Skocz do zawartości

Strumień obrazów - Image streaming


wiktorforst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przeglądając trochę internety trafiłem na takie coś.

 

https://rs.maszyna.pl/~boberov/Kippin/onld/ld-02b.htm

 

STRUMIEŃ OBRAZÓW (Image Streaming)
© 1996 Win Wenger

Potężna technika do:
Odkrywania odpowiedzi,
Z większania świadomości,
Podniesienia faktycznego IQ o 20 lub więcej punktów

Proces Image Streaming opiera się na głębszych, nieświadomych siłach umysłu, służących rozwiązywaniu problemów, zwiększenia możliwości twórczych, i wzmożenia zdolności rozumienia.

Większa część naszych informacji i doświadczeń jest przechowywana w naszych mózgach, nie w postaci słów ale czuciowych wyobrażeń. Faktycznie 80% mózgu jest zaangażowane w obsługę tych bogatszych, bardziej bezpośrednich rzeczywistych reakcji.

W zakresie twoich możliwości jest odbiór i interpretacja tych intuicyjnych obrazów które dają ci najlepsze możliwe, pomysłowe, najbardziej twórcze odpowiedzi!

Te przebłyski intuicji i inspiracji, te nagłe intuicyjne przeczucia, zaznaczyły większość z najdonioślejszych odkryć w historii.

A teraz to jest dostępne dla ciebie. Metoda jest tak prosta, będziesz w stanie zacząć używać jej tak szybko jak tylko skończysz czytać ten artykuł.

Oto dlaczego to działa:

Strumień Obrazów (SO) polega na wewnętrznym odruchu który kategoryzuje wszystkie wizualne, zmysłowe dane w naszej nieświadomości i ustala związki między nimi, na pozór natychmiast, a tym cokolwiek się z nami dzieje w każdej chwili (nasz “kontekst”).

Używając technik SO zdobywamy i ogniskujemy te dane. Następnie przez interpretację i integrację takich danych z odpowiedzi–obrazów z naszymi świadomymi myślami, tworzymy równowagę, wzmacniamy nasze intelektualne i obserwacyjne siły, i wykorzystujemy przy twórczym rozwiązywaniu problemów. Te obrazy zawsze tam są, za każdym razem. I SO dostarcza natychmiastowej, wiarygodnej inspiracji.

 

Brzmi bardzo ciekawie, dlatego założyłem ten temat z myślą, aby się dowiedzieć czy ktoś z was miał z tym doczynienia. 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć interesuję się tą techniką już od 8 lat. Nie udało mi się jej wykonać  z wielu powodów. Wiem o niej wszystko, przeczytałem na jej temat każdy możliwy topic na anglojęzycznych forach, ludzie potwierdzają - TAK TA TECHNIKA 

ABSOLUTNIE DZIAŁA. Prowadzi ona do bardzo silnego rozwoju wyobraźni - wyobraźnia ( jak potwierdzał i podkreślał Tesla)  ma ogromny wpływ na inteligencję, nasz mózg myśli OBRAZAMI, jeżeli przypominasz sobie film to tak na prawdę przypominasz sobie wizualnie sceny które widziałeś swoimi oczami.  Jeżeli chcesz przypomnieć sobie gdzie dałeś klucze od samochodu to szukasz w swojej głowie wizualnych momentów widzenia tych kluczy. Rozrost wizualnego myślenia poprawia wszystkie funkcje mózgu, pamięć, koncentrację, ogromnie zwiększa kreatywność, zwiększa efektywność pracy pozwalając znajdywać nietypowe i kreatywne rozwiązania problemów. Zdolność ogromnej wyobraźni pozwala tobie w głowie na kreowanie wszystkiego czego tylko chcesz, pozwala tobie na znacznie szybszą analizę psychiczną czegokolwiek na jakikolwiek temat wielokrotnie szybciej i wyraźniej niż wcześniej. Lecz trzeba długo wykonywać to ćwiczenie aby rezultaty i zmiany były bardzo duże, ale pierwsze rezultaty mogą być widoczne już po kilku dniach, a po pierwszym można odczuwać nawet jakby zmęczenie i pracę mózgu gorszą niż zwykle. Zmiany wywołane tą techniką mogą sięgać nawet kilkudziesięciu punktów IQ !!!  W przeciągu kilku lat taki wzrost jest bardzo możliwy. W wyniku uzyskania tak wysokiego IQ  wystąpi całkowita zmiana osobowości, możliwa izolacja od starych przyjaciół z powodu coraz większej przepaści intelektualnej. Ćwicząc ją, zaczyna się ćwiczyć to co geniusze mają od urodzenia. Jeśli ktoś chce wiedzieć o niej coś więcej można mnie pytać (-----)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że ta technika działa. Sam wiem po sobie, jak potężne są mnemotechniki, chociaż w moim przypadku działały krótko, ale faktem jest że nie ćwiczyłem ich długo. Zapamiętywałem wielką ilość cyfr i znaków bez problemu, zamieniając je na wyuczone wcześniej obrazki.

 

Mózg działa obrazami, i to jest fakt. Cokolwiek wyobrażę sobie jako obraz z emocjami, zapamiętam, jak inaczej - zapominam.

 

Przypomina mi ta technika "burzę mózgów" - ale wielu ludzi ma problemy z tym, ponieważ pojawiają się obrazy mroczne bądź seksualne i znowu je wypierają. W tym problem że człowiek nie pozwala sobie na to, by te obrazy się pojawiały, sam je blokuje, a niosą one czasem genialne informacje. Z wierzchu jest szlam i odchody, poniżej złoto.

 

Zamierzam od jutra to poćwiczyć, żeby znaleźć rozwiązanie na kwestie nagrań synchronizujących (nagrania pomagające schudnąć, rzucić palenie itd.), co mnie torturuje od dłuższego czasu, i nijak nie mogę sobie z tym poradzić. Gdzieś w moim mózgu jest idealne rozwiązanie, i wyciągnę je jak sznurkiem z głębin poprzez kolejne obrazy umysłu. A przynajmniej spróbuję.

 

 

Jak ktoś coś więcej o tym wie, wpisujcie się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz umysł dokładnie tak jak podczas snu generuje obrazy kiedy jesteśmy przebudzeni, mówiąc prościej śnimy cały czas, tylko te "sny" są mało wyraźne w pełnej świadomości. To dlatego kiedy słyszymy CIASTKO to w naszym umyśle pojawia się jakiś tam obraz ciastka. W szkole kiedy nauczycielka opowiada cokolwiek, to właśnie zależnie od tego jak intensywnie sobie to zwizualizujemy tak dobrze zapamiętamy i przypomnimy. To dlatego zdolniejsi uczniowie pamiętają z lekcji do lekcji a ci słabsi muszą się uczyć. Ta wiedza jest kompletnie jak mi się wydaje obca dla świata. A nie powinna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2017 o 04:39, pomasz napisał:

Prowadzi ona do bardzo silnego rozwoju wyobraźni - wyobraźnia ( jak potwierdzał i podkreślał Tesla)  ma ogromny wpływ na inteligencję, nasz mózg myśli OBRAZAMI, jeżeli przypominasz sobie film to tak na prawdę przypominasz sobie wizualnie sceny które widziałeś swoimi oczami.  Jeżeli chcesz przypomnieć sobie gdzie dałeś klucze od samochodu to szukasz w swojej głowie wizualnych momentów widzenia tych kluczy. 

Nie zgadzam się z tym, bo ja nie mam kompletnie wyobraźni wizualnej - 2% społeczeństwa posiada afantazję i myślę słowami, a nie obrazami.

Nie uważam siebie za mało inteligentnego przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.