Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W 1:50 mówi o "Złotej Księdze Kobiet". Poszperałam trochę w internecie, autorką ma być Anna Fischer-Dückelmann ale tytuł książki brzmi - "Kobieta lekarką domową - lekarski poradnik dla kobiet". 

 

Jest dostępna online na stronie - https://polona.pl/item/13471456/7/

 

Oryginał chodzi po 500 zł :Dhttps://www.olx.pl/oferta/kobieta-lekarka-domowa-zlota-ksiega-kobieca-CID751-IDnazoe.html 

 

Był artykuł na JM na temat tej książki - http://joemonster.org/art/5120

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf trafiłam na dr Jaśkowskiego szukając informacji o szczepieniach. To osoba dość kontrowersyjna, dla jednych oszołom, dla innych głosiciel prawd objawionych. Przeciwnicy argumentują, że dr Jaśkowski stracił prawo wykonywania zawodu lekarza... Jednak nie ukrywam, że człowiek ten wzbudza moje zaufanie.

A propos dezodorantów to wraz z wykończeniem obecnie używanego zamierzam zacząć stosować ałun - ponoć działa tak samo, a jednak to natura :> O przyczynach śmierci łóżeczkowej niemowląt nie wiedziałam, choć na szkole rodzenia mówili, żeby nie stosować ochraniaczy na szczebelki itp. właśnie ze względu na wymianę powietrza. Z pewnością posłucham i poczytam więcej Jaśkowskiego, dzięki za ten materiał :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka o której wspomina wydaje się być arcyciekawa. Oto przykład:

 

"Zamężna kobieta niechaj przyświeca przykładem i unika używania alkoholu. Jej przykład w domu i towarzystwie, poparty słusznymi powodami, skutkuje więcej, jak wszelkie piękne słówka. Jeśli będzie umiała upiększać dom i szanować duchowe potrzeby męża, wtedy z niejednego dawnego pijaczyny stanie się porządny ojciec rodziny, gdy tymczasem niegodziwe, ograniczone kobiety wpędzały już niejednego, wzorowego męża do karczmy. Wszelkie panny zaś przestrzegamy, aby nie wychodziły za pijaka. Nie każdy daje się jeszcze nawrócić i uszlachetnić; życie zaś u boku pijaka jest nędznem.

 

Kobiety dużo więc przyczynić się mogą do zmniejszenia pijaństwa. Jeśli postanowią sobie zwalczać nałogi pijackie miasto bezmyślnego popierania, nie podając robotnikom, służbie, listowym nigdy alkoholu, a tem mniej z fałszywie zrozumianej gościnności swoim gościom, mogą sobie kiedyś powiedzieć, iż zawsze wiernie małżonkowi służyły i nie wspierały lekkomyślnie spółczesnej nędzy."

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smerfetka napisał:

@Adolf Przez Ciebie dziś miałam wyrzuty sumienia, że włosy umyłam :D A myje codziennie więc za 20 lat może być problem.

Dziś kupiłam szampon dla niemowląt B)

 

Szampony dla niemowląt to nie zawsze lepsza opcja, wchodzisz czasem na bloga SrokaO? 

Najlepiej to chyba sobie miksturę z pokrzywy zrobić, babcia mi za dzieciaka taką wcierała w głowę, uwielbiałam jej zapach ;) 

 

Ale z tym myciem głowy mam podobnie. Kiedyś myłam codziennie, teraz co drugi dzień... rzadziej nie potrafię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2017 o 20:02, JoeBlue napisał:

Adolf. Masz dosc postow zeby wiedziec ze dziewczyny myslec nie beda.

 

Po przeczytaniu kilku postów z działu: Świeżakownia - 'Moja historia', to jestem zmuszona zanegować twoją wypowiedź. Wielu z was potrzebowało, by ktoś z zewnątrz otworzył wam oczy. A kobiety? Chytre bestie, kalkulują, myślą z kim im będzie najwygodniej w życiu. Pokuszę się o stwierdzenie, że Ok, może faceci średnio mają wyższy iloraz inteligencji ale skoro takie Karyny są w stanie 'wysysać' z mężczyzn energię życiową i pieniążki, to jednak myślenie też wymaga od was 'wysiłku'. ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6.09.2017 at 10:15 PM, Annv said:

Po przeczytaniu kilku postów z działu: Świeżakownia - 'Moja historia', to jestem zmuszona zanegować twoją wypowiedź.

