Skocz do zawartości

Podkarpackie janusze chyba myślą, że mają drogę na własność.


deleteduser28

Rekomendowane odpowiedzi

 

Normalnie nie ruszają mnie takie filmy i biorę pod uwagę, że wycinek takiego nagrania może być tendencyjny i nie pokazywać wszystkiego, ale tutaj trochę ciśnienie mi się podniosło.

Wynika z tego, że miejscowym nie podobało się, iż dwóch typów na motorach przejechało sobie po drodze publicznej, bo tam dzieci biegajo. 

Motocyklista powiedział, że pierwszy raz tędy przejeżdżają i nie jechali szybko, na co locha "ale wy tu cały czas jeździcie", czyli wg niej ci małolaci mają cierpieć za innych.

 

Tak jak mówię, z rozmów które przewijają się przez filmik nie wynika, że tych dwóch chłopaków złamało przepisy ruchu drogowego albo spowodowali zagrożenie na drodze.

Najgorzej to mnie wqwiła ta ulana świnia w białej koszulce z 1-szych sekund i przy 1-szej minucie, jebany myśli, że ma prawo szarpać kogoś, kto nie zachowuje się w żaden sposób agresywnie, do tego brak szacunku do prywatnej własności.

Jeżeli chłopaki ich zdaniem zrobili coś nagannego, to powinni zadzwonić na policję i nie bawić się w samosąd."Nikt tu kurwa nie będzie jeździć" - no na pewno. :lol: 

 

Jestem trochę zdziwiony, że w komentarzach sporo osób broni tej dziczy.

Jedyne co ten jeden małolat spierdolił to to, że oddalił się i zostawił kumpla, to było niepoważne.

Koło mnie też czasem hałasują quadami i innym gównem, ale w życiu bym się nie przypruł w ten sposób, żyj i daj żyć...

Ciekawe jaki był ciąg dalszy hehe.

 

Edytowane przez Pogromca_wdów_i_sierot
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to namacalny przykład miłości wobec bliźnich własnie w tym regionie, gdzie największy procent społeczeństwa deklaruje się jako lud wierzący, bogobojny, który licznie bierze udział w nabożeństwach. Tak samo największe poparcie w kraju ma tam partia artykułująca hasła poszanowania prawa oraz rolę sprawiedliwości społecznej.

 

Nasz Marek miał jak dotąd wielkie szczęście, że podczas swoich jednośladowych eskapad jeszcze się nie natknął na taki samozwańczy, blokujący komitet "powitalny".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Endeg jest takie stare przysłowie że ''Modli się przed figura a diabła chowa za skórą'' w swoim życiu najwięcej szkody, nerwów i złości narobili mi właśnie tak zwani bogobojni ludzie :) 

Odnośnie filmu to jedni są warci drugich, ale ze zdecydowanym wskazaniem na Januszy, kurwa że też ja nie mogę ostatnio trafić na taką sytuacje, lubię przemawiać do rozsądku kiedy argumentów zabraknie, a szczególnie wtedy kiedy naruszona jest moja nietykalność osobista :)

Na niektórych ludzi działa bat, żadna miła i spokojna konwersacja, większość bierze to jako słabość, szczególnie słabo wyedukowani z rodzin patologicznych, czasami trzeba zniżyć się do ich poziomu aby coś wyjaśnić :)

Pała szybciej przemawia do rozsądku takim osobom niż kultulalne przedstawianie argumentów, choć tych należy spróbować wpierw...

Edytowane przez Assasyn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Podkarpackie janusze chyba myślą, że mają drogę na własność.

Janusze myślą że jak popiszą się przed swoimi kobietami pokażą im jacy to oni są męscy i zaszczują biedne dzieciaki to żona w podziwie da im w nocy dupki, ciekawe czy też by tak fikali jakby zamiast tych małolatów jechało tam kilku dorosłych koksów, pewnie na sugestie żony aby zrobili z nimi porządek nie reagowali by tak raptownie. Już widzę ich tłumaczenia w stylu: "Grażyna daj spokój przecież nic się nie stało,..... Oni jeżdżą zgodnie z przepisami... itd." :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, jak ta sprawa rzeczywiście wygląda. 

Jeśli na prawdę ciągle jeżdżą tymi motorami, to w sumie się nie dziwię tym ludziom. 

Ten dźwięk tych motorów w*urwia. 

Szkoda, że tak wieśniacko się zachowali. I jak to już pisał @Mosze Red , złamali prawo i powinni zostać za to ukarani. :) 

Edytowane przez MichaelLevitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie, co @MichaelLevitt

 

Mnie motocykliści na tych swoich pilarkach i pierdziochach z wyprutymi tłumikami wkurwiają. I podziwiam mieszkańców, ze troche gówniarzy poszarpali. Nie widziałem całości tego filmu, może mnie cos minęło, a chciałbym zobaczyć styl jazdy tych chłopaczków. Przejeżdżali spokojnie, cicho, czy napierdalali na obrotach. To, ze przejeżdżali pierwszy raz, no cóż, to tak kibol, który pierwszy raz idzie na mecz i oberwie w ryj za wyczyny kolegów. Odpowiedzialność zbiorowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tacy święci nie są, pokazują tylko to co im się widzi, a nie całe nagrania.

