Skocz do zawartości

Uniwersytet dyskryminuje mężczyzn przy rekrutacji


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia. Właśnie zobaczyłem to na Facebooku "Nie śpię bo odświeżam USOSa".

Link - https://www.facebook.com/niespiebo/photos/a.341498325871142.80987.157379027616407/1575404395813856/?type=3&theater

 

 

21430065_1575404395813856_42762661020054

 

Tak właśnie wygląda realne równouprawnienie :lol: Co ciekawe feministki wcale nie protestują i jakoś mnie to już nie dziwi :D

A wy co o tym sądzicie? 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ktoś musi nie dostać się ze względu na płeć, pójść do sądu i dostanie zadośćuczynienie.

 

Ale musi to zrobić. Samo się niestety nie zrobi. Roszczeniowe baby mają roszczeniowość w naturze i nie mają przyzwoitości, więc same się nie zreflektują i nie powstrzymają. Wezmą tyle ile im świat pozwoli.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejj to jest chore i w ogóle jak analizuje sobie przepisy ustawy antydyskryminacyjnej to wychodzi na to, że takie zachowanie nie spełnia przesłanek dyskryminacji bezpośredniej.

 

I jeśli się nie mylę to oznacza, że Polska źle zaimplementowała dyrektywę, ale nie siedzę w tym temacie na co dzień więc mogę nie mieć racji.

 

 

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak a'propo dyskryminacji dzisiaj w Rzeczpospolitej wyhaczyłem taki oto wstęp do tekstu:

Unijni decydenci zastanawiają się, czy reforma wieku emerytalnego nie dyskryminuje pań na rynku pracy. Tymczasem raczej należałoby skupić się na dyskryminacji mężczyzn. Rodzime regulacje w nieuzasadniony sposób preferują bowiem kobiety. Dowody? W przepisach o emeryturze minimalnej wymagany staż ubezpieczeniowy dla kobiet wynosi co najmniej 20 lat. Dla mężczyzn – 25 lat. Zróżnicowanie to nie ma zaś uzasadnienia prawnego. O ile kiedyś można było je tłumaczyć tym, że za kobiety przebywające na urlopie wychowawczym nie odprowadzano składek, o tyle obecnie nie ma to znaczenia. W przypadku rodziców na urlopach wychowawczych finansuje je budżet państwa. Kolejny przykład: sytuacja osób całkowicie niezdolnych do pracy, które ubiegają się o rentę. Ustawodawca – stanowiąc o krótszym wymaganym stażu dla kobiet – w praktyce przesądził, że w wielu przypadkach, gdy mężczyzna nie otrzymałby jeszcze świadczenia, pani już je dostanie. Przepisy te nie mają żadnego związku z tym, że kobiety szybciej tracą siły do wykonywania pracy.

Nie wiem z kiedy jest art., ale jestem ciekawy jak będzie się rozwijało to zagadnienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślą że jak napiszą zaklęcie "rekrutacja prowadzona z zachowaniem zasady równości szans K i M" to ktoś uwierzy, ale przecież "pierwszeństwo będą miały kobiety". 

Niby informatycy, więc powinni być logiczni a nie widzą sprzeczności w tym co piszą. 

 

Co do pań w działach IT, to ja już lepiej przemilczę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno takie są polecenia z UE.

link do artykułu: http://www.polskatimes.pl/edukacja/a/umcs-dyskryminuje-mezczyzn-w-rekrutacji-uczelnia-to-wymogi-unijne,12461154/

treść artykułu:

UMCS dyskryminuje mężczyzn w rekrutacji? Uczelnia: To wymogi unijne

- Czy właśnie tak wygląda równość szans przy rekrutacji? Czy kandydaci na studia muszą zapuszczać włosy i pożyczać staniki i kosmetyki od sióstr, by móc zdobywać wiedzę na UMCS? - pyta w mailu do naszej redakcji student (studentka?), zainteresowany rekrutacją na studia II stopnia na informatyce.

