Skocz do zawartości

Początek państwa Polskiego 966r - kłamstwo, krypty władców Polskich na Łysej Górze


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.08.2017 o 14:45, GurneyHalleck napisał:

Natomiast ludzie tam pochowani to mogli być zwykli wieśniacy, rolnicy, hodowcy.

Jest to możliwe Bracie, tego nie wiemy:) Drążyć skały i układać rumowisko dla wieśniaków? Pomyślmy:)

Dnia 23.08.2017 o 14:45, GurneyHalleck napisał:

Na mapkach masz miejsca "datowane" od 3700 roku pne do wczesnego średniowiecza

To tym bardziej miejsca warte uwagi! Mniejsza o strukturę etniczną, teraz mamy polskie obozy to z tak odległymi datami już nie dojdzie się ładu.

Dnia 23.08.2017 o 11:55, Krzysiek1991 napisał:

Nie chciałbym się czepiać ale co najmniej dwa linki w tym wątku zamieszczone przez braci to źródła jawnie pro rosyjskie

Możesz podać które? Skupiłem się na samym odkryciu bez zagłębiania czy lewaki, prawiczki, ruscy czy inni wykolejeńcy i faktycznie mogłem podać cynk na szmatławca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2017 o 23:10, DOHC napisał:

Jest to możliwe Bracie, tego nie wiemy:) Drążyć skały i układać rumowisko dla wieśniaków? Pomyślmy:)

Ojej, jakie skały ? Weź Ty popatrz na mapę. Tam są czarnoziemy lessowe, gleba bardzo żyzna i miękka. To o czym tam piszą to wały ziemne i wykopy. Żadnego rzeźbienia w skale. Dlatego zachowały się zresztą jedynie ślady i różnice np. w kolorystyce gleby na których podstawie się domniemuje, co tam było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi chodziło o rumowisko skalne - gołoborze na łysej górze wzięło się najprawdopodobniej z podziemi. Góry Świętokrzyskie są najstarsze w Polsce, z daleka wyglądają jak zwykłe wzniesienia. Cechą takich gór są gładkie krawędzie - skutek działania erozji. Góry młode są strzeliste i mają ostre zakończenia, np Tatry.

 

Najlepiej Bracie byłoby samemu obejrzeć te miejsca i zdać relację.

Klasztor na Łysej Górze powstał w miejscu dawnego kultu - typowa zagrywka przejęcia/wyeliminowania pierwotnych wierzeń, cokolwiek by to nie było i ktokolwiek by tego nie zrobił, uważam że nakład prac wskazuje na ważne przeznaczenie tego obiektu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2017 o 21:53, DOHC napisał:

Klasztor na Łysej Górze powstał w miejscu dawnego kultu - typowa zagrywka przejęcia/wyeliminowania pierwotnych wierzeń, cokolwiek by to nie było i ktokolwiek by tego nie zrobił, uważam że nakład prac wskazuje na ważne przeznaczenie tego obiektu.

Tak samo było na Wawelu i Wzgórzu Lecha w Gnieźnie, prawdopodobnie też na Jasnej Górze i Tumie pod Łęczycą.

 

22045767_425186821210744_8110038095758225792_n.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

   Osobiście dobrze się czuję z historią, mitem, legendą Wielkiej Lechii. Dobrze się czuję jako Słowianin i Polak.

Takie historie i pamięć o przodkach, są przyczynkiem do powstania w kolejnych pokoleniach, wielkich narodów.

 

   Niemcy też stworzyli kult wielkiej rasy "panów", rasy aryjskiej, i zajechali na tym daleko.

Dlaczego mam się czuć gorszy. Może mam, może nie mam w swoich genach krwi praprzodków, po Wielkiej Lechii.

Ale chcę wierzyć że tak jest i nie jestem gorszy od Angoli, Niemców czy Francuzów. Dobrze mi z tym.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strusprawa1

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Kelthuz

Nie znałem gościa ale obejrzałem kilka jego filmików... postać mocno kontrowersyjna, że tak łagodnie się wyrażę... a mówiąc wprost: Żydopasjonat ewentualnie opłacony agent, Manipuluje faktami, obraża ludzi i to nie tylko tych co mają inne poglądy. Nie jestem ani fanem ani antyfanem Słowian ale jak się ogląda filmiki tego Khelthuzza to na wymioty bierze... bluzga na prawo i lewo bo to teraz takie modne? Wybiórcze fakty wymieszane z własnymi poglądami (czy aby na pewno własnymi?) plus mieszanie z błotem Polaków jakoś nie przemawia do mnie.

