Skocz do zawartości

Czy są tu fani motoryzacji z lat 80' i 90' ?


StonekZiemniaczany

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście zasiadam wierzchowca spod znaku 4 okręgów, a jest nim 

Audi Coupe 2.8 V6 generujący 174 konie.

Mogloby się wydawać że porównując do współczesnych wozideł to mało, ale 2 tyg temu utarłem nosa Audikowi A6 z 2007r z motorem 2.7V6 turbo diesel 185koni,  oraz BMW 3 2006 2.0turbo diesel 163konie. 

Wyscig odbył się na autostradzie z prędkości 90 do maksa i po 2 sekundach A6 bylo 2 swoje długości za mną. BMW troszke lepiej ale takze z tyłu. Przy 170 A6 odpuscił a BMW zrezygnował gdy ja miałem 210 na liczniku a on był daleeeko za mną.

Moje 26 letnie autko utarlo noska amatorom paliwa do ciągników???.

A Wy czy macie pełnoletnie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny sprzęt. W tej wersji podejdzie moim zdaniem niedługo pod klasyka. Masz quattro? Na pewni teraz youngtimer.

 

Te stare konie mechaniczne zwłaszcza z V-ek czy rzędowych szóstek były jakieś inne, mocniejsze niż te "dzisiejsze" ;). Samochody plus minus po 2005 roku to jednorazowe kondomy.

 

Lata 80 i 90siąte piękne lata dla motoryzacji.

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompleksów raczej nie mam, a Coupejka to moje 3e auto, które zresztą ma u mnie dożywocie. To tamci dwaj chcieli raczej przekonać samych siebie ze mają super auta?

 

Mam Ośkę niestety, Quattro z tym motorem nie do zdobycia w dobrym stanie. Moja jest jedna z pierwszych z tym motorem bo z 1991r dzięki czemu ubezpieczam ją za 360PLN na cały rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW Mariuszsoq to taka bieda jak Ty chwali się RSem z 2017 w temacie o motoryzacji z lat 80 i 90... Zal... I leczenie kompleksów... ?

Kup Modlitwe ze sklepiku Marka i podlecz samoocene bo ewidentnie leży ponizej moich naciągniętych na 9 calowe borbety GoodYearów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, StonekZiemniaczany napisał:

A tak BTW Mariuszsoq to taka bieda jak Ty chwali się RSem z 2017 w temacie o motoryzacji z lat 80 i 90... Zal... I leczenie kompleksów... ?

Kup Modlitwe ze sklepiku Marka i podlecz samoocene bo ewidentnie leży ponizej moich naciągniętych na 9 calowe borbety GoodYearów

Idz dalej życ za moje pieniadze (czyt. +500) dla nierobów i nie zawracaj podludziu gitary. Dziady do pieca na Majdanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba trafiłem w czuły punkt. Bluzgi są oznaką wielkich kompleksów oraz problemów z akceptacją w dzieciństwie. Nie powiem ze Ci współczuję bo nawet nie chcę czuć tego to Ty kiedy rano wstajesz i idziesz popatrzyć na swój nowy piec w swoim pięknym nowo wybodowanym domu 3razy większym od domów sąsiadów. Jesteś pyłem chłopaku. Zaakceptuj swoją odmienność a będzie Ci się lepiej żyło. Good Luck?

 

Poza tym uważam że to forum nie jest dla takich troli jak Ty. Marek chwali PIS za 500+ i niedopuszcza ublizania. Mój puls w tym momencie jest bardzo stabilny a Ty Mariuszku już z pewnością rozlałeś kawe na piżame w My Little Pony i zagryzasz nerwowo dolną wargę. Czy się mylę? Oj chyba nie. Pomodlę się za Ciebie dobrze??

Edytowane przez StonekZiemniaczany
Bład ortograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu miałem kilka maluchów, nigdy ich nie zamykałem ich, bo taki był to złom.

Potem spełniłem swoje marzenie Audi 80 B4, i też rozwaliłem. 

 

A teraz chciałbym, chociaż pojeździć Maclarenem F1. Lambo Diablo, i Porsche Carrera GT

Screenshot-2016-03-24-12.48.38.png

lamborghini-diablo-rendering-0.jpg

jdehf9lmfvxbdwfrmoo0.png

Pięknie wyglądają i pięknie brzmią.

A w przyszłośći, to jakiegoś mietka z brabusa kupie, z lat 90 -tych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ogromnie podoba się Pontiac Trans-Am. Wiadomo, że chodzi o serial. @StonekZiemniaczany fajnie, że założyłeś taki temat. Uważam, że stare auta to było coś, dzisiaj są takie wydmuszki, czy jednorazowe gumy jak to ktoś określił kilka postów wcześniej.  Lubię też oglądać filmy amerykańskie z lat 70, 80, gdzie są "krążowniki szos" 3 lata temu jak kupywałem samochód stać mnie było, żeby kupić 7 letnie auto, ale ostatecznie wybrałem 11-latka sprzed ery "elektroniki" i jeździ bez awarii.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Czy są tu fani motoryzacji z lat 80' i 90' ?

