Skocz do zawartości

Czy są tu fani motoryzacji z lat 80' i 90' ?


StonekZiemniaczany

Rekomendowane odpowiedzi

Posaidałem:

Znalezione obrazy dla zapytania w123

 

Znalezione obrazy dla zapytania w210

 

Posiadam obecnie:

Znalezione obrazy dla zapytania w124

 

   Rocznik 94. motor 300TD, 147 kucy, w automacie i śmiga na paliwo z holownika:D.

Nie ma lepszego auta na całym świecie. Za rok idzie do garażu jako zabytek, używane będzie od święta, oczywiście wpierw całkowita konserwacja.

Z roku na rok wartość mojego Mietka wzrasta.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jaro670 napisał:

300TD piękna tylko dostać zachowany model z nietaksiarską historią to wielkie szczęście. Większość z nich ma budyniową przeszłość niestety. 

Wbrew pozorom, taryfiarze dbają o auta, to narzędzie pracy. Tylko przebiegi duże.

Swojego wyrwałem z przebiegiem 290 tys od właściciela warsztatu. Zadbany, tylko widać że ruda szmata go bierze tu i uwdzie. Rok popracuje na taxi i do garażu na zasłużoną emeryturę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja się pochwalę swoim... 

 

Otóż... jestem fanem starych samochodów, amerykańskich muscle carsów i ogólnie samochodów z dużymi silnikami. Kiedyś szczytem marzeń było dla mnie posiadanie 2.5 litrowego diesla, później 4 litrowego V8... a teraz? To jest jak narkotyk... 

 

Obecnie posiadam BMW E38 750i 5.4L silnik V12 326 koni w automacie z 96 roku. Samochód ma przebieg 450 tys KM i służy mi do jeżdżenia na co dzień. Czasami zastanawiam się czy nie przesadzam... bo jednak utrzymanie ponad 20 letniego "krążownika" w bardzo dobrym stanie, jeżdżonym na co dzień to są dość duże pieniądze... no ale zamiłowanie, przyjemność i frajda są bezcenne! 

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf Nie wiem czemu, ale ten samochód pasuje do ciebie jak ulał :)

Ja sam sercem jestem z autami z lat 90. Najpierw miałem Hondę Concerto rocznik 92'. Ryk tego silnika... Często się spotyka stwierdzenie, że auto ma "90KM ale to są japońskie konie mechaniczne". I to jest szczera prawda. Nie da się opisać tej różnicy - te auta po prostu się rwą do przodu, lekkie muśnięcie pedału gazu i autem aż telepie, że chce więcej. W trasie komfort 0% - ale czujesz to, że między tobą a silnikiem nie ma żadnej elektroniki.

Teraz mam tez Honde i tez z konca lat 90'. Z dnia na dzien coraz bardziej mi sie to auto podoba...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu ‎24‎.‎09‎.‎2017 o 07:05, Waflo napisał:

Uwielbiam auta lat 80. Powiem więcej. Nienawidzę dzisiejszych samochodów marki VW i Ełdi, ale.... te z lat 80 koorwa lubię jak każde fajne, a to już coś znaczy :P

Oglądam sie na drodze za kwadratowymi audi 80 z wczesnych lat 80'. Miałem kupować BMW E28 rekina z rzędową szóstką, ale nie mam zaplecza. Kocham E30, Audi Quattro Coupe GT z silnikiem 5-cylindrowym.

Fiaty Uno Turbo IE, Lancie Delty, Alfy z bokserami, i wiele innych...

Jestem uzależniony od dźwięku pieciocylindrowych audi.

 

To nie konie z lat 80 są inne, to technologia.

Dzisiejsze Ełdi przyspieszają lepiej, ale tego nie czuć, bo między kierowcą a kołami siedzi elektronika.

Pewien dziennikarz opisywał wrażenia jazdy w S1 i nowoczesnym szybkim Ełdi. Wydawało się że S1 jest o niebo szybsza, głośniejsza, niebezpieczniejsza, męska...

a "prośby" do RFN-u wysyłałeś? bo ja tak Przychodził katalogi Mercedes BMW Ford... Ech były czasy Do tego czytanie Auto Bild sprzed miesiąca w KEMPiKu Aaa i jeszcze co do aut  zakochiwałem się w sportach motorowych więc było 190E 2.5-16 Evo II oczywiście M3 E30 i Alfa 155 z DTM Lotus Omega Mercedes 500E czy Lancia Thema 8.32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja osobiście trzymam audi 80 B3 z 91, mimo że na co dzień jeżdżę passatem. Audi ani razu mnie nie zawiodło. Sam je sprowadziłem z Niemiec 15 lat temu. Wszelkie naprawy wykonywałem w 100% samodzielnie. Na dzień dzisiejszy pełen oryginał, blacharka super bo ocynk, wszystko w pełni działa jak po wyjeździe z fabryki. Nigdy go nie sprzedam a w przyszłości żółte tablice dostanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziki Taka Audiola to skarb, trzymaj ją, a na emeryturce będziesz dorabiać na nim wożąc nowożeńców do ślubu. Ile Ci wyliczyli ubezpieczenia OC? Nie wiem czy wiesz, ale autko powyżej 25letnie można baardzo tanio ubezpieczyć w PZU. Ja odnawiałem miesiąc temu polisę i za Audiole z 91r z piecem 2.8l wyszło 280zł na rok:P, warunkiem jest jednak zapisanie się do Automibil Klubu Polskiego i jednorazowe wpisowe 90zł, ale mimo to się opłaca. Pokaż tę bestie jak możesz.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.