Zbulwersował go zapis zamieszczony na stronie internetowej uczelni, mówiący m.in., że „w pierwszej kolejności zakwalifikowane zostaną osoby, które otrzymają najlepsze wyniki z testu weryfikującego. W przypadku takiej samej liczby pkt. pierwszeństwo będą miały kobiety a ostatecznie rozstrzygającym kryterium będzie kolejność zgłoszeń”. 
 

- Dlaczego w ogóle zostało zdefiniowane dodatkowe kryterium poza kolejnością zgłoszeń? Czy tak właśnie wygląda „równouprawnienie” polegające na faworyzowaniu kobiet? - zastanawia się autor maila. 

Uczelnia zapewnia, że o dyskryminacji mężczyzn nie ma mowy. - Przede wszystkim sytuacja nie dotyczy rekrutacji na kierunek informatyka, tylko na specjalności w ramach projektu finansowanego ze środków UE - podkreśla Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS. I dodaje, że podstawowym kryterium decydującym o przyjęciu będą wyniki testu. 

Jednak jeśli kandydaci ostatecznie otrzymają taką samą liczbę punktów, pierwszeństwo rzeczywiście będą miały panie - a to ze względu na niewielki ich odsetek wśród studentów informatyki. 

- Przyjęcie kryterium dotyczącego płci przy rekrutacji wynika z konieczności uwzględnienia Zasady równości szans kobiet i mężczyzn w projektach finansowanych z UE - wyjaśnia Aneta Adamska. Rzeczniczka powołuje się m.in. na poradnik wydany przez ministerstwo rozwoju, który wskazuje, że realizacja tej zasady oznacza także podejmowanie działań wyrównujących szanse tej płci, która jest w danej sytuacji w gorszym położeniu. - Znikomy udział kobiet na informatyce świadczy o tym, że uzasadnione jest podjęcie różnorodnych działań wspierających je w podjęciu studiów w tym obszarze - zaznacza. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurwa żałosne, czasem myślę sobie, czy nie byłoby lepiej gdyby to wszystko pierdolnęło i muslimy zaprowadziliby swoje porządki, bo im chujowszy jesteś i im gorzej Ci idzie, im mniej się nadajesz do czegoś, tym większego handicapa dostajesz od lewackiego państwa (o ile jestes kobietą/murzynem etc).

Edytowane przez WąsatySamiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nie podchodzi to pod paragraf. I czy nie można tego zgłosić gdzieś? No właśnie, gdzie?

7 godzin temu, WąsatySamiec napisał:

czasem myślę sobie, czy nie byłoby lepiej gdyby to wszystko pierdolnęło i muslimy zaprowadziliby swoje porządki, bo im chujowszy

Proponuje od razu strzelić sobie w łeb z takim myśleniem, zacząć malować płoty, albo zaszyć się w Puszczy Kampinoskiej i już z niej nie wychodzić.

Edytowane przez manygguh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WąsatySamiec napisał:

Kurwa żałosne, czasem myślę sobie, czy nie byłoby lepiej gdyby to wszystko pierdolnęło i muslimy zaprowadziliby swoje porządki, bo im chujowszy jesteś i im gorzej Ci idzie, im mniej się nadajesz do czegoś, tym większego handicapa dostajesz od lewackiego państwa (o ile jestes kobietą/murzynem etc).

 

No, ja też tak czasem myślę, ale z pominięciem ciapatych, murzynów, chujowszczyzny i całej reszty. Tak po prostu żeby jebło. Handicap też pomijam. Po prostu żeby jebło i już.

To co jest teraz mnie nie urządza i chciałbym żeby jebło.

Nie widzę żadnych szans na poprawę sytuacji i jest mi smutno i jest mi źle. I nie widzę siebie za 10 lat, innych też nie.

A przecież nie jestem ślepy.

Co się ze mną dzieje?

 

foto_52668a05a335c024c1e1ed486c12cf99_or

 

 

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gdzie to zgłosić?