Po prostu wiekszosc facetow odda wlasną duszę nawet za sam zapach cipki.

Zwlaszcza ci niewinni ktorzy szanuja kobiety.

Za dostęp do niej sprzedadza wlasną matkę gdy tylko poczuja szanse na dostęp.

Geny... Tak funkcjonuja mezczyzni. Za to winic ich nie mozna.

Nawiasem mowiac kobiety tez maja przesrane.

Facet co wie w czym rzecz bzyka je dziesiątkami.

Wiekszosc z tych kobiet bardzo wkrotce szuka "stabilnego i odpowiedzialnego mezczyzny co potrafi docenic mame z dzieckiem szukajaca stabilnego zwiazku".

 

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nic nadzwyczajnego, kiedy masz "łomot" w pracy, przychodzisz do domu żeby odpocząć, a tam zamiast ciszy i spokoju jazgot wściekły..., to spierdalasz...gdziekolwiek byle ciszej było....

A pańcie zdziwione, ale niestety prostych rzeczy zrozumieć im zbyt trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ten pan ładnie opisuje jak  nas sie dyma, sprzedając nam leki, produkty, które zamiast pomóc, tylko pogarszają nasze i naszych dzieci zdrowie i generalnie zarabia się na naszej niewiedzy. Uświadomiłam sobie (w sumie to już kiedyś ale teraz po posłuchaniu tego pana bardziej dobiło) jak trzeba się teraz namęczyć, żeby zdrowo się odżywiać, bo wszystko co jest łatwo dostępne i tanie to większości trucizny. Miło mi się jego słucha i z chęcią posłucham reszty nagrań Dr. Jaśkowskiego. Dzięki za wklejenie tego tutaj! :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@catwoman może nie potrzebie Ci to piszę, bo pewnie o tym wiesz, ale nie zaszkodzi jeśli napiszę. Jaśkowski wspomniał o śmierci łóżeczkowej, bardzo mądrą rzecz powiedział o której mamom mało się nie mówi. Czyli jak napisałaś nic między szczebelki. 

 

Druga bardzo ważna sprawa  to, to co leży w łóżeczku.  Teraz nie kładzie się już  dzieci na poduszkach, kiedy ja byłam świeżo upieczoną mamą,( było to bardzo dawno) używało się poduszek. I właśnie te poduszki przyczyniały się do śmierci łóżeczkowej, noworodek mógł przydusić nosek, a nie miał siły odwrócić główki.

Co ja teraz zauważyłam, że owszem odzieciątka kładzie się na płasko bez poduszek, ale w koło jest pełno pluszaków lub innych ozdób, kocyków aby dziecko główki nie pobiło. Efekt może być taki sam. Dzieciątko się przekręci ale już nie ma siły aby się odkręcić.

Na pewno jesteś rozsądną mamą, nie piszę tego aby Ciebie pouczać, tylko zwyczajnie żeby o tym wspomnieć, bo jest to ważne ( a tutaj ludzi różnie odbierają słowo pisane) . Właśnie w tym okresie gdy ja chodziłam z wózeczkiem, ulicę dalej u sąsiadów tak właśnie dziecko umarło. Bezpieczniej jest nabić ,,guza,, niż się udusić. 

 Widzę, że ludzie teraz wolą wiedzę z netu, na zasadzie kopiuj wklej, teoretyczne formułki niż prawdziwe przykłady z życia, oparte na ludzkich doświadczeniach i przeżyciach, ale czasem warto słuchać opowieści, tych którzy już pewne etap życia już mają za sobą i wzbogacić tym wiedzę zdobytą z netu i książek.

 

Edytowane przez Sitriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2017 o 13:09, Hippie napisał:

Miło mi się jego słucha i z chęcią posłucham reszty nagrań Dr. Jaśkowskiego. Dzięki za wklejenie tego tutaj! :)

P. dr. Jaśkowski zapewne ma sporo racji.

Z prostej przyczyny - starożytni Rzymianie tłumacząc zawiłości stosowali zasadę - cui bono. Co się przekłada na - "kto skorzystał".

