Skocz do zawartości

Granicę gentlemanów


Młody98

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy temat. Nigdy nad tym sie nie zastanawialem. Wydaje mi sie, ze koncza sie tam, gdzie zaczyna sie przyzwolenie na brak szacunku. Gentleman ma dobre maniery, nie widze problemu kobiecie krzeslo odsunac czy puscic w drzwiach - nie traktowalbym tego jako bialorycerstwo. Natomiast jesli gentleman ZAPRASZA kobiete na drinka czy kolacje i on placi a kobieta nie wnosi zadnych staran czy propozycji rewanzu, ale ochoczo korzysta z takich zaproszen - won.

Na pewno duzo innych sytuacji napisza bracia.

Edytowane przez Tomko
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nadzwyczaj proste, jeśli bezwarunkowo (lub w zamian za pseudo atencję, poklepanie po ramieniu, bycie męską przyjaciółką)  świadczysz usługi/ udostępniasz umiejętności/ stajesz w obronie (bierzesz stronę w sporze) tylko dla tego iż jest kobietą/ poświęcasz swój czas pani/ om, to jesteś białym rycerzem.   

 

Jak jesteś uprzejmy/ kulturalny w życiu i obyciu nie czyni to z ciebie białego rycerza. Gentleman potrafi również kulturalnie odmówić i z racji odmowy nie przestaje nim być ;) 

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody98, jeśli kobiety pozycjonujesz wyżej od siebie tylko dlatego, że są kobietami - jesteś białym rycerzem. Odsuwanie krzeseł, przepuszczanie w drzwiach, manifestacja statusu poprzez podwiezienie czy postawienie kawy / obiadu (okazjonalnie) lub iks innych rzeczy, które możesz zaoferować nie są w stanie uczynić z Ciebie białego rycerza dopóki kobieta nie ma świadomości, że jest wyżej niż Ty.

 

Moderacja swojej osobowości, czy zachowań w kontaktach z kobietami na podstawie sztywnych reguł wykutych na blachę (np. poprzez wpisywanie na listę tego co zostanie napisane w tym wątku) jest niebezpieczna i naraża Cię na zarzut sztuczności (całkiem zasadny), a to nie pomoże w kreacji siebie jako silnego samca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz bardziej pod akademik, może kilku osobom się przyda, tutaj kilka sytuacji. Co w nich robicie?

1 idziesz z dziewczyną z busa na akademik obładowani torbami(ona bardziej, jak to u kobiet bywa ?).

 Ja jako silniejszy zazwyczaj stawiam na swoim i biorę taką torbę(  czasem się kłuci, czasem odda ją bez gadania, głównie to mnie zastanawia, czy to jest ok?)

2 w sklepie wychodzicie ze sklepu ma ciężkie zakupy, a idziecie w tą samo stronę.

3 jesteś w sklepie a ona dzwoni i prosi o zakup np. Zgrzewki wody która swoje waży

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również Łukasz Kielban w książce Mężczyzna z klasą (ten od czasgentelmanow.pl), że jeżeli kobietę traktujesz jako nagrodę w swoich staraniach, to przegrałeś. Masz być klasą samą w sobie, i zmieniać się tylko dla siebie, nie dla kogoś innego, czy kobiet per se. Np. dużo gestów, które ja wykonuję mogą podpaść pod białorycerstwo, ale czy podawanie płaszcza, odsuwanie krzesła na randce, czy przyjechanie po partnerkę jest oznaką słabości? No oczywiście, że nie, chyba że robisz za kierowcę, tragarza, na okrągło to wiadomka, że koleś daje się szmacić. Popatrz sobie na wypowiedzi @Subiektywny jego da się określić jako takiego współczesnego dżentelmena :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gentleman to mężczyzna, który posiada wysokie poczucie własnej wartości, rozbudowane umiejętności komunikacyjne oraz jest zaznajomiony z regułami panującymi w danym towarzystwie, potrafi zachować się asertywnie, czy też być opanowany w sytuacji stresowej, natomiast stereotypowy biały rycerz owych cech nie posiada, jego zachowaniem kieruje chęć przypodobania się otoczeniu.

