Skocz do zawartości

Far Cry 4


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Odkopię temat - gra już nie najnowsza :) 

Ale kilka miesięcy temu akurat na Xbox 360 robiłem i polecam. 

 

Oczywiście, jak to far cry - tylko pierwsze dwie części z serii były faktycznie dobre. 

Teraz w połowie gry wkrada się trochę nuda i powtarzalność rozgrywki. 

 

Ja osobiście początkowo w far cry (3 jak i 4) ogarniam maksymalny ekwipunek i ulepszenia, a dopiero wtedy przystępuję do konkretnej gry i fabuły. Ale to tylko ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie odnośnie tej serii. Jedynka jak dla mnie była niby fajna, ale w pewnym momencie twórcy dowalili te dziadowskie mutanty, które jak dla mnie zrujnowały całą grę. Dwójka miała potencjał żeby być świetną i nawet nie przeszkadzała mi psucie się broni ale niestety pojawił się inny problem. Tym razem pojawili przeciwnicy, których ołów straszny nie był i potrafili przyjmować na siebie przegięte ilości kul zanim padli. Poza tym respawnujace się posterunki i fakt, że nieraz trzeba było zasuwać z jednego końca mapy na drugi aby wykonać misję bywało męczące.

 

A teraz przejdźmy do trójeczki, która jest moją ulubioną jeżeli o serię Far Cry chodzi. Podobają mi się bronie oraz możliwość ich dopieszczenia, podoba mi się klimat, rozwój bohatera i fabuła, mimo że może jakaś genialna nie jest, daje radę. W bardzo dobry sposób pokazano jak osobowość głównego bohatera z czasem zaczyna się zmieniać a i zakończenie skłania do myślenia. Jak dla mnie jest to najlepsza gra w serii zaraz obok Blood Dragon i mogę każdemu polecić Far Cry3 :)

 

A czym jest owe Blood Dragon? Można rzec, że jest to spin-off serii i nawiązuje do klimatu filmów z lat 80. Tam twórcy poszli na całego i dzięki temu mamy tutorial z jajem, bohatera któremu głos podkłada Michael Biehn, dinozaury strzelające laserami i inne ciekawe atrakcje :D Bardzo fajna odskocznia od całej serii i również polecam tę pozycję :)

 

I teraz przechodzimy do Far Cry 4 w którego nie grałam dlatego opinię wystawiam na podstawie let's playów i innych filmów z YouTube. Jak dla mnie jest to dziwna gra. Jest bardzo podobna do trójki i w zasadzie można mieć wrażenie że to taka ulepszona wersja tamtej gry. Owszem bugi jakieś tam się pojawiają ale ogólnie gra nie jest zła i można się w niej dobrze bawić. No i powaliło mnie jedno z zakończeń gry :D Nie spodziewałem się, że twórcy dadzą w ogóle taką możliwość a tu proszę, pozytywna niespodzianka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, HORACIOU5 napisał:

podoba mi się klimat, rozwój bohatera i fabuła

Pierwsza akcja, ta z  ucieczką przez dżunglę w FC3 mistrzostwo :)

Jak bym miał porównać FC3 z FC4, to trójka pod względem fabularnym wypada zdecydowanie lepiej. 

Czwórka znudziła mnie po kilku godzinach, trójeczkę przeszedłem. IMHO jeden z najlepszych FPSów w singleplayer. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Grałem we wszystkie za wyjątkiem FC Primal i uważam że FC3 najlepsza z całej serii.;) We wszystkie grałem na komputerze ale w FC4 miałem problemy ze sterowaniem.. ciągle jakieś błędy, gra się wyłączała,, wkurwiłem się i usunąłem, zostałem przy trójeczce :)

Edytowane przez CfanyLis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.