Skocz do zawartości

Hung Gar


Johnsons

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest na forum ktoś kto to trenował? Chciałbym zadać pytania takiej osobie, bo sam mam chrapkę i jeśli miałbym coś trenować to właśnie Hung Gar, lub ewentualnie Taekwondo. No moooże zapasy, pankration, silat.....

 

Szansa nikła, pewnie wielu z was pierwszy raz słyszy tą nazwę.

 

W Warszawie jest Akademia, w której mistrz uczył się z 'pierwszej ręki'.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hung_Gar

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego ale muszę zaznaczyć, że im bardziej egzotyczna odmiana spotu walki tym ciężej będzie znaleźć kompetentnego trenera. Często na tak takich treningach stosuje się jakiś archaiczne metody treningowe które mogą więcej zaszkodzić niż pomóc. Do tego dochodzi poświęcanie czasu na ćwiczenia kata/układy (wygoogluj sobie co to jest), sparingi bez uderzeń w głowę itp. Dużo łatwiej znaleźć dobrą sekcję boksu, kickboxing, boksu tajskiego, jiu jitsu. 

Pytanie o twoje priorytety, jaką informację chciałeś uzyskać od osób które ewentualnie słyszały o hung gar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się dowiedzieć jak to wszystko wygląda od początku, czy osoba nie mająca doświadczenia w sportach walki ma szansę się odnaleźć. Czy jest ciężko, ile trwają treningi i na czym one polegają, oraz właśnie o mistrzów i jakość nauczania. Nie znalazłem innej akademii niż ta w Warszawie. Wygląda wiarygodnie, ale osobiście tam nie byłem - mam paręset kilometrów do stolicy. Ale to się może zmienić, bo na studia mogę iść między innymi właśnie do Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Johnsons napisał:

czy osoba nie mająca doświadczenia w sportach walki ma szansę się odnaleźć

 

Kiedy zaczynasz trenować sport lub sztukę walki, zawsze zaczynasz od podstaw, jest podział na grupy/ sekcje. Jesteś początkujący i zaczynasz od zera. Więc jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych poradzisz sobie. 

 

21 godzin temu, Johnsons napisał:

Czy jest ciężko, ile trwają treningi i na czym one polegają, oraz właśnie o mistrzów i jakość nauczania.

 

Wszytka zależy od podejścia do treningu, sekcji, trenera itp. Treningi mogą trwać od 60 do 120 minut, najczęściej jednak spotyka się systemy nauczania gdzie trening trwa w przedziale 75 - 90 minut.

 

 

21 godzin temu, Johnsons napisał:

Czy jest ciężko, ile trwają treningi i na czym one polegają, oraz właśnie o mistrzów i jakość nauczania.

Oczywiście, że jest ciężko, trenowanie każdej sztuki walki polega na bezustannym przekraczaniu swoich limitów, inaczej nie będzie postępu. 

 

Trening dzieli się zazwyczaj na dwie części - rozgrzewkę i trening właściwy (ten może się składać z wielu elementów, nauka/ powtarzanie technik, trening wydolnościowy, kata, formy z bronią, trening z przyrządami, sparingi zadaniowe, sparingi w pełnym kontakcie itp.) wszystko zależy od stopnia zaawansowania. Trening może mieć kładziony nacisk na kilka aspektów np. sportowy, samoobronę, harmonię - zdrowie, sztukę - formę itp.  

 

Co do jakości mistrzów i nauczania się nie wypowiem, nie mój styl/ nie moja sztuka. Mogę się wypowiedzieć jedynie na podstawie filmów jakie widziałem na ich kanale, i opinii kolegów, którzy siedzą mocno w chińskich sztukach walki. 

 

Opinia jest taka iż instruktor jest kompetentny.

 

Co do samej sztuki to aktualnie to czego się naucza, to jest wymieszanie tradycji z nowoczesnością (ale tak jest w każdej sztuce, cena postępu). Czyli masz przygotowanie pod kontem sanda - wolna walka (sportowa) i tradycyjne hung gar, które jest twardym bojowym stylem.

 

Jeśli będziesz się trzymał metodyki treningowej, klasycznej to bardzo rozbudowuje masę mięśniową ten styl, jeśli łatwo buduje ci się masa mięśniowa to po dłuższym okresie treningowym będziesz wyglądał jak rasowy 'kark'. 

 

Przemyśl dokładnie czemu chcesz trenować, jaki jest główny cel czy sport, czy samoobrona, czy zdrowie, czy rekreacja, czy pewność siebie, czy kręci cię broń,  i zasadniczo to jest podstawa wyjściowa do dyskusji co i jak trenować.  

 

I jeszcze jedna uwaga, co byś nie trenował to minimum 3 treningi z instruktorem w tygodniu, a jak chcesz szybkich postępów to i tak musisz trenować jeszcze we własnym zakresie np. codziennie wyrwać 45-60 minut na trening w domu wybranych elementów. 

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mosze Red napisał:

 

Jeśli będziesz się trzymał metodyki treningowej, klasycznej to bardzo rozbudowuje masę mięśniową ten styl, jeśli łatwo buduje ci się masa mięśniowa to po dłuższym okresie treningowym będziesz wyglądał jak rasowy 'kark'. 

O tym słyszałem XD ciekawe

 

Dlaczego chcę trenować? Po prostu nie wyobrażam sobie bez tego rozwoju osobistego.

 

Jestem w stanie poświęcić czas na to przedsięwzięcie.

 

Dziękuję za rozjaśnienie sytuacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.