Skocz do zawartości

Telefon do ~1500zł


deleteduser30

Rekomendowane odpowiedzi

Otóz tak, po 4 latach użytkowania starego LG przyszedł czas na kupno nowego - ten zwyczajnie odmówił posłuszeństwa i nawet twierdzi, że w zamkniętym pomieszczeniu w piwnicy jest większy zasięg, niż na podwórku :lol: Ale tak, przechodząc do sedna. Szukam telefonu z androidem do ~1500zł, zależy mi przede wszystkim na szybkości działania, aby był jak najdłużej funkcjonalny. Dobry procesor i racjonalnie duża ilość pamięci operacyjnej kosztem apartu lub innych bajerów - jak najbardziej .Czy ktoś z Was ma jakiś godny polecenia model? Mi samemu spodobał się ASUS ZenFone 3 (http://www.mgsm.pl/pl/katalog/asus/zenfone3ze552kl/Asus-ZenFone-3-ZE552KL.html). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adrv cos więcej jak szit? Jakieś argumenty? Bo trochę dramat nie rada. 

 

 

@Rexer spawdz oferte motoroli, kiedy firma chyliła się ku upadkowi Google sobie ja kupiło i puściło na rynek telefony, które nie są nasączone tysiącami nakładek itd - pierwsze maja dostęp do aktualizacji systemowych itd.

 

Sam użytkowałem telefon tej marki około 4 lata  kosztem słabszego aparatu - otrzymałem wszytko to co chciałem oraz bezawaryjność - nigdy mi się nic nie zawiesiło i chodziło płynnie (a technologia gna do przodu). No ale rozjebal mi się ekran z mojej winy i idzie już na części.

 

Sprzet LG odradzam, jako serwisant ręce opadają - fajne pomysły ale cos w procesie produkcji im nie idzie - tańsze komponenty.

 

Samsung - dobre wyświetlacze w telefonach to fakt (produkują dla Apple, tez),

ale gnają, tak z technologia ze zawsze w tych nowych telefonach cos jest niedopracowane z softem i ludzie narzekają - konkurencja nie śpi a samsung chce grać pierwsze skrzypce jeżeli chodzi o android!

 

 

Wracajac do Motoroli to konkretnego modelu nie podam, bo nie potrzebuje narazie androida a drugi aparat to iPhone, ale polecam sprawdzić co jest za 1500 plnów.

 

Jak znajomi bedą jechać do kraju kwitnącej wiśni to poproszę o przywiezienie jakiegoś panasonica, top model - jaram sie okropnie!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 godziny temu, zuckerfrei napisał:

Sprzet LG odradzam, jako serwisant ręce opadają - fajne pomysły ale cos w procesie produkcji im nie idzie - tańsze komponenty.

 

Coraz więcej znajomych ma telefony LG. Sam się przesiadłem z samsunga na LG. Najpierw miałem G4 teraz mam G6 - i wszystko działa jak należy. Córka ma K10. Moja mama 66 lat ma G5. Znajomy ma G3 od lat i zadowolony. Znajoma 65 lat ma K8.

Kiedyś miałem tylko Nokie potem Samsungi od S3, S4, S5. Ale samsung z cenami zaszalał za swoje smartfony - to jest niewarte tych pieniędzy.

 

Co do wpadek niedawno Samsung zaliczył poważną wpadę z wybuchającym Notem. Na wystawach sklepowych w elektromarketach widziałem popuchnięte S5. Albo rozklejające się S5 Neo. Choć ostatnie A5 2017 są fajne.

 

Ja polecę LG ceny nie są z kosmosu ale za to mamy telefon dość nowoczesny. Ja od czerwca mam G6 i sobie chwalę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci zdecydowanie polecił Xiaomi dlatego że:

- są to solidne, chińskie telefony w niskiej cenie prawdopodobnie najlepsze albo jedne z lepszych jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości.

- mają bardzo wysokie parametry pomimo niskiej ceny.

- w Polsce jest gość o ksywie Acid - pasjonat telefonów Xiaomi, prowadzi w polsce jedyny serwis xiaomi, współpracuje oficjalnie z xiaomi.eu i jest twórcą autorskiego softu MIUI Polska, który bije na głowe chińskie i europejskie softy oficjalne!