 

@Młody98

Co do punktu 1 i 2: Jeśli dziewczyna poprosi uprzejmie o pomoc, nie na zasadzie: "No weź mi pomóż", wtedy pomóż w miarę możliwości, w końcu to jej bagaże, ona je pakowała i chyba wie, ile może udźwignąć. Natomiast branie pakunku bez zastanowienia uczy je szkodliwych nawyków. Parę razy będzie się sprzeczać z tobą, a potem już nic nie będzie mówić, uzna to normę: "Mnie się przecież należy". Stąd już niedaleka droga na biało rycerskie szlaki.

 

3. Jeżeli poprosi i podziękuje jak należy, wtedy nie ma sprawy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody98

 

Różnica jest prosta.

 

Biały rycerz 

1) Kiedy kobieta narusza jego przestrzeń osobistą w rozmowie, on nieco skrępowany odpowiada na jej pytanie, jednocześnie kontynuuje nie korzystną oraz nie komfortową dla niego rozmowę .

2) Biały rycerz który jest w głębszej relacji z kobietą, to taki osobnik jest na każde zawołanie kobiety. Łatwo daje się manipulować, szczególnie wtedy kiedy kobieta zasugeruje, że osobnik dostanie nagrodę za wykonanie pewnej czynności, oczywiści tą nagrodą jest seks. 

3) Biały rycerz jest zazdrosny o kobietę, często bezpodstawnie podejrzewa ją o zdradę. 

 

Gentelmen

1) Kiedy kobieta narusza jego przestrzeń osobistą w rozmowie, on w sposób kulturalny stara się odpowiedzieć bez odpowiedzi, jednocześnie daje kobiecie do zrozumienia, że naruszyła jego przestrzeń osobistą i Ty tego nie tolerujesz . 

2) Gentelmen który jest w głębszej relacji z kobietą, to taki osobnik organizuje czas i miejsce kiedy będzie mógł się spotkać z kobietą. Gentelmen traktuje seks bardziej poważnie, dlatego nie zleży mu na szybki seksie, czy też seksie w nagrodę. To powinna być intencja obydwóch stron.

Gentelmen traktuje kobietę bardziej jako osobę do obopólnego rozwijania swoich pasji, hobby, wymiany poglądów .  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Młody98
1. Proponuje, ze wezme torbe. Jak odmawia to nie biore.
2. Tak samo, chociaz nie zawsze. Jak panna jest sympatyczna z twarzy i sie meczy w widoczny sposob to zaproponuje pomoc. Jak sukowata to ide i nie zwracam uwagi. Tak samo jak ma na nogach baleriny albo buty typu UGG - nie pomagam.
3. Wezme zgrzewke jak bede w stanie udzwignac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gentleman jest kulturalny nie wyzywa nie obraża (zawsze tak mówię aby nie wyzywać kobiet bo to słabość) :)

 

Gentleman jest stanowczy, konsekwentny w relacji z kobietą i kulturalnie i spokojnie potrafi odmówić bądź powiedzieć po prostu "nie"

 

Gentleman wie czego chce w relacji z kobietą, nie goni za cipką z jęzorem na wierzchu. A jak relacja mu się nie podoba to w sposób spokojny i stanowczy z niej wychodzi.

 

Edytowane przez overkill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Świetny temat. Sam chciałem to kiedyś założyć ale wypadło mi to z głowy. Swoją drogą, mam jedno pytanie dla społeczności.

