Skocz do zawartości

Spuchnięta warga - Obrzęk naczynioruchowy, obrzęk naczyniowy, obrzęk Quinckego, obrzęk angioneurotyczny


radeq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przy zabawie w regenerację głowicy drukarki na 99% musiałem w jakiś sposób przenieść tusz na wargi, albo palcami albo przy zabawie ze sprężonym powietrzem jakaś drobinka na nich wylądowała. Wargi zaczęły mega puchnąć, a po przeczytaniu internetów pojechałem na SOR, żółta opaska, trzy zastrzyki + tabletka, 2h obserwacji i do domu. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Obrzęk_naczynioruchowy

otek-kvinke-pervaja-pomoshh-i-lechenie_1

 

Także jak Wam mocno spuchną wargi nagle lub inne części w okolicy głowy to zapierdalać na pogotowie, bo jak spuchnie krtań i jej okolice to możecie się udusić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nieźle Kiedyś A ze 25l temu od zęba tak byłem opuchnięty że aż mi oczy puchły SZOK Dentystka tak patrzyła ze strachem wyczuwałem to W jej oczach było to widać I nieraz jak mi się zęby śnią to wyczuwam te dziwne emocje i dlatego z doświadczenia już wiem że coś nie tak w krótkim czasie się stanie. Ale tak myślę wtedy czy sam sobie wmawiam i przyciągam coś nie dobrego? Jeszcze nie przerobiłem tego o co tu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj późnym wieczorem znowu spuchło, ale dużo mniej, parę zastrzyków, kroplówka i do domu po 5 godzinach. Byłem w innym szpitalu na konsultacji i mam wyłączyć internet, odpuścić sobie sport na 2 tygodnie i za miesiąc przyjść na testy. 

 

Dostałem jeszcze receptę na sterydy i jak znowu będzie obrzęk to mam wziąć i jechać na SOR, chociaż alergolog kręcił głową na te ich zamiłowanie do sterydów i dopóki będę brał lek Zyrtec to nic mi nie grozi i mam wyluzować. 

 

Jedyną nowością w moim życiu w niedzielę była maść Daktarin do stóp, do tego ostry trening na siłce, gdzie poprawiałem rekordy za rekordami (siłowe). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.