Skocz do zawartości

Skorupki z jaj kurzych, pytania.


MG-42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Bracia

Mam pytanie odnośnie jedzenia skorupek  z jaj kurzych Jak mielić je ? czy wystarczy takim młynkiem jak do pieprzu na drobno? bo zmieliłem już 100 ale tak przyglądam się niby miałkie i myślę czy niema obawy by się to nie powbijało w jelita czy gdzieś tam bo to jednak ostrawe jest , i ile tego brać na dzień czy do posiłku? czy szczypt parę Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Skorupki z jaj kurzych, pytania.

Nie zaszkodzi na pewno - pierwsze dni będzie większa objętość wypróżnienia (ale nie biegunka, po prostu więcej "towaru"), efekt podrażnienia jelita (nie zaszkodzi na pewno, byleś porządnie zmielił), a później wszystko jest ok. 

 

@Damian łyżeczka płaska, bo niektórzy sypią kopiastą :>

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że pobudzają jelito do ruchów 'robaczkowych', bo dzisiejsze przetworzone jedzenie rozleniwiło je. Nie mają bodźców i się nie ruszają.

 

Ja ze swojej strony powiem, że mi bardzo na jelita pomógł popcorn. Miałem problemy z regularnym chadzaniem w wiadome miejsce. Męczyłem się strasznie co kilka dni na kilka posiedzeń, a potem znowu 4,5 dni przerwy. 

 

Ogarnąłem dietę (ogólnie nie jadam świństw) + właśnie popcorn i wszystko zaczęło być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skorupek jaj kurzych dołączyłbym od czasu do czasu witaminę C w postaci proszku. Witamina C ma taką właściwość, że zatrzymuje wodę w jelicie grubym i tym samym rozrzedza stolec, więc użytkowanie w dużych dawkach jak najbardziej blisko toalety. Ale uzyskujemy w ten sposób koncertową prestaltykę jelit, a co za tym idzie, mniej tego syfu zalega w organiźmie. Jeżeli chodzi o same skorupki, to rozdrobnienie w młynku do kawy jest jak najbardziej bezpieczne. Kwas solny w żołądku powoduje rozpad takiego proszku w bardzo krótkim czasie na prostsze składniki. Pamiętajcie jednak o jednej sprawie, na którą ja się ostatnio naciąłem. Skorupki jaj są nośnikiem pałeczek salmonelli, które są wrażliwe jedynie na wysoką temperaturę (powyżej 70 st. C) lub na alkohol. Dlatego ja zawsze prze użyciem myję jaja. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem by nawodnić organizm powinno się pić wodę z solą (porządna  szczypta soli kopalnianej na szklankę wody) rano pół godziny przed posiłkiem  a po posiłku 2-3 godz Dwie trzy szklanki w zależności od potrzeb Zauważyłem u Siebie lżejsze wypróżnianie być może nawodniły się jelita I że mocz powinien być jasno żółty bo jak ciemny to że organizm jest nie nawodniony No chyba że się buraki  ćwikłowe zje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomko za info. A ciekaw jestem gdzie trzymać te zmielone skorupki jaj ? w lodówce? czy w słoiku w temp. pokojowej ? i czy mają jakiś czas przydatności? Też słyszałem o naturalnej wit D czyli o opalaniu najlepiej między 10 godz a  14 godz Że wtedy wystarczy pół godz. opalania by dostarczyć dzienne zapotrzebowanie w wit D i jeszcze do tego że nie powinno się myć ciała przez 24godz. by ta Wit D wsiąkła  przez skórę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Ja na miejscu sprzedawców suplementów kolagenowych itd., byłbym konkretnie wkurwiony na to, że taką wiedzę się propaguje.

 

Nie dość że skorupka i błonka to suplement najlepszy jaki istnieje na świecie, to jeszcze jest DARMOWY.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia mojej ex żony ma teraz obecnie około 95 lat, żyje i ma się świetnie, jest w doskonałej kondycji fizycznej i psychicznej jak na swoje lata. Podczas II Wojny Światowej, trafiła do niemieckiego obozu z Ravensbrück wraz z swoją matką. Często opowiadała, że matka w obozie zmuszała ją do jedzenia skorupek od jajek, czego nienawidziła, lecz teraz twierdzi że dzięki temu do tej pory ma wszystkie swoje zdrowe zęby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.