Skocz do zawartości

Artyści związani z muzyką trance.


HORACIOU5

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, przyszedł mi do głowy pewien pomysł związany z muzyką trance. Chodzi o to, że jeżeli chcecie abym przybliżył wam biografię albo twórczość jakiegoś artysty związanego z tym gatunkiem, to dajcie mi o tym znać w tym wątku. W wolnej chwili stworzę odpowiedni wpis na blogu i kiedy opiszę wskazanego przez was DJ-a dam wam o tym znać tutaj, bądź też wspomnę o was na wspomniany blogu. W przypadku gdy dany artysta będzie posiadał dość bogatą twórczość będę starał się zaprezentować jak zmieniał się, bądź też nie, jego styl na przestrzeni lat. Oprócz tego jeżeli zagrał jakiegoś świetnego seta, to postaram się go również umieścić w opisie dane DJ-a.

 

Myślę, że to tyle jeżeli chodzi o kwestie organizacyjne. Zapraszam do podawania propozycji. I jeszcze jedno. Jeżeli jakaś samica jest zainteresowana muzyką trance i chciała by, abym opisał danego DJ-a, to proszę o informację na PW. To taki pokaz mojego mizoginizmu i hejtu wobec kobiet ;)

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały według danych z 18 marca 2015 roku, Armin za występ bierze od 50 do 100 tysięcy dolarów. A Calvin Harris na przykład bierze od 350 do 550 tysięcy, ale to już nie trance, tylko inny gatunek.

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anderson i jaki związek ma Twój post z tematem tego wątku, bo nie za bardzo rozumiem po co wszystko sprowadzasz do kwestii kobiet, skoro tutaj jest jasno określone, że chodzi o muzykę trance, a nie manipulowanie kobietami. A może by tak przestać wiązać wszystko w życiu z samicami i spojrzeć na życie z szerszej perspektywy co?

 

@Camilovesky skoro znasz Above & Beyond to pewnie kojarzysz ich projekt o nazwie OceanLab :D

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako odwieczny fan muzyki elektronicznej mogę potwierdzić, że niestety wielu fajnych artystów zeszmaciło się dla szmalu. Przez co zatracili siebie i nowsze kawałki już nie brzmią tak fajnie. Bo produkują jak najwięcej, a zapominają o jakości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały teraz pewnie tak głównie dlatego, że gra to co jest "modne". Nie oszukujmy się, poziom jego produkcji spadł, bo obecnie celuje w niezbyt wymagającą publikę niestety. O The Thrillseekers, Johnie O'Callaghanie, Airwave, Gaiu Barone, Art of Trance czy Johnie 00 Flemmingu nie usłyszysz zbyt wiele, bo oni akurat starają się trzymać korzeni trance i z tegoż powodu zarabiają mniej. Gdyby poszli w komerchę to szybko zyskali by grono "fanów" :D

 

No i Panowie oraz Panie czekam na wasze propozycje artystów, których mam opisać.

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@HORACIOU5  Jeżeli chodzi o muzyke trance to pół życia na nią ,,zmarnowałem''. Totalna obsesja. Zącząłęm jak ASOT miał jeszcze mniej niż setną audycję na karku. Teraz czasami słucham z ciekawości czy trance umarł czy może coś jeszcze z tego będzie, ale jednak chyba umarł :D

 

Moi ulubieni DJ, producenci wszechczasów (kolejność nie ma znaczenia)

Ultimate (If we Were !!!!!)

Ferry Tayle, Mike Shiver, Corderoy , Jonas Steur, Alex Morph, Stoneface&Terminal, Activa, Kamil Polner, Bjorn Akesson, Aly & Fila, Signalrunners, Oliver Smith, Adam Nickey, Robert Nickson, Ronski Speed, Lemon & Einar K, ATB (stare albumy), Daniel Kandi, Suncatcher, Sundriver, Darren Tate i mógłym dalej wymieniać.