Dodatkowo nie musisz odsyłać telefonu do chin w razie jakiegoś zniszczenia, ponieważ kupując telefon u firmy współpracującej z xiaomi polska(serwisem Acida) realizują gwarancje w tym serwisie w Polsce! A jeżeli nie masz gwarancji to naprawiają.

 

Dlatego moim zdaniem xiaomi to najlepszy wybór. Inne chińskie telefony typu Huawei też są fajne, ale nie zreazliują ci gwarancji w polsce tylko w chinach. Pod tym względem xiaomi bije wszystkie inne marki na głowe.


Sam mam od marca( już 4 albo 5 miesiąc leci) Xiaomi Redmi Note 4x 4/64 kupiony za ok 1100 zł - 4gb ramu, 64 gb pamięci - mam milion aplikacji i nic się nie zacina, bateria 4000 mah trzyma ponad 2 dni! W testach na benchmarku Xiaomi redmi note 4 chyba ma bardzo podobne parametry do samsunga galaxy s6 który jest ponad 2 razy droższy. Telefon perełka.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rarek2 jak długo już te LG służą rodzinie tzn czy są już ponad dwuletnie jednostki chodzi mi o G5 w górę, rozumiem ze np mama używa telefonu bardziej do dzwonienia nie siedzi na internecie itd w takich warunkach telefon posłuży dłużej i to jest fakt daj go 19 jakieś to będzie solidny test.... będzie drenowała baterie przez fb itd 

 

 

@Rexer to chłopak młody lubi wódę i wygody czyli ciagle odradzałbym LG ale co kto lubi...

 

@Normalny miałem zte, ale taksowkarka złapała mnie za kolano i mi wypadł w taksówce (nie pytajcie o szczegóły) był to niski model na androidze kupiony bo miał gps tani plastik itd ale spełniał swoją role za tamte pieniądze było spoko naprawdę - ale to było ze 4 lata temu z wysokimi midelami nie miałem styczności.

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że potrzebuję z pewnych względów, fizycznego urządzenia z Androidem, kupiłem jakiś czas temu do testów Xiaomi 4A.

Bateria - szok, trzyma i trzyma. Szybki, sprawny smartfon. Wyświetlacz mógłby być lepszy.

Przy okazji - można używać jako pilota z chyba wszystkim co ma IR. Fajne to jest. 

Ogólnie po jakimś miesiącu męczenia go, zastanawiam się po co jeszcze produkuje się inne, drogie smartfony ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem hype na najnowsze telefony, potem miałem awarię telefonu i kupiłem na szybko za 600 zł LG L90. Szczerze, wystarcza mi do gmail, przeglądania neta, Youtube itp.

 

Wojna na cyferki przestała mnie bawić. Będę na nim jechał dopuki się nie zepsuje. A co do nowego to sprawdzałem i poleciłbym xiaomi, niezłe konfiguracje za rozsądną cenę. 

 

Taką dygresja, lapka mam już kilka lat za 2500, kumpel nie dawno kupił sobie za 5000 i 3 miesiące później matryca mu padła. Oczywiście wymienili mu na gwarancji. Dlatego przemyślcie do czego wykorzystujecie elektronikę i czy naprawdę jest sens bulić extra $$$ na to. Co do laptopa to też będę jechał dopóki nie padnie.  Każdy sprzęt się kiedyś zepsuje. 

Edytowane przez slavex
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście katuje sobie polskiego MyPhone Hammer Energy. Bardzo sobie chwalę- Obudowa, która jest nierozbieralna- możesz komuś w głowę wbić, zalać krwią a potem zadzwonić jakby nic się nie stało. Bateria w normalnym użytkowaniu wytrzymuje mi około 5-6 dni. Mocna antena (bo jest to telefon roboczy) i zasięg prawie wszędzie.

 

Do tej pory, przy moim użytkowaniu nie miałem ani jednego zawieszenia się systemu. Był jeden problem z aktualizacją, ale kolega rozwiązał. Wystarczyło coś w ustawieniach pozmieniać.