 

Pewnie jeżdżą i ryją czyjeś sady, drogi, czy prywatne laski, że ciężko potem przejść/przejechać.

 

Czasem się zdarzają parapety, że się dopierdoli za nic, ale w dużej większości to ci motocykliści odpierdalają, ryjąc czyjeś prywatne działki, czy nakurwiają po lesie, że zawału można dostać i straszą zwierzęta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza spokój a tu ci 50 razy na dzień przejeżdża taki łepek swoją głośną pierdziawką. Noż to nie muzyka Chopina, że mam się delektować. Nie znamy całej prawdy jak często to ma miejsce. Ludzka cierpliwość ma granice.  Na dodatek zapierd... pewnie jak wariaty, dziecko wyskoczy i po dziecku. Drogi leśne czy ścieżki pewnie zryte, koleiny bo po deszczu jeżdzą i się paplają a potem żaden wóz strażacki ciężki nie przejedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by te łebki nie odwalały, to nie jest powód żeby Janusze z mordą i rękami do nich skakały - niech dzwonią na policje.Zresztą samo takie cwaniaczenie do dzieciarni jest żałosne, znajomy miał podobny przypadek to wystarczyło jedno klapnięcie z bani kaskiem w pysk Janusza żeby wróciła kultura.Z nimi inaczej nie ma co nawet gadać, bo im dłużej trwa gównoburza tym więcej tłuszczy wchodzi do walki i w myśl bezmyślności tłumu może dojść do linczu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył cały film i wcale bym się nie zdziwił gdyby zapierdalali przez wioskę. No ale cięty jestem na polskich kierowców, jebałbym mandatami za prędkość aż miło, czasami się zastanawiam czy specjalnie mamy taki looz w prawie żeby właśnie dużo osób ginęło na drogach. 

 

Przy podobnej akcji Tracza, był on kreowany na wzór faceta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądających na autentyczne informacji które znalazłem wynika, że te łebki dostali mandat tylko za jazdę bez dokumentów przy sobie (po 50zł), a ten agresywny tłum został ukarany za opiekę nad dziećmi pod wpływem alkoholu.

W cywilizowanym świecie nie powinno istnieć coś takiego jak samosąd czy odpowiedzialność zbiorowa. Popieranie takich działań i ich pokrętne tłumaczenie to prymitywizm. Ale jak widać niektórym pasuje, że w Polsce jak w lesie. 

 

Konkretna osoba powinna odpowiadać za konkretne przewinienie i być sądzona przez odpowiednie instytucje, a nie być szarpana i straszona, bo jakiś podcięty prymityw zrobił się odważny.

Odpowiedzialność zbiorowa to podstawa każdego totalitaryzmu, poza tym zarzucę jeszcze cytatem z konstytucji:

 

Art. 42 Konstytucji RP Punkt 1. Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia. Zasada ta nie stoi na przeszkodzie ukaraniu za czyn, który w czasie jego popełnienia stanowił przestępstwo w myśl prawa międzynarodowego.

 

Przytoczona wyżej sytuacja gdzie ktoś jest w grupie kiboli to zupełnie inna para kaloszy vide

 

Art. 254. Udział w zbiegowisku

Art. 254. 

§ 1. Kto bierze czynny udział w zbiegowisku wiedząc, że jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

O innych argumentach które zostały przytoczone wypowiadałem się w 1-szym poście, także z mojej strony to wszystko. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maynard napisał:

Cisza spokój a tu ci 50 razy na dzień przejeżdża taki łepek swoją głośną pierdziawką. Noż to nie muzyka Chopina, że mam się delektować.

A jeżeli mnie denerwują jeżdżące traktory to mam prawo robić blokady i ograniczać wolność rolnikom? Telefon do drogówki lub ITD i pomiar głośności motocykla -> dalsza jazda lub ukaranie mandatem i zatrzymanie dowodu. Wszystko zgodne z prawem bez robienia z siebie pajaca. 

 

Widziałem to wcześniej i kolejny raz pomyślałem, że gdybym był żołnierzem w razie wojny to chyba bym uciekł z armii, niż miał być mięsem armatnim walczącym za takich ludzi. Smutne i demotywujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mosze Red napisał:

1 Stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym

2 Naruszenie nietykalności cielesnej

3 Groźby karalne

 

Tak na szybko, pewnie jeszcze coś by się znalazło. 

To raczej z oskarżenia prywatnoskargowego. Czyli tu szukaj dowodów plus zapłać (chyba tysiąc jest za założenie) za wniesienie sprawy...