Jest to dobra metoda. Bo prosta i logiczna.

 

Gośc głosi określone poglądy. Jawnie sprzeczne z propagandą oficjalną.

Gośc jest lekarzem.

Co on z tego ma, że takie poglądy głosi ? Prawdopodobnie nic, ale załóżmy, że coś z tego jednak ma. Co nam szkodzi założyć ?

I teraz - a czy on miałby więcej czy mniej gdyby głosił poglądy oficjalne ?

 

Sądzę, że więcej. Lekarz z dużym doświadczeniem mało nie zarabia i źle nie ma. Szczególnie jesli napędza sprzedaż leków. Oczywiście tych oficjalnych.

 

Druga sprawa - gdyby jego porady powodowały jakies szkody konkretne - to koleś trafiłby dawno do pierdla. I sprawę oficjalna propaganda by naprawdę mocno nagłośniła. Jak na razie - gośc do pierdla nie trafił. Ani nie nagłośniono żadnej konkretnej sprawy, w ktorej byłby dowód, że komuś zaszkodził.

 

Tymczasem nierzadko zdarza się, że działania oficjalnych lekarzy wywołują szkody. Czasami wręcz śmiertelne. I co ? Trafił ktory do pierdla za tzw "błąd w sztuce" ? Nie słyszałem :)

 

W dniu 12.12.2017 o 21:37, Sitriel napisał:

 Widzę, że ludzie teraz wolą wiedzę z netu, na zasadzie kopiuj wklej, teoretyczne formułki niż prawdziwe przykłady z życia, oparte na ludzkich doświadczeniach i przeżyciach, ale czasem warto słuchać opowieści, tych którzy już pewne etap życia już mają za sobą i wzbogacić tym wiedzę zdobytą z netu i książek.

 

W socjaliźmie (a taki ustrój panuje w większości krajów świata) - za ludzi myśli państwo. Większości ludzi to pasuje - bo wygodniej jest nie myśleć niż myśleć.

Bo myślenie, jakkolwiek czynności może i nietrudna - to wymaga wysiłku intelektualnego.

Jesli ludzi posłano do obowiazkowych szkół - to tam im się wdrukował do mózgów schemat - że to co drukiem pisane - musi być mądre.

A tak przeciez nie jest.

Ludowe spostrzeżenie "papier wszystko przyjmie" - jest jak najbardziej słuszne.

 

Przeto - życie pokazuje bardzo często, że ludzie wręcz prymitywni, niekształceni, nierzadko nie potrafiący pisać - są mądrzejsi życiowo od absolwentów uniwersystetów. Szczególnie tych współczesnych, opanowanych przez lewackie ideologie.

Dlatego też większość dzisiejszych uczelni to nic innego jak słynne WSGnG (Wyższa Szkoła Gotowania na Gazie).

Przy całym szacunku dla kucharek :). Bo te akurat uniwerków nie kończyły :)

I dlatego zapewne jedzenie obiadów w restauracjach rzadko kiedy wywołuje nagły, niekontrolowany atak galopującej biegunki :)

Edytowane przez Bonzo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał znany i oglądany :) Pan dr. Jaskowski również. Mówi też bardzo ciekawe rzeczy nt. suplementacji m.in. witaminą D3 która jest niezwykle istotna szczególnie w ciąży i po ciąży, jak i dla dzieci. Dużo kobiet ma problemy z wypadającymi włosami po ciąży,. Ja za radą doktora suplementowalam w ciąży większe dawki D3 i nie zaobserwowałam wypadających włosów po porodzie :) ani pogorszenia stanu zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maślanka na włosy nie ma nic lepszego niż drożdże!!!

Żadne suplementy, tylko należy pić 1/4 kostki drożdży zalanych wrzątkiem przez okres kwartału. Koniecznie zalanych wrzątkiem, aby nie doszło do fermentacji, nie czujesz żadnego dyskomfortu po wypiciu. Oczywiście o cukru  bezpośrednio przed i po nie wolno, powoduje fermentację. Po takiej kuracji cała głowa pełna nowych małych włosów. Oczywiście wiadomo jak ktoś nie ma cebulek włosowych to one się nie pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.