-  może Trybunał Konstytucyjny Art. 33 punkt 2. Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia 

 

2. Czy gdzieś się preferuje mężczyzn - mam znajomego był rodzynkiem (autentycznie jeden na dwa roczniki) na pielęgniarstwie, jak stwierdził prawie, że w lektyce nosili go z egzaminu na egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6.09.2017 at 11:08 PM, Pozytywny said:

W ostatnim akapicie jest błąd. Powinno tam być słowo "niepełnosprytne".

Że też się tak nie pchają z tym równouprawnieniem do kopalni.

wojska w australii już je rekrutują. Czekam aż będą na budowie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miner Jedyny szatański plan jaki można zrobić, to bojkotować to poprzez podkreślanie takich faktów emerytalnych na każdym kroku w towarzystwie pań. Np.: słyszeliście, że panie mają świadczenia już po 20 latach a panowie po 25? W sumie to logiczne, bo kobiety są trochę jak dzieci - niedołężne i trzeba się nimi opiekować.

Kobiety oburzone zrobią same rozpierdol :) Nic tak nie wkurwia jak wjechanie na ambicję kobiety :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manygguh napisał:

Zastanawiam się, czy nie podchodzi to pod paragraf. I czy nie można tego zgłosić gdzieś? No właśnie, gdzie?

Proponuje od razu strzelić sobie w łeb z takim myśleniem, zacząć malować płoty, albo zaszyć się w Puszczy Kampinoskiej i już z niej nie wychodzić.

Proponuję poluzować poślady i zacząć mieć bardziej otwarty umysł. Jak bym chciał Twojej rady, to bym CIę o nią poprosił, skoro tego nei zrobiłem najwyraźniej uznałem, że jest gówno warta jak i Ty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, MoszeKortuxy said:

wojska w australii już je rekrutują. Czekam aż będą na budowie.

Przecież już w tej chwili w Polskiej policji są patrole żeńskie. Był jakiś czas, gdy były jeszcze patrole mieszane męsko żeńskie, ale tak się porobiło że zaczyna brakować mężczyzn i jeżdzą po dwie kobiety. Poza tym mężczyźni często nie chcieli jeździć w patrolach z kobietami, bo to jakby jeździć samemu, albo jeszcze gorzej niż samemu bo z dzieckiem pod opieką. (Tak wiem, są wyjątki. WYJĄTKI).

 

No i co się dzieje jak jedzie taki dwu kobiecy patrol na powiedzmy interwencję domową, gdzie siedzi trzech naspidowanych gości 120 kg żywej wagi każdy i chcą się na.ierdalać? Oczywiście tacy goście najczęściej nie znają i nie uznają zasad savoir-vivreu, a żeby ich z tego kwadratu wyciągnąć potrzebna jest zwykła prosta siła. Żadne kung-fu ani inne chwyty na nich wrażenia nie robią, bo oni po prostu nie czują bólu.

 

No dyżurny ściąga z miasta inny patrol do pomocy, obowiązkowo męski. Ale głośno nikt tego nie powie, bo przecież rasizm, dyskryminacja durr burr.

Edytowane przez rewter2
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rewter2 napisał:

 

No i co się dzieje jak jedzie taki dwu kobiecy patrol na powiedzmy interwencję domową, gdzie siedzi trzech naspidowanych gości 120 kg żywej wagi każdy i chcą się na.ierdalać? Oczywiście tacy goście najczęściej nie znają i nie uznają zasad savoir-vivreu, a żeby ich z tego kwadratu wyciągnąć potrzebna jest zwykła prosta siła. Żadne kung-fu ani inne chwyty na nich wrażenia nie robią, bo oni po prostu nie czują bólu.

No dyżurny ściąga z miasta inny patrol do pomocy, obowiązkowo męski. Ale głośno nikt tego nie powie, bo przecież rasizm, dyskryminacja durr burr.

 

Dokładnie,a jak kobiecy patrol kogoś zatrzyma, to otrąbiają sukces w telewizji krajowej :D. Pogooglujcie np "policjantki zatrzymały złodzieja biżuterii" albo "policjantka zatrzymała włamywacza".

Edytowane przez WąsatySamiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.