Słowianie wyszli z bagien Prypeci i rozmnożyli się... no właśnie... na obszarze połowy Europy.

Wyśmiewa archeologie jako naukę a sam korzysta z jej terminologii i ją przytacza

Wszędzie i na każdym kroku wychwala Żydów

Jak dla mnie żałosny typ, mimo to warto zobaczyć i samemu wyrobić sobie opinie.

 

Tu trochę o Słowianach co udało mi się znaleźć:

 

https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/

http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/2015/04/jak-ze-sowian-zrobiono-germanow.html

 

Ile w tym jest prawdy? Nie wiem. Poczytałem trochę ale badaczem nie jestem. Na pewno jest wiele przesłanek świadczących o istnieniu Słowian. Na pewno też życie w odległych czasach było inne niż obecnie.

To, że obecna historia w podręcznikach szkolnych jest zakłamana i okrojona to chyba już wszyscy sobie z tego zdają sprawę.  

Warto poczytać stare średniowieczne kroniki, sporo tam na temat Słowian i sporo tam historii której brakuję w obecnych podręcznikach.

Nie magę znaleźć linka ale widziałem gdzieś skan z podręcznika do historii Polski w zaborze pruskim z XIXw. gdzie była lista królów Polski datowana od ok. 500 roku. Jak znajdę to wkleję.

 

Dodatkowo:

http://www.polska-niemcy-interakcje.pl/articles/show/53

 

Niewątpliwie temat jest długi i szeroki i są osoby (pasjonaci historycy, kolekcjonerzy) które poświęcają sporo czasu na szukanie dowodów, faktów i przedmiotów nie po to żeby szerzyć ideologię ale aby odkrywać przeszłość niezależnie od tego jaka była. I takich ludzi warto słuchać.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka Lechia dopiero powstanie. ;)

Na zachodzie po napływie kolorowych i muslimów nastąpi regres gospodarczy i polityczny, Rosja trzyma się tylko dzięki autorytarnej władzy "cara", po wprowadzeniu demokracji albo się rozpadnie albo mocno osłabi konfliktami wewnętrznymi.

Polska czy też szerzej "Grupa Wyszehradzka" dostanie szansę na rozwój i ekspansję być może z poparciem USA lub Chin.

 

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,460123,reglamentowane-pradzieje-o-nowej-syntezie-najstarszych-dziejow-naszego-kraju.html

 

" Nowe kompendium wiedzy o polskich pradziejach przygotowywano przez ponad 5 lat i wydano na nie 1,4 mln zł. Mimo, że publikację wydano również w wersji elektronicznej, dostęp do niego będą mieli nieliczni. 

 

Pięknie wydane tomy nowych "Pradziejów" zaprezentowano we wtorek na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Na razie wydano jedynie anglojęzyczną wersję książki zatytułowaną "The Past Societies".

 

nakład "The Past Societies" wyniósł (uwaga!) sto egzemplarzy, z czego prawie połowa to egzemplarze autorskie. Co oznacza, że do sprzedaży trafi 60 kompletów!!

 

Gdyby ktoś zechciał skompletować "The Past Societies" we własnej biblioteczce - szanse ma raczej niewielkie. Jeśli jednak się na to zdecyduje, musi się liczyć z kosztem niemal 200 zł za tom, co oznacza niemal 1000 zł za całość.

 

wersja elektroniczna ma kosztować 14 euro - . Książkę przygotowano bowiem jedynie dla aplikacji iBooks Author, dostępnej jedynie w App Store (sklepie z aplikacjami, które obsługiwane są na urządzeniach Apple).

użytkownicy urządzeń Apple to niespełna 4 proc. posiadaczy komputerów w Polsce    "

 

 

 

Niech mi ktoś wyjaśni, że nie próbuje się zataić historii przed chrześcijańskiej...

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem fanem Lechitów , w sensie że fajnie by było odkryć jak najwięcej historii  , jednak nie aż takim jak to co promują na np.  Youtube TurboLechici   czego się tam nie nasłuchałem mega giga mocarstwo ;P ... Jakie to wielkie imperium itp.