 

Aparat też daje radę- nie widzę różnicy z Szajsungiem X cover 3. Generalnie wg mnie to Szajsunga X cover 4 bije na głowę. Ale to już telefon dla budowlańców i zapaleńców, którym nie straszne, że telefon wypadnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zuckerfrei napisał:

jak długo już te LG służą rodzinie tzn czy są już ponad dwuletnie jednostki chodzi mi o G5 w górę, rozumiem ze np mama używa telefonu bardziej do dzwonienia nie siedzi na internecie itd w takich warunkach telefon posłuży dłużej i to jest fakt daj go 19 jakieś to będzie solidny test.... będzie drenowała baterie przez fb itd 

 

HAHHAHAHAHAh  - moja mama na emeryturze katuje telefony mocniej niż niejedna gimbaza - gry od rana do wieczora - chyba kupię jej tablet jakiś wypasiony - ta G5 służy już długo.

 

Akurat jeśli chodzi o moją G4 nie dałem rady jej zakatować do ostatniej chwili kiedy ją sprzedałem. Może dlatego, że jej SN: zaczynał się od nr 601 jak dobrze pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat pytaniem: czy zamawialiście kiedyś coś (a najlepiej telefon :D) na GearBest/Banggood? Na tych stronach jest kilka stówek taniej niż w Polsce, lecz jestem ciekawy, co bym zrobił, gdybym dostał niedziałający telefon. Chyba szykowałbym się na podróż do Chin, czy sprawe gwarancji można rozwiązać inaczej? 

 

Edytowane przez Rexer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymieniałem telefon w te wakacje. Rynek śledziłem chyba z rok, a w końcu wybór padł na Samsung J7 2017 - dobry producent = wsparcie techniczne i aktualizacje.

Chińskie firmy, są właśnie na tyle ryzykowne, że nie wiesz, czy soft będzie po polsku. Nie chciałem się w to bawić. Więc dałem 1200 zł, który będzie 'aktualny' jeszcze długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie tak dawno potrzebowałem telefonu do 1500 zl, zależało mi na głównie szybkości działania, dobrym wyświetlaczu, mniej na aparacie, + dobrze gdyby miał 2 sloty na karte sim i długo mi posłużył, dlatego też dużo szukałem aktualnych propozycji na rynku porównywałem różne modele mniej więcej w tej cenie.

Wybór padł na xiaomi mi5s


- wyświetlacz na najwyższym poziomie, full hd świetne kolory nic do zarzucenia


-szybkość działania w testach benchmark na topowym poziomie porównywalna do smatfonów za 2 - 2.5 tys


-3gb ram myślę wystarczy do wszystkich aplikacji ze sklepu play i przeglądania internetu, więcej ramu to chyba tylko dla tych co potrzebują mnóstwo aplikacji w tle jednak mimo wszystko myślę że nie jest to zbyt praktyczne ponieważ w końcu telefon nawet z najmocniejszym procesorem zacznie się przycinać, bateria rozładuje się w mgnieniu oka nie warto przepłacać

-aparat zaskoczył mnie pozytywnie (poprzedni telefon który miałem to sony xperia z2 aparat 20MP, po kupnie xiaomi wiem już że telefony sony są przereklamowane&drogie) robi jak na telefon super zdjęcia + rozbudowany tryb manualny

-bateria to raczej kwestia indywidualna dla mnie spokojnie wystarcza, w razie czego masz opcje Quick Charge z 10% do 40 w jakieś 15 min ładowania, jednak jeśli to nie jest konieczne polecam ładować z USB komputera lub ładowarką o niższym natężeniu prądu bateria wtedy zachowa sprawność

telefon kosztował mnie 1300 zł na stoisku w centrum handlowym

 

Edytowane przez Czarls
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarls fajny avatar przywoływaczu :D Jednak postanowiłem tyle nie wydawać (max 900zł), dlatego też na mi5s sobie nie pozwole, zwyczajnie szkoda mi kasy, a że ide na studia to zakładam, że mi się przyda. Ale skoro twierdzisz, że 3gb ramu wystarczy do swobodnego korzystania, to Xiaomi Redmi Note 4X/4 wybiore.

Co sądzicie o tych 2 modelach? Jeden 4X:

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4x-3gb-32gb-snap625-dwa-gratisy-i6932576512.html

Drugi 4:

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4-3-32-blk-fv23-etui-szklo-pl-i6931060358.html

Wiecie może, czym one w praktyce się różnią? Bo ja naprawdę nie jestem w stanie tego wyczaić. Tyle testów się naoglądałem, a i tak mało co z tego wyniosłem. 

Edytowane przez Rexer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.