Wczoraj miałem okazję być na pokazach BMW BimmerWorld w niemczech. Było ponad 1000 aut, ale największą uwagę przyciągały dobrze zachowane 3,5,6,7,8 -ki z lat 1980-1999.

Niestety jeśli taki wóz jest używany na codzień to szybko zdziadzieje. Choć i tak pewnie dłużej pożyje niż współczesne wydmuszki. Takie czasy ekologiczne nastały. Jakość materiałów to także dzisiaj katastrofa. No chyba że mowa o aucie za 200tysPLN+ to wtedy jakoś to wyglada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, StonekZiemniaczany napisał:

Niestety jeśli taki wóz jest używany na codzień to szybko zdziadzieje. Choć i tak pewnie dłużej pożyje niż współczesne wydmuszki. Takie czasy ekologiczne nastały. Jakość materiałów to także dzisiaj katastrofa. No chyba że mowa o aucie za 200tysPLN+ to wtedy jakoś to wyglada. 

Zobaczymy jak moja 301-ka bezie wyglądała przy 100 tysiącach przebiegu, póki co ma 4 lata i 65k, 14letni 307 (nie oszczędzany) oficjalnie ma prawie 300k przejechane, ale szczerze jak go kupowaliśmy miał 160k jako sprowadzony :D na moje on ma przeruchane ponad 700k! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak pracowałem w pewnym serwisie to przyjechała Toyota Prewia z 1992r. Silnik benzynowy. Przyjechał jedynie na zmianę opon. Stan licznika 1200000 (milon dwieście tysięcy) km. Właściciel mowił ze jest auta tak pewiem ze w kazdej chwili moze nim na drugi koniec Europy pojechac. Przy silniku nie robił nic poza wiadomymi rzeczami eksploatacyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎11 o 08:08, Endeg napisał:

Jak byłem narybkiem w latach 80tych, to szczytem marzeń był Fiat Uno i Daihatsu Charade. Tego drugiego się kupowało w Pewexie za dolary lub bony towarowe.  Np. w Trójmieście autko to było popularne wśród żon marynarzy.

Uno się czasem jeszcze spotyka, z Charade już gorzej, w zasadzie wymarły zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2017 o 16:28, StonekZiemniaczany napisał:

Przy silniku nie robił nic poza wiadomymi rzeczami eksploatacyjnymi.

Jak ktoś mi rzuca takim tekstem to od razu zapala mi się lampka ostrzegawcza.  Pewnie, że w tamtych czasach robiono auta wytrzymalsze ale nie uwierzę, że robiąc 1,2 mln nie wymienił uszczelki pod głowica, termostatu, pompy oleju, wody ( a zwłaszcza uszczelek od tych mechanizmów).  Do tego rozrusznik ( choćby szczotki! ), alternator.  I ciężko to wszystko nazwać "rzeczami eksploatacyjnymi".  Po prostu dbał o auto, ale żadna uszczelka nie wytrzyma 1,2 mln kilometrów - silnik tak, ale już uszczelniacze zaworów - nie wierzę.

 

Zadbane silniki 4G63 Mitsubishi też robią po pół miliona kilometrów bez większych problemów ( z milionem nie widziałem - raczej blacharka się rozsypuje...) ale cudów nie ma - cały czas trzeba dbać o taki silnik.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Uwielbiam auta lat 80. Powiem więcej. Nienawidzę dzisiejszych samochodów marki VW i Ełdi, ale.... te z lat 80 koorwa lubię jak każde fajne, a to już coś znaczy :P

Oglądam sie na drodze za kwadratowymi audi 80 z wczesnych lat 80'. Miałem kupować BMW E28 rekina z rzędową szóstką, ale nie mam zaplecza. Kocham E30, Audi Quattro Coupe GT z silnikiem 5-cylindrowym.

Fiaty Uno Turbo IE, Lancie Delty, Alfy z bokserami, i wiele innych...

Jestem uzależniony od dźwięku pieciocylindrowych audi.

 

To nie konie z lat 80 są inne, to technologia.

Dzisiejsze Ełdi przyspieszają lepiej, ale tego nie czuć, bo między kierowcą a kołami siedzi elektronika.

Pewien dziennikarz opisywał wrażenia jazdy w S1 i nowoczesnym szybkim Ełdi. Wydawało się że S1 jest o niebo szybsza, głośniejsza, niebezpieczniejsza, męska...

Edytowane przez Waflo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.