Skocz do zawartości

Dosyłanie poczty


Rekomendowane odpowiedzi

1. Zauważyłem, że nie ma miejsca na forum gdzie można by zapytać o sprawy prawne, ale nie związane koniecznie z rozwodem, piszę w tym dziale bo w sumie sprawa, która przy rozwodzie też może być ważna. 

 

2. Aktualnie mieszkam w miejscu, które nie koniecznie chcę podawać wszem i wobec póki kilka rzeczy nie posprzątam u mnie w życiu. Problemem jest jak w temacie dosyłanie poczty. Mieszkam (mieszkałem) w małym prowincjonalnym miasteczku. I tu jest problem. Listonosz się zna z ludźmi ze swojego terenu. Na nic moje składanie na poczcie instrukcji, że chcę by poczta trafiała na skrytkę pocztową w innym mieście, na nic że polecone mają być nie odbierane przez domowników. W zeszłym tygodniu dwa polecone odebrali moi rodzice (z firmy windykacyjnej). Spodziewam się w najbliższym czasie listu z sądu, wiem że takiego listu nie prześlą (dosyłanie nie działa dla urzędowych pism), ale jak skutecznie zastrzec by nie były zostawiane w skrzynce. List zwykły z ZUS z zawrotną kwotą jaką dostanę też oczywiście został zostawiony w skrzynce. Jak wygląda to prawnie, bo już nie mam siły. Za każdym razem naczelnik (kobita) mojej poczty przekonuje mnie, że ten jeden wyjątkowy list to mógł listonosz zostawić bo sprawa urzędowa, bo to list takiego a takiego typu itd. Chciałbym załatwić to definitywnie, wszystko przychodzi na pocztę na skrzynkę co się nie da do odbioru na poczcie, awizowane smsem. Czy jest na to szansa? Czy mogę to załatwić w innej placówce niż ta której adresu to dotyczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest taki dział:

http://braciasamcy.pl/index.php?/forum/158-prawo-skarbówka-reklamacje-konflikty-prawne-roszczenia/

 

Jeśli taki adres mają podane instytucje to na taki adres wysyłają. List odebrany przez domownika (rodzica) jest uważany za skutecznie doręczony. Nie sądzę aby listonosz czy poczta się zastanawiała gdzie dostarczać list - wskazany ma taki a taki adres to dostarcza. A Ty adres korespondencyjny masz obowiązek podać.

 

Piszę z pamięci ale dużo jest tego w necie, np:

http://www.infor.pl/prawo/gmina/postepowanie-administracyjne/275807,Jak-dorecza-sie-pisma-w-postepowaniu-administracyjnym.html

 

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź możliwość wynajęcia skrytki pocztowej, możesz wtedy wystąpić pisemnie o przekierowanie wszelakiej poczty na skrytkę. Na początku może być z tym różnie, obsługa urzędu i listonosz muszą się przyzwyczaić do tego, ale potem powinno działać bezproblemowo (jedynie w przypadku zastępstwa stałego listonosza mogą być wpadki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych poleconych , to musisz zlikwidować tak zwane R na adresie , rodzinkę w domu lekko postraszyć konsekwencjami za odbieranie nie do nich adresowanej korespondencji..

Dodatkowo jest usługa lokalizacyjna na takie sprawy na sms ..

Słynne R tylko pisemnie w głównym od dziale danej poczty . 

Listonosza namierzyć ( prywatny abonament zainstalować) i listy do rąsi....

Wersja HARD core ...zdegradować skrzynkę na listy na czas operacji do poziomu niedziałającej...

Edytowane przez Tornado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.