Mało kogo stać na adwokatów i koszta licząc na co? Nic im za to w tym kraju nie zrobią... Więc raczej ciężko jest walczyć z takimi, Polska to nie USA; że jak Cię ktoś przypadkiem obleje kawą przechodząc obok to idziesz do sądu na następny dzień i za miesiąc masz kasę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DOHC napisał:

A jeżeli mnie denerwują jeżdżące traktory to mam prawo robić blokady i ograniczać wolność rolnikom? 

Traktory to nie jeżdżą dla zabawy czy z nudów tylko używają ich ciężkopracujący rolnicy żeby wyżywić swoje rodziny.  

Więc przykład chybiony.

 

W 25 sek widać jak gówniarz zapieprzał jak porąbany. 

 

Może n-ty raz przejeżdżali z dużą prędkością obok bawiących się dzieci? Każdy ojciec, dziadek by się zdenerwował. 

 

To wygląda na tzw "ujęcie obywatelskie"  i ma również zastosowanie do wykroczeń. Dziadki miały do tego prawo + wezwać z miejsca policje. Ktoś popierdala po ulicy stwarzając niebezpieczeństwo gdzie zapewne dopuszczalna prędkość była 30-40 km/h i jeżeli go zatrzymam to niech nie płaczę jak cipka i nie wrzuca filmiki na youtube. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jebak Leśny:
Co by te łebki nie odwalały, to nie jest powód żeby Janusze z mordą i rękami do nich skakały - niech dzwonią na policje.

 

TO JEST POWOD.

Łebki musza szybko pojac ze nie sa krolami szos i nie moga robic wszystkiego co im sie podoba.

Zwlaszcza ze wiedza ze policja ma to w dupie.

Chlopy musza zapieprzac a nie bawic sie w sądy. Nizej napisal Krzysiek jak to by wygladalo. Zgadzam sie z nim.

Chlopy stosuja proste a skuteczne rozwiazania, niekoniecznie chcac zywic adwokatow do konca zycia ze swojej kasy.

 

Wiesz kogo sie boja wiezniowie?

Nie wladzy i straznikow. Innych wiezniow. Ci tez maja proste i skuteczne zasady.

 

-----------------------

Pogromca_wdów_i_:
W cywilizowanym świecie...

 

... Amerykanie wieszali koniokradow a nie zastanawiali sie kiedy przyjedzie szeryf.

Dzialalo.

Dzis w Texasie wisza szyldy np obok sklepow z bronią:

My nie dzwonimy na 911.

----------------------

Krzysiek1991:
Czyli tu szukaj dowodów plus zapłać (chyba tysiąc jest za założenie) za wniesienie sprawy...
Mało kogo stać na adwokatów i koszta licząc na co? Nic im za to w tym kraju nie zrobią

 

Dokladnie.

Sam widzialem las kolo siebie zryty quadami i slyszalem ryki motorow.

Pozniej widzialem po trasie rozbite butelki. Quady jakos znikly.

Tak proste I TANIE a tak skuteczne.

O wiele bardziej niz szyldy "jazda quadami zabroniona".

Tamci i tak maja szczescie ze chlopy nie porozciągały żyłek na wysokosci szyi w poprzek drogi.

Mieli litosc nad głupkami bo to wciaz ludzkie stworzenia.

 

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeq

 

Z tego co pisali te łebki, to podobno jakieś supermoto, normalnie dopuszczone do ruchu, z homologacją. 

Ale nie jestem w stanie ocenić na ile to jest prawda, czym to się różni od crossa, ktoś bardziej kompetentny musiałby się wypowiedzieć czy to prawda. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tablic, brak kierunkowskazów, ogromny skok na amorach (więc pewnie służy do konkretnej jazdy, a nie po szutrowych ścieżkach rowerowych), wątpię żeby były dopuszczone do ruchu.

 

Kiedyś chciałem crossa kupić, ale jedyna legalna opcja to przyczepa + tor crossowy. Można crossa przerobić pod ruch drogowy, ale po co, skoro za chwilę cały osprzęt się rozpierdoli ;) 

 

Więc jak dla mnie ten film to jest akcja: debile vs. debile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Pogromca_wdów_i_sierot said:

Z wyglądających na autentyczne informacji które znalazłem wynika, że te łebki dostali mandat tylko za jazdę bez dokumentów przy sobie (po 50zł), a ten agresywny tłum został ukarany za opiekę nad dziećmi pod wpływem alkoholu.

Motocykliści kwalifikuja sie do :

Quote

Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JoeBlue napisał:

Chlopy stosuja proste a skuteczne rozwiazania, niekoniecznie chcac zywic adwokatow do konca zycia ze swojej kasy.

Wychodząc dobrodusznie na przeciw tak prostym w swej konstrukcji metodom typowym dla biedoty umysłowej - nie dyskutuje tylko wale w pysk.Przykre jest to, bo to woda na młyn dla mentalności hołoty i nie przyczynia się do zmiany na lepsze.Ale skoro lubią prosto i skutecznie to gdzież bym śmiał do nich zawile i nieskutecznie z kulturą i poszanowaniem drugiego człowieka.

Edytowane przez Jebak Leśny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.