Skocz do zawartości

Inwestycja


Assasyn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieła sztuki, zabytkowe auta. To daje najszybszy zwrot i jest stosunkowo bezpieczne. Albo inwestowanie bez reszty w siebie to da jeszcze większy zwrot :)  Wiedza, kursy, warsztaty, wszechdoświadczenie wszystkiego co może zmienić choć troszkę obraz widzianego przez Ciebie świata np. to co napisał Marek... albo skok na spadochronie, podróże itp :) Chyba, że chodzi Ci o to, że z 50k chcesz po 5 latach mieć 100k to tu Ci nie pomogę :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie takie cuś kręci:

 

http://inwestycje.mennica.com.pl/2g/

Tylko byłby problem ze schowaniem. Jakieś miejsce poza zasięgiem wykrywaczy metali. Najlepiej, żeby sztabki były ukryte w kilku miejscach. Kiedyś radziłem tak kumplowi, który chciał zainwestowac w srebro. Powiedział, że bałby się, że go okradną. Dlatego wybrał odpowiednik Amber Golda, zajmujący się srebrem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwp i forex.ja piłuje forexa jak narazie demo i demówki zamykam z plusami wiec nie jest źle

 

Osobiście się tym nie zajmuję, ale znam kilka osób, które mają doświadczenie w tym zakresie. Z Giełdy wycofały się. Wiadomo, że wszędzie i wszystko opiera się na układach, ale tu w szczególności, a jawne przekręty nie są ścigane.

Odnośnie forexu - po kilku latach nauki (mnóstwo teorii) i prób obecnie są sukcesy, głównie w oparciu o analizę techniczną, obserwację schematów. Unikać należy "grania", kiedy są ważne informacje np. FEDu. Są specjalne strony z wykazem informacji (czas i ranga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z lepszych inwestycji jest zakup mieszkania w dobrym i ruchliwym mieście np. stolica jakiegoś zachodnioeuropejskiego kraju i wynajem. Nie tak dawno czytałem, jak ludzie wynajmują takie mieszkania i za 1/2 czynszu żyją luksusowo w bungalowach ciepłych miejsc na ziemi, a za full wypas żarcie płacą 5$ dziennie. O śmiesznych cenach alkoholu i młodych chętnych masażystek nie będę wspominał, bo się człowiek irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do forexu to większosc analizy to analiza techniczna.zmiany poprzez fundamentalną są znikome.prawo Dowa działa :D

A co do srebra,powiedzcie mi bo chyba jestem albo zacofany albo styki w bani mi sie nie poukładały.Rozumiem inwestowanie w srebro poprzez platformę brokerską.złoto srebro miedz idą ogólnie w parze co do ruchów cen. Ale jaki sens jest w kupowaniu sztabek srebra i chomikowanie ich, gdzie na starcie już sie jest w plecy z ceną a po zachomikowaniu sztabek i chęci sprzedaży ich wychodzi sie na zero?ceny kupna srebra a skupu są w hooy różne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pika, inwestowanie w metale ma dwa oblicza. W krótkim i długim okresie czasu. W krótkim obraca się nie fizycznym kruszcem, a certyfikatami. Bazując na różnicach kursowych robisz profity. Natomiast długofalowo uwzględniasz wieloletni trend. I tu można spokojnie z nadwyżek zbierać na emeryturę złote bulionówki typy Krugerrandy.

 

Tak kiedyś znalazłem kwity dochodowe za lata 95-05 i wyliczyłem, że gdybym za kasę oddaną do ZUS kupował złote bulionówki przy ówczesnych cenach, to gdybym od dziś sprzedawał jedną miesięcznie, miałbym przy obecnych cenach 4348,21 zł przez 21 lat..... Można się wqrwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do forexu to większosc analizy to analiza techniczna.zmiany poprzez fundamentalną są znikome.prawo Dowa działa :D

A co do srebra,powiedzcie mi bo chyba jestem albo zacofany albo styki w bani mi sie nie poukładały.Rozumiem inwestowanie w srebro poprzez platformę brokerską.złoto srebro miedz idą ogólnie w parze co do ruchów cen. Ale jaki sens jest w kupowaniu sztabek srebra i chomikowanie ich, gdzie na starcie już sie jest w plecy z ceną a po zachomikowaniu sztabek i chęci sprzedaży ich wychodzi sie na zero?ceny kupna srebra a skupu są w hooy różne

Tak jak pisał Saint, jest to inwestycja długoterminowa. Złoża złota są ograniczone, zatem na rynku dużo go nie przybędzie. O ile dobrze je zachomikujesz, niezależnie od tego, co sie na świecie dzieje (wojna, zmiana systemu politycznego), zawsze będziesz do przodu. Moja prababcia uległa dawno temu propagandzie i wymieniła złote carskie ruble na banknoty, bo "takie praktyczne i lekko w kieszeni". Jak rubel runął w dół, to faktycznie jej sie lekko w kieszeni zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 4 miechów demówki zamykaja mi sie z zyskiem 7%.10%.17%.poprzednią demówke zamknąłem z zyskiem 24% :D:D:D:D .więc mysle ze jeszcze z 2 miechy dla otrzaskania bani pociagne.potem wejde za tysiaka zeby otrzaskać psychike z dzwignia 1do 10.i jak nie przepierdole tego tysiaka przez pół roku a chociaż podwoje konto to wbijam za 10koła.przynajmniej takie są plany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.