  

To chyba jeden z najlepszych numerów w historii :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metody czy trance umarł? Nie wydaje mi się. Trzeba się czasami naszukać, ale można znaleźć perełki wybijające się od schematycznych utworów. Teraz w zasadzie trance poszedł w dwa różniące się kierunki. Jedni twórcy zaczęli produkować w starszym stylu, co wyraźnie widać po ich kawałkach (użyte dźwięki zalatujące klasykami albo mieszanie nowszych brzmień ze starszym, bardziej nieprzewidywalnym konstrukcjami utworów). Druga "droga" spowodowana została sukcesem Vini Vici, przez co teraz sporo producentów zaczyna bawić się bardziej z psytrance-owymi dźwiękami. O ile kiedyś np James Dymond czy Magnus wplatali takie brzmienia do swoich utworów, tak teraz mamy tego wysyp z powodu podanego przeze mnie powyżej. A co do perełek trance to proszę, oto parę z nich:

 

Airwave - The Quest For Beauty (Original Mix)

 

Thomas Datt - Love Frequency (Original Mix)

 

Simon Patterson & Magnus - Evoke (Extended Mix)

 

Jorn van Deynhoven - We Can Fly (Extended Mix)

 

Will Atkinson - Numb The Pain (Original Mix)

 

Solarstone & Gai Barone - Fata Morgana (Original Mix)

 

Gouryella - Venera (Vee's Theme) (Extended Mix)

 

Stoneface & Terminal - Beast In The Machine (Extended Mix)

 

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferry Corsten to w sumie jedyny albo jeden z niewielu producentów z tych starych wyjadaczy, którzy zostali wierni swojemu stylowi. Eternity z jego nowego albumu po prostu słucham non-stop.

 Jest jeszcze Laurent Veronnez aka Airwave, ale on już chyba mało wydaje, albo nie wydaje wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metody Laurent wydaje cały czas i nadal trzyma poziom. Corsten akurat... hmm... różnie było z jego poziomem. Dopiero od jakiegoś czasu coś tam znowu zaczyna wracać do dawnego stylu zwłaszcza dzięki reaktywacji projektu Gouryella. Zapomniałeś też o The Thrillseekers, Art of Trance, Scot Project, Solarstone czy chociażby Johnie O'Callaghanie, którzy również nie poszli na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Thrillseekers miał trochę przerwy (cieżka choroba ojca) i potem zaczął znowu wydawać. Zapomniałem trochę o nim :) 

  Szczerze to tak od 2010 roku zniesmaczony zostawiłem, zaniedbałem trochę ten nurt muzyczny (chociaż cały czas podpatrywałem czy coś zmienia się na lepsze) i przerzuciłęm się na post-rock, ambient. Zechciej sprawdzić to :)

 

 

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metody całkiem niezłe. Czasami i czegoś takiego lubię posłuchać, bo ogólnie jestem otwarty na różne gatunki. Jedyne czego nie mogę zdzierżyć to bigroom i electro, bo uszy błagają mnie wtedy o litość. A co do nowszych producentów trance to sprawdź utwór od DIM3NSION, który jest zafascynowany dawną Gouryellą. Dorzucam też coś klimatycznego.

 

 

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, HORACIOU5 napisał:

bigroom i electro, bo uszy błagają mnie wtedy o litość

Właśnie z tego m.in względu odpuściłem sobie EDM ogólnie. 

 Zapomniałem Tobie dodać, że bardzo uwielbiam Rogera Shaha i cały ten balearyczny styl. Kocham ten numer : 

Dzięki za linki. Odsłucham :)

 

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trance to jeden z najlepiej sprzedających się rodzajów muzyki elektronicznej, więc trudno mówić o jego śmierci. Jednak zgodzę się, że wymagający słuchacze mogą cierpieć z głodu na warte większej uwagi nowości.

 

Ja siedzę w cięższych odmianach trance'u, ale zdarza mi się sięgnąć po coś spokojniejszego. Skoro trzymamy się blisko teraźniejszości, warto wspomnieć o fińskim artyście o pseudonimie Simon Templar, który kilka lat temu skradł moje serce za sprawą singla "Phenomenal". To było coś świeżego i niesamowitego, na co bardzo długo czekałem. Potem wydał jeszcze kilka równie udanych produkcji, jak "To The Stars" czy "2nd Shade Of The Sun". Niestety od 2015 roku jego blask powoli gasł, aż dołączył do grona przeciętniaków. Cóż, mogło być gorzej, przynajmniej wciąż jest kojarzony z nurtem "pure trance".

 

Wspomniany "Phenomenal":

 

 

Edytowane przez Wstydliwy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.