Skocz do zawartości

Tani Dom


Obieżyświat

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

 

 

Obecnie planuje swoją przyszłość (mam 19 lat),i mam w planach kupić mały domek na wsi za 30 tysięcy. Całkowitą ruderę ale z planem albo jej remontu albo przebudowy co o takim czymś sądzicie (zaznaczę że nie chce jakieś willi że łohohoohoho).Oraz mam pytanie jaką powierzchnię powinna mieć działka aby zmieścił się na niej ogródek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, a jaka ta rudera jest? z czego zbudowana? cegłą? drewna :D

 

A tak na poważnie, nic nie wiemy o tym domku, trudno cokolwiek powiedzieć. 

I nic o sobie nie napisałeś, nie wiemy jakie masz predyspozycje do rozpoczęcia tej inwestycji .

 

Myślę, że jak będziesz lub zarabiasz już ok 15k pln miesięcznie, to spoko, możesz pozwolić sobie na kupno tej rudery i remontować ją.

Czy to dobry pomysł? NIE!. Musisz wrócić do świata żywych "matrix" i uświadomić sobie w jaki punkcie jesteś, określ swoje zarobki, kapitał intelektualny, wykształcenie (kontynuacja?) , wydatki które Cię czekają. Człowiek jest w stanie przeskoczyć dużą górę, twoja góra to Mont Everst. Musisz się wspinać :)

 

Pamiętaj o zdrowym rozsądku, też pragnę zamienić blok na domek, ale trzeba uświadomić sobie, że to wszystko kosztuje. 

 

 

Edytowane przez MichaelLevitt
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie, że cała młodzież czytająca forum zapisuje się w jeden, ogólny schemat. Też myślałem, żeby jak najtaniej kupić dom, ale rzeczywistość taka kolorowa nie jest.

 

@SHD2030

W jakim celu?

Skąd będziesz brał jednoześnie środki na życie i na remont?

Czy chcesz się sam tym zająć?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już śpieszę z odpowiedzią.Dom jest zbudowany z cegły z lipnym dachem  byłby to dom w którym bym mieszkał miał własny ogródek,być może robił karierę na Youtube :D  dom byłby  kupiony na wsi (mieszkam teraz na wsi w domu a nie w bloku).Miałby tam swoją ,,obórkę" i jakaś szopkę(z której zrobiłbym taką ,,majsterkownie") , a kto wie może nawet i pole :D  obecnie nie pracuje (do pracy której chce iść będę wyciągał 1,5k-2,5 k i mi to styka narazie). Co do remontu mogę nawet sam robić,mnie praca nie straszy :)  środki na życie bym miał handlowałbym tym co miałbym w ogródku (nie wiem ale mnie pociągają prace w ogródku :) taka moja specyfika) albo z dowolnej pracy (nie panowie baronowie w tej branży ,,spodlatarniowej"  nie pracował bym)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyżyjesz z tego co wyhodujesz w ogródku, od tego są pola. Remont domu jak się na tym nie zna(chyba że chcesz odwalić byle jak) to koszta. Pamiętaj że same żywienie to minimum 500zł miesięcznie, do tego prąd, ogrzewanie, wodę uznajmy że będziesz miał ze studni głębinowej, ubrania, internet, używki, wyjścia ze znajomymi, auto. Ja się wyprowadziłem w młodym wieku, muszę zaciskać pasa, ale ogólnie jestem zadowolony, ale znam multum osób które po "tygodniu" wracały do domu, więc tu sam musisz podjąć decyzję :)

 

Jesteś pewny że chcesz spędzić życie w starym domu na wsi? Nie myśl że jak Ci się odwidzi to sprzedasz, z tym wcale nie jest tak łatwo.

 

Policz sobie dokładnie czy Ci się to opłaca, bo jakbyś miał w to włożyć dodatkowe 80k to może lepiej samemu coś wybudować?

Edytowane przez seven
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpierdalaj się w remonty, to są historie bez końca i dna w kieszeni. /Zrobiłem kilka/

Ew. połataj dach i pomyśl o małym nowym z opcją rozbudowy,na Ciebie jednego 35-40m wystarczy.

No i podstawa z czegoś trzeba żyć i remontować/budować

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.