 

Proszę popatrzeć na pozostałości po tych cywilizacjach:

 

Grecja

1)Antikythera_mechanism

 Antikythera-Mechanism-Exploded-Model-med

https://en.wikipedia.org/wiki/Antikythera_mechanism

 

2)

Screen%20Shot%202017-06-16%20at%208.25.5

 

3) Teatr

europe-2012-007.jpg

 

4)

 

 

egyptian-pyramids-hero-H.jpeg

5) Rome

 

6)https://pl.wikipedia.org/wiki/Łuk_Septymiusza_Sewera_w_Rzymie

depositphotos_14835551-stock-photo-arch-

 

Armia i rynsztunek + wyszkolenie + taktyki 

march.jpg

7) Pompeje

pomei-sfondo.jpg

 

8) Droga Rzymska

 00020623.jpg

 

 

9)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Epos_o_Gilgameszu

 

10) Tikál, Tical – miasto Majów

tikal-guatemala_3447454b.jpg

 

11) Brama Isztar

Ishtar_Gate_at_Berlin_Museum.jpg

 

 

I Nasi  z różnych czasów  :

Kopce

lechici-c59bwiatowid.jpg?itok=RU9ZzHKi

O98_Idol_von_Sbrutsch_mit_Darstellung_vo

 

Rekonstrukcja 

f7cktkpTURBXy8yYjU3OGMyODNhODRmZTE4NzgxM

 

 

Jak słyszę że wszystko wina Watykanu albo Chazarów to bebechy mi się przewracają, jakoś super rzeźby w muzeum watykańskim przetrwały , albo artefakty w Ameryce Południowej najechanej przez Hiszpanię. 

Przy takiej potędze mogliśmy zrobić coś co przetrwa miliony lat ale jak do tej pory niema nic ciekawego ... 

 

Jeżeli nie dokopiemy jakiś mega budowli   coś jak Visoko Piramids to będzie znaczyć że żadnej "wielkiej" cywilizacji tu nie było . Porównajcie sobie nasze pozostałości z  innymi oraz ich kunszt , albo jakiś znanych Lechickich myślicieli czy filozofów,teatry,pismo,budowle ......... 

 

 

Ruskie wieżą  w Wielką Tatarię 

Edytowane przez Voqlsky
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 Bardzo ciekawy artykuł. Przydały by się opinie dobrych historyków, archeologów. 

Ogólnie nie wierzę w turbosłowian itd, ale panowie pomyślcie - jest rok ok 960, następuje ekspansja katolicyzmu na wschód. Napotykają ludy Polan, i co? Są słabi że ich podbijają od razu? Nie! Pertakują, i choć Mieszko I ustępuje, jego państwo musiało być silne na tyle, że pachołki watykanu musieli się z nim liczyć. Gdyby był dzikim nierozumnym poganinem zamordowali by wszystkich bez mrugnięcia okiem. Napotkali jednak siłę, z którą lepiej było się dogadać niż ginąć od wściekłych wojów mieszka. Widzę że część robi sobie jaja zamiast podać jakieś argumenty na tak lub nie, trudno. 

 

W skrócie chodziło mi o to, że istnieliśmy dużo wcześniej niż przed 966, nie było pstryk z złych pogan "święci" katolicy uczynili ludźmi. 

 

Muszę w tym roku udać się tam osobiście, nawet jeśli nie do grot

to zobaczyć okolice i podzielić się przemyśleniami. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DOHC napisał:

Muszę w tym roku udać się tam osobiście, nawet jeśli nie do grot

to zobaczyć okolice i podzielić się przemyśleniami. 

Podkopywanie polskiej tożsamości związanej z chrześcijaństwem (katolicyzmem) to długofalowa strategia Prus (żeby przerobić nas na Europejczyków) i Rosji (żeby przerobić nas na Słowian). Ktoś bez własnej tożsamości jest łatwy do wchłonięcia. Tracisz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rycerz76 napisał:

Tracisz czas.

Lepiej tracić go poszukując choćby zrębków prawdy, niż żyć jak system każe i programuje.

A wiara w to że nasi przodkowie nagle pojawili się dopiero po chrzcie i koronacji pierwszego króla, jest dość naiwna.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ta historia przepadła. Nie było, nie jest i nie będzie dane w szkole uczyć o wierzeniach Słowian. A niewiedza będzie wykorzystywana do wiadomych celów. W dobie internetu szerzy się dezinformacja. 

 

Piszę, na co dzień patrząc przez okno na pewną górę będącą święta dla wielu kultur. I niestety trzeba wrócić do rzeczywistości z baśni z nad rzeki Jordan.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Perun82 napisał:

Niestety, ta historia przepadła. Nie było, nie jest i nie będzie dane w szkole uczyć o wierzeniach Słowian. A niewiedza będzie wykorzystywana do wiadomych celów. W dobie internetu szerzy się dezinformacja. 