 

1. Podchodząc do stolika w lokalu, w którym siedzą moi znajomi z jakimiś kobietami, bądź wchodzę na domówkę i wszyscy znajdują się przy stole. Witamy się najpierw z kobietami, a później z mężczyznami czy forma według uznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.08.2017 o 09:58, Młody98 napisał:

Gnębi mnie już dłuższy czas pytanie gdzie kończą się granice między gentlemanem, a białym rycerzem

Gentleman jest miły w towarzystwie, aby robić wrażenie. W życiu prywatnym (gdy nikt nie widzi) trzyma ramę.

Biały rycerz jest miły w towarzystwie, bo uważa, że tak należy. W życiu prywatnym  (gdy nikt nie widzi) też jest miły, bo uważa, że tak należy.

 

Wydaje mi się, że pasuje mi tu powiedzenie jakie kiedyś zasłyszałem:

"Mężczyźni dzielą się na tych, co uganiają się za kobietami" - biali rycerze -

""i tych za którymi uganiają się kobiety" - gentlemani, ewentualnie bad boy, zależy od kobiety. A kto jest uosobieniem jednego i drugiego? Bond! James Bond!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.08.2017 o 11:15, Młody98 napisał:

Teraz bardziej pod akademik, może kilku osobom się przyda, tutaj kilka sytuacji. Co w nich robicie?

1 idziesz z dziewczyną z busa na akademik obładowani torbami(ona bardziej, jak to u kobiet bywa ?).

 Ja jako silniejszy zazwyczaj stawiam na swoim i biorę taką torbę(  czasem się kłuci, czasem odda ją bez gadania, głównie to mnie zastanawia, czy to jest ok?)

2 w sklepie wychodzicie ze sklepu ma ciężkie zakupy, a idziecie w tą samo stronę.

3 jesteś w sklepie a ona dzwoni i prosi o zakup np. Zgrzewki wody która swoje waży

 

1. Nie robisz tego pamiętasz audycje Marka o obyczajowości semickiej? Czy starsi bracia w wierze lub habibi noszą torby za babami?

2. Mówisz taka jest wasza rola ja zarabiam a wy hajs wydajecie. Proste. Tylko mówisz to w miły sposób.

3. ,, Kicia wiesz jestem zajęty i nie dam rady tego zrobić, ale nie wątpię w Cb, że sobie poradzisz będzie nagroda w domu''

 

Ona wchodzi a ty w kapciach naczynia myjesz i ściągasz jej buty odkładając na miejsce gdy ona będzie siedziała przed telewizorem jedząc obiad, który ugotowałeś będziesz mógł w miedzy czasie zrobić jej masaż stóp, pomalować jej pazury lub pobiegać po domu ze zmiotką do kurzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia dobrze gadają ale niestety tylko z poziomu własnej dupy.

A świat kobiet jest 3 wymiarowy..

3 stany życia kobiety : córka , żona, matka...

Warianty:

1 Biały rycerz dla córki i matki ,cham dla loszki , na pewno usłyszysz "pępowina nie odcięta" córka traktowana jak księżniczka ,często będzie rozpieszczona.

2 B.R. dla matki to będą płacze ,testy , kłótnie :nie dbasz o dziecko , o nią itp "cham i prostak "

3 B.R. dla loszki ,olewka dla matki i córki , no to już mega po tobie bo nawet ci powie że o matkę własną nie dbasz bo o dzieci to dawno przestałeś a ona ci życie dała.

4 B.R tylko dla córki . To loszka  jakoś zniesie ale będą konflikty na poziomie loszka teściowa.

5 B.R. dla wszystkich no szybko godzin brakować na dobę będzie i wszystkie warianty razem do kupy...

6 B.R. okazyjnie dla córki+matki ,problem ze zgraniem sinusoid(hormonalnych) każdej z nich aby odpowiednio się wpasować sytuacyjnie

7 B.R. dla córki i loszki , momentalnie matka się poczuje odrzucona i będzie ingerować w sytuacje rodzinną co loszka odbierze za atak(wpierdalanie się) i w koło apiać od nowa .......

8...........itd itp ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.