Skocz do zawartości

Minister Patryk Jaki "wyjaśnił" prawników HGW, brawo!


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rewter2 napisał:

A jak Twój adwokat sprowokuje w sądzie sąd swoją rzekomą bezczelnością i sąd go z sali wyrzuci, to będzie dobrze czy źle?

 

 

A jak będziesz ofiarą ciężkiego pobicia i brutalnego gwałtu, i adwokat sprawcy będzie pytał Cię czy miałeś 10 lat wcześniej stosunki homoseksualne, a sąd go wyrzuci z sali to będzie dobrze czy źle?

 

I jeszcze raz - zostali wyrzuceni za niedopuszczenie ministra do głosu, i chamskie mu przerywanie nie licząc się z kolejnymi upomnieniami. Sędziemu też by tak przerywali? No właśnie.

 

 

 

@Mosze Red Nikt nie twierdzi, że oni łamią jakieś prawo - ja i inni twierdzą tylko, że atakowanie chorej kobiety z ciężko chorym dzieckiem, po wieloletnim horrorze który przeszła z winy urzędników miasta, jest podłe. I podejrzewam że są prawnicy, którzy by tego nie zrobili albo się takiej sprawy nie podjęli i zrezygnowali z pracy w ratuszu. Oni za pensję woleli dokuczać kobiecie i rozpieprzyć ją psychicznie przed kamerami - chcieli ją zniszczyć.

 

Można niszczyć, ale nie kogoś takiego, zwłaszcza że to miasto zniszczyło jej życie i teraz miasto chce ją zmasowaną presją poniżyć w oczach ludzi.

 

W historii Polski byli prawnicy, którzy nie godzili się na działanie zgodnie z prawem, ale niemoralne. A są też tacy którzy to robią - dlatego jednych podziwiam, a tymi z filmu gardzę, bo to są dla mnie ścierwojady i łajniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mosze Red napisał:

Rolą adwokata jest reprezentowanie swojego klienta i uzyskanie korzystnego dla niego rozstrzygnięcia, to jest zawód, który kieruje się specyficzną formą etyki (można by powiedzieć bezduszną) z granicami nakreślonymi jedynie literą prawa.  

Korzystne rozstrzygniecie na czyją stronę? tam gdzie adwokaci dostali grube pieniądze w łapę tam rozstrzygają niekoniecznie sprawiedliwie, pokłosie mielismy podczas rządów Platfujsów( nie to ze jestem zwolennikiem PiS)

Możemy się kierować etyka jak to nazwałeś ''bezduszna'' ale w tym akurat przypadku kobieta zostaje chamsko zaszczuta, w związku z tym Jaki musiał interweniować, to tak jak SB-cy uciekali się do metod gdzie niewinny stawał się winny...

Ja rozumiem ze celem sprawy jest wygranie jej, czy to przez jedna czy przez drugą, ale nie oszukujmy się ze adwokaci to w sporej ilości sprzedajne stronnicze kurwy...

Jaki w tym przypadku reaguje tak jak powinien...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rewter2 napisał:

Rolą sądu jest sądzenie a nie wyrównywanie szans.

 

Jak ktoś nie ma kasy na adwokata to dostaje adwokata z urzędu. To nie jest żaden problem, wystarczy chcieć.

Adwokat z urzędu, błagam, nie obrażaj ludzkiej inteligencji...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Nikt nie twierdzi, że oni łamią jakieś prawo - ja i inni twierdzą tylko, że atakowanie chorej kobiety z ciężko chorym dzieckiem, po wieloletnim horrorze który przeszła z winy urzędników miasta, jest podłe. I podejrzewam że są prawnicy, którzy by tego nie zrobili albo się takiej sprawy nie podjęli i zrezygnowali z pracy w ratuszu. Oni za pensję woleli dokuczać kobiecie i rozpieprzyć ją psychicznie przed kamerami - chcieli ją zniszczyć.

Ja się z tym zgadzam. Między innymi dla tego moja kariera zawodowa nie poszła w tym kierunku.

 

17 minut temu, Assasyn napisał:

Możemy się kierować etyka jak to nazwałeś ''bezduszna'' ale w tym akurat przypadku kobieta zostaje chamsko zaszczuta, w związku z tym Jaki musiał interweniować, to tak jak SB-cy uciekali się do metod gdzie niewinny stawał się winny...

Assasyn, ale ja nie neguję tego co zrobił  jaki, postąpił prawidłowo w w mojej ocenie i to nie dla tego, że pani była doświadczona przez los, a dla tego, że pytania miały g... wspólnego ze sprawą tak naprawdę. 

 

Zwracam jedynie uwagę na specyfikę szeroko pojętych zawodów prawniczych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując doniesienia medialne (fragmenty wypowiedzi rzecznika komisji weryfikacyjnej):

 

"Mechanizm był dość prosty i nie dałoby się go zastosować, gdyby nie bierność stołecznych urzędników. Pewien znany mecenas odnalazł w USA osobę o nazwisku takim, jak przedwojenni właściciele kamienicy. W 2007 r. pojawia się osoba, która podaje się za spadkobiercę, sąd w 2 miesiące - nie badając dokładnie sprawy - stwierdza, że to jedyny spadkobierca przedwojennej rodziny...." - wyjaśniał Oliwier Kubicki.

 

"...Była spółka – Fenix/Jowisz - która nabywała kamienicę, podwyższała czynsze, były przypadki odcinania prądu, ogrzewania, chciała wypędzić lokatorów. Ta spółka przejawia się w wielu z ok. 200 spraw, które wpłynęły do departamentu obsługującego komisję weryfikacyjną" - mówił Kubicki.

 

Okazuje się, że siedziba wspomnianej spółki Fenix, znajduje się w kamienicy przy ul. Noakowskiego, należącej do Waltzów..."

 

źródło i całość: http://prostozmostu.pl/spolka-czyscicieli-kamienic-miala-siedzibe-w-kamienicy-waltzow,9207.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HGW i jej urzednicy się doigrali. Jest wniosek do prokuratury.

 

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-afera-reprywatyzacyjna-w-warszawie/aktualnosci/news-komisja-weryfikacyjna-oddalila-wnioski-hanny-gronkiewicz-wal,nId,2435669

 

 Minister Jaki czyta teraz decyzję uchylającą w sprawie Marszałkowskiej 43.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oj tam posadzą, dlaczego nie posadzili Komorowskiego, mimo tylu dowodów na to ze wyprowadził z Polski miliardy złotych ze swoimi kompanami z WSI? fundacja Pro Civili  itp...

Duzo krzyku, hałasu i zamieszania a efekty narazie marne...

 

Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 31.08.2017 at 8:49 AM, rewter2 said:

A jak Twój adwokat sprowokuje w sądzie sąd swoją rzekomą bezczelnością i sąd go z sali wyrzuci, to będzie dobrze czy źle?

Bardzo dobrze.

W tym momencie również nie otrzymuje zapłaty bo to jest "niezgodność towaru z umową". Miał mnie bronić a prowokując sąd sam, dobrowolnie rezygnuje z tego przywileju. A ja w zamian nie płacę mu bo mnie zawiódł i w pewien sposób oszukał - ja straciłem czas i możliwość obrony przez co nie mogłem wynająć bardziej kompetentnego prawnika. To jest zwykła wymiana - jego usługa za moje pieniądze, jeśli on nie wykonuje usługi ja mu nie płacę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.