 

Piszę, na co dzień patrząc przez okno na pewną górę będącą święta dla wielu kultur. I niestety trzeba wrócić do rzeczywistości z baśni z nad rzeki Jordan.

Nie zgodzę się z Tobą w części, historia nie przepadła, jest wokół nas, a najwięcej pod nami, jednak jest nie wygodna i dlatego  będzie ukryta, może doczeka lepszych czasów.

Prawda że ludzmi bez historii,tożsamości,korzeni łatwiej manipulować.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kryss napisał:

Prawda że ludzmi bez historii,tożsamości,korzeni łatwiej manipulować.

Pamiętaj, że system to też historia, tożsamość, korzenie. Tutaj nie tkwi problem. On jest gdzie indziej. Ludzie szukają identyfikacji, ale nie w matrixowych instytucjach, postawach.

 

Mamy dwie skrajności - ludzi prostych wierzących w narzucone dogmaty, historię, tożsamość. Ich manipulować można tak samo jak tych bez tych atrybutów.  System wymaga od nas identyfikacji - państwo, język, przynależność, religia.

 

System wykorzystuje potrzebę człowieka jaką jest potrzeba identyfikacji. Jednostka wyrózniajaća się narażona na wszelakie konsekwencje. System zmierza do globalnej unifikacji. Ale to też będzie historia, tożsamość. 

 

Jednostka nigdy nie będzie wolna, bo ograniczona nas powłoka zwana ciałem. Jesteśmy ludźmi i żeby przetrwać musimy rezygnować ze swoich wolności. 

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://books.google.pl/books?id=nZgBAAAAQAAJ&printsec=frontcover&hl=pl&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false

 

To ze źródła, które podał @kryss W tej książce historycznej o rozbiorach Polski na wstępie jest wykaz królów Polski. Nawet Niemcy wiedzą, że Polska nie powstała w 966r. Tylko Polacy tego nie wiedzą.

 

@Voqlsky A co z kamiennymi zamkami, tzw 'krzyżackimi', tymi w jurze krakowsko-częstochowskiej, na Dolnym Śląsku, w Sudetach. Geolog i archeolog Franc Zalewski mówił, że powstały dużo wcześniej niż oficjalnie się przyjmuje.

3 minuty temu, Perun82 napisał:

Nie było, nie jest i nie będzie dane w szkole uczyć o wierzeniach Słowian. A niewiedza będzie wykorzystywana do wiadomych celów

Dokładnie. Mimo, że powstaje szkoła na szkole to jakoś mądrych nie przybywa. Niedługo co drugi Polak będzie sobie wieszał dyplom licencjata lub magistra na ścianie i szedł do marketu pracować na kasie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cortazar napisał:

Niedługo co drugi Polak będzie sobie wieszał dyplom licencjata lub magistra na ścianie i szedł do marketu pracować na kasie.

Społeczeństwo oparte o testy, procedury a nie o myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.Ale ta ostatnia cecha systemowi nie jest potrzebna. Jednostka musi działać zgodnie z kolektywem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Perun82 napisał:

Społeczeństwo oparte o testy, procedury a nie o myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.Ale ta ostatnia cecha systemowi nie jest potrzebna. Jednostka musi działać zgodnie z kolektywem.

Trudno się z tym nie zgodzić, system dąży do całkowitej kontroli, w sumie to chyba zawsze tak było, zmieniały się tylko możliwości i metody.

Jednak jeśli przestaniemy zadawać sobie pytania i szukać na nie odpowiedzi, utoniemy w szarej bezwolnej masie,skazani na życie i co gorsza myślenie tak jak ktoś chce za nas.

Prawda że zupełnie wolni nie będziemy nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kryss napisał:

Jednak jeśli przestaniemy zadawać sobie pytania i szukać na nie odpowiedzi, utoniemy w szarej bezwolnej masie,skazani na życie i co gorsza myślenie tak jak ktoś chce za nas.

Prawda że zupełnie wolni nie będziemy nigdy.

Tylko problem polega na tym, że jeśli uświadomi sobie ten fakt to prędzej popadnie w depresje niż będzie szczęśliwy.  

 

Marionetka Boga ( dla wierzących), a dla drugich marionetka systemu. Dlatego świadomie nadużywam słowa - bioroboty.

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.