Skocz do zawartości

Stylizacje męskie godne polecenia


Salsero

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że dostałem pierwszą godziwą wypłatę postanowiłem zainwestować w swój outfit. Poszukuję blogów z modą męską, najlepiej z zestawami typu casual. Przejrzałem chyba cały internet i połowa blogów jest na temat garniturów, wiązania krawatów i typów kołnierzyków a druga połowa to promowanie hipsterkich ubrań, których na siebie nie włożę  chociażby ze względu na brak rozmiarów(192cm,99kg). Interesuje mnie coś bardziej formalnego od dresu ;-) ale żeby nie była to od razu marynarka. Krótko mówiąc coś co 25-latek może ubrać na co dzień do pracy w biurze (bez dress-codu). Macie jakieś typy godne polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie bez złośliwości - zainwestuj trochę czasu również w swój język.

Wyrażenia typu: "Cracków", "[...]zainwestować w swój outfit" czy "typu casual" nie uczynią Twojej mowy bardziej elegancką czy atrakcyjną.

Warto nie tylko zadbać o to jak nas widzą ale również jak nas słyszą. Język polski jest piękniejszy i dużo bardziej rozbudowany od prostego języka angielskiego. Nie warto, moim zdaniem, swoich wypowiedzi "zanieczyszczać" zwrotami z tegoż języka.

Stało się to (niestety) plagą współczesnego świata lecz my tutaj jesteśmy inni i nie idziemy ślepo za stadem ;)

 

A jeśli chodzi o ubrania (z kategorii bardziej popularnych):

Lubię tę firmę (choć nie cały asortyment): https://www.campdavid-soccx.de/

Desigual ma czasami fajne propozycje: http://www.desigual.com/en_PL/men/ - choć gdy patrzę na modeli prezentowanych obecnie na stronie to słabo mi się robi

 

Jak masz więcej czasu i chęci to poszukaj tutaj:

https://www.dmag.eu/en/PL#men

 

 

Edytowane przez azagoth
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to o taki klimat Ci chodzi, ale mi pasuje klasycznie półsportowo. Czyli po prostu odwiedzasz sklepy - Mustang, Levis, Big Star, Wrangler, Lee. Dobry jeans + dobry biały/czarny tshirt lub koszula i fajna skóra (Ochnik, Massimo Duty) jak jest chłodniej. Do tego buty Wojas lub od czasu do czasu sportowe Nike.

Jak trochę bardziej formalnie, to spodnie materiałowe + koszula Vistula, Bytom. Może być marynarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mrvintage.pl/

Powywalaj torby i dodatki dla starszych i masz fajne seciki tam. Ja lubie jeansy dopasowane do nogi, czarne sportowe buty, koszula biala lub rozowa w biale pionowe paski i lekka blekitna marynarka. Moj ulubiony secik.

@Salsero byl juz podobny temat, poszukaj na forum.

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecałbym również szukanie inspiracji, np. tutaj https://pl.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=mens fashion casual&eq=men&etslf=6931&term_meta[]=mens|autocomplete|undefined&term_meta[]=fashion|autocomplete|undefined&term_meta[]=casual|autocomplete|undefined

 

Zobaczysz co Ci się w ogóle podoba i będąc w sklepie będziesz mniej więcej wiedział czego szukać.

 

Oprócz tego na FB polecam stronę "Dobrze ubrany facet", wprawdzie zazwyczaj pojawiają się tam jakieś stylizacje z marynarkami, ale od czasu do czasu coś bardziej na co dzień też się trafi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@azagoth od razu widać, że masz rewelacyjny background jeżeli chodzi o behavior w office. Hahaha :-) sorki trochę się zgrywam, ale też uważam, że nie ma co łamać naszej polszczyzny innymi gównami. Co do ubioru @Salsero, to spróbuj ubrać się w to, w czym się dobrze czujesz. Dla mnie to jest zawsze podstawowy wyznacznik, bo mody przemijają, a gust jest zawsze Twój, pomimo, że zmienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Stylizacje męskie godne polecenia
Dnia 10.08.2017 o 19:18, bezprym napisał:

to spróbuj ubrać się w to, w czym się dobrze czujesz.

 

Tylko z reguły dobrze czujemy się w tym co znamy, a czasami wystarczy 2-3x pochodzić w czymś i już nam się podoba, mimo, że na początku wydawało się to mega chujowe czy tam pedalskie. Ostatnio to zauważyłem w turkusowej koszuli którą kupiłem :D to samo przy zmianie fryzury, teraz już to wszystko jest dla mnie naturalne i dobrze się czuję. Także próbować nowych rzeczy!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeq jest w tym jakiś sens, ale ja na ten przykład niekoniecznie dobrze czuję się tylko w tym co znam. Ostatni przykład na gorąco: kupiłem różową koszulę do garnituru. Jak usłyszałem, że różowa to trochę niesmak, ale jak założyłem, to się okazało, że zajefajnie gra z garniakiem i krawatem i się dobrze w tym poczułem, więc nie chodzi mi o ograniczanie się do już znanych rzeczy. Zgadzam się z tym co napisałeś

Godzinę temu, radeq napisał:

Także próbować nowych rzeczy!

 ale iść do przymierzalni i zobaczyć jak się w tym czujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Drizzt czarny kolor zakładamy tylko i wyłącznie jak mamy ładną i w miarę nieskazitelną twarz; czarny kolor podkreśla niedoskonałości

W dodatku czarny to bardzo sztywny kolor także @Salsero jak ktoś poleca czarny to zastanów się 3 razy zanim kupisz najlepszym zastępcą czarnego jest granatowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.