatwiej mi jest utrzymać, jeszcze z 2tygodnie pociągnę, potem będę powoli dokładał tłuszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seven

 

Jako już średnio-zaawansowany sportowiec powiem Ci, że obecnie jestem na deficycie kalorycznym przy 4200kcal więc to jest tak, że wpierdalam dużo ale troszkę mniej niż bym chciał i nie dzieje mi się krzywda.

Faktycznie ucinanie kalorii zawsze musi być wolne i dobrze dobrane - a ja się dziwiłem, że przy 2700kcal nie mogę wytrzymać :lol: 

 

Najważniejsze dla zawodnika to przy redukcji utrzymanie jakości treningów na najwyższym poziomie, bo jeśli mamy za mało kalorii to treningi siadają, a jak treningi siadają to też to ile spalamy kalorii - błędne koło.

 

A jeśli chodzi o 2XME czyli carb cykling lub nawet carb-fat cyckling to bardzo dobra metoda redukowania ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GluX napisał:

 

Każdy laik powinien wiedzieć, że split jest TYLKO dla kulturystów i to jeszcze przynajmniej-średnio zaawansowanych.

 

Zaciekawiło mnie to stwierdzenie. Mógłbyś rozwinąć wątek?? Ja ćwiczę FBW ale wszyscy, nie większość lecz wszyscy moi koledzy jadą splitem. 90 % ludzi na siłce to split. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Granatowy w FBW robisz 2-5serii na daną partię, w splicie 20. Jak dopadnie Ciebie stagnacja, to w FBW możesz dodać ilość serii(zmienić na split), w splicie prędzej się zajedziesz, no i nie zmienisz na FBW(chyba że zrobisz przerwę). Saker nagrał też film na ten temat z tego co pamiętam, gdzie lepiej to wyjaśniał

 

Poza tym split jest dużo bardziej kontuzyjny więc FBW szczególnie jest zalecane na pierwszy rok by nauczyć się techniki(potem w sumie też, ale większość idzie w split, bo szybsze efekty)

Edytowane przez seven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Granatowy

 

Po pierwsze FBW zawsze powinno się opierać na ćwiczeniach wielostawnych - hantle, sztangi, praca z własnym ciałem itp.

Split to wielostawne + izolowane, żeby "dokatować" mięśnie.

 

Niestety, większość z nas nie posiada aż tak dużej ilości masy mięśniowej, żeby ćwiczenia izolowane były potrzebne.

Zwyczajnie lepiej skupić się na poprawnej technice ćwiczeń wielostawnych.

 

Kolejna sprawa to okno anaboliczne trwa max. do 72h po ćwiczeniach - dalsza regeneracja może być tylko potrzebna jeśli będzie upadek mięśniowy i dojście do regeneracji, aby za tydzień znowu dać tak popalić mięśniom, że będzie problem z ich poruszaniem. Ale tak jak mówiłem, jeśli nie mam odpowiedniego stażu (min 3 lata ciągłego treningu i trzymania diety) to split jest bezsensownym rozwiązaniem.

 

Split x2 w tyg (tzn 6 treningów tygodniowo) może się sprawdzić wyśmienicie dla ludzi na bombie - mają znacznie lepszą regenerację ukł. nerwowego i mięśniowego (szczególnie jeśli bity jest testosteron).

 

LINK DO YT

@seven

 

Split nie jest bardziej kontuzjogenny - to technika wykonywania ćwiczeń jest kontuzjogenna. Jeśli robisz dobrze ćwiczenia, to ew. nie zrobisz ostatnich powtórzeń/serii.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Barhar

Nie stosowałem żadnej z tych powyżej, ogólnie ograniczam węgle i ogólnie kalorie, czasem 2-3 x w tyg okienko głodowe (tylko kawa do 10-11)  słodycze 1- max 2 dni w tygodniu bo nie potrafię całkiem zrezygnować.

O ile na początku stosowania diety plaż południowych waga leciała tak teraz spada b. wolno. A miałem również regres gdy sobie pofolgowałem z 86 na 88

Obecnie ok 85,5kg , dużo ruchu w pracy, mało ćwiczeń. Chociaż zakupiłem drążek i małymi krokami je zwiększam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
1 godzinę temu, alv napisał:

Autor w 4 miesiące zwiększył 2,5-krotnie poziom testosteronu.

Autor też zbudował 15kg mięśni w 28 dni ? dlatego proszę podejść z odpowiednią dozą krytycyzmu do tego ale to co pisze wzroście testosteronu przy zazywaniu ww. produktów może być prawdą. Inną kwestią jest to, czy faktycznie dzięki temu da się teścia zwiększyć 2.5 krotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alv napisał:

Zakupiłem te produkty i zobaczymy co będzie. Autor w 4 miesiące zwiększył 2,5-krotnie poziom testosteronu

Jeśli wyjściowo miał bardzo niski to przy odpowiedniej diecie czemu nie. Jeśli miał w normie to istnieje tylko jeden sposób na takie cuda.

Znalezione obrazy dla zapytania sustanon 250

Still

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.