Skocz do zawartości

Błędne koło... pracy.


józekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szanowne grono.


Od kiedy zacząłem życie zawodowe pracowałem w jednej firmie po kilka miesięcy góra rok. Praca zaczynała mnie niesamowicie nużyć wręcz brzydzić. Następnie zmieniałem pracodawcę/zawód/branże na nowo bez skutecznie. Błędne koło zaczynało się do nowa.


Próbowałem różnych testów predyspozycji zawodowych/psychologicznych ale bez wyraźnych wskazówek w którą stronę powinienem iść.


Uprzedzając pytania odnośnie hobby/pasji interesuje się wieloma tematami. Niestety nic specjalnie mnie nie pociąga bym mógł powiedzieć tak to jest to.


Jestem w takim wieku w którym to już chyba ostatnie chwile na znalezienie swojej drogi zawodowej.


Czy któryś z braci ma lub miał podobne dylematy? Jak sobie z tym poradził?

 

Jeśli zły dział proszę o przeniesienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W jakim jesteś wieku ? Nie daj się otumanić polskiej mentalności, że jak nie znajdziesz sobie prawidłowego zajęcia do 30-40 tki to już po Tobie. Na zachodzie ludzie zmieniają branże po 4,5 razy w ciągu życia, a nawet więcej razy.

 

 Zauważ, że większość zawodów, zajęć to codziennie powielanie tego samego i jak ktoś mówi, że pracuje w handlu 20 lat, a wszystkieg nauczył się w rok, dwa i potem tylko powiela schematy, to co za doświadczenie ? Równie dobrze mogę powiedzieć, że gram na gitarze 20 lat, a nauczyłem się grać 10 numerów :D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dziesięciu lat próbuje ciągle czegoś nowego, byłem i kelnerem, barmanem, bywałem pracownikiem fizycznym, operatorem rożnych maszyn, pracownikiem biurowym, kierowcą, miałem swój biznesik i tak dalej. Poziom mojego doświadczenia jest tak wysoki ze chyba żaden rówieśnik takiego nie miał, tyle ile krajów zwiedziłem, ludzi poznałem to coś pięknego :)

No ale taki temperament, nie lubię siedzieć w jednym miejscu i się ustabilizować. W Polsce jeśli chodzi o prace to panuje komunistyczna mentalność :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego uniwersalnego sposobu nie podpowiem, pewnie sporo rzeczy jest indywidualnych. Mnie np. od dzieciństwa przerażała wizja pracy u kogoś. 8h snu, 8h życia i 8h pracy na dobę i tak w kółko. Urlop zaplanowany na rok z góry, bycie podległym jakiemuś sadyście czy debilowi. Przerażało mnie to. Coś jak śmierć w wieku 26 lat a czekanie z pochówkiem do 70tki. To nie dla mnie. Nawet nie tyle chodzi o zarabianie na pasji/zainteresowaniach, bo często będą dni bądź sezony, że gdy muszę coś zrobić zaczynam nienawidzić tego co robię. A potem wszystko wraca do normy :D

 

Chyba zresztą Monteskiusz (?) powiedział, że jeśli praca i pasja są jednym, to razem stanowią tylko połowę tego, czym mogłyby być oddzielnie. Chyba musisz spróbować "wszystkiego". Bodaj Alex Barszczewski miał nawet inspirujący wpis na swoim blogu pt. "co w życiu robić jeśli nie wiadomo co chce się robić".

  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

 

@Metody

 

1 godzinę temu, Metody napisał:

 W jakim jesteś wieku ? Nie daj się otumanić polskiej mentalności, że jak nie znajdziesz sobie prawidłowego zajęcia do 30-40 tki to już po Tobie. Na zachodzie ludzie zmieniają branże po 4,5 razy w ciągu życia, a nawet więcej razy.

 

 Zauważ, że większość zawodów, zajęć to codziennie powielanie tego samego i jak ktoś mówi, że pracuje w handlu 20 lat, a wszystkieg nauczył się w rok, dwa i potem tylko powiela schematy, to co za doświadczenie ? Równie dobrze mogę powiedzieć, że gram na gitarze 20 lat, a nauczyłem się grać 10 numerów :D 

 

Mam 33 lata.

Zmieniam prace średnio 2 razy w roku.

Chciałbym po prostu zająć się "czymś" na trochę dłużej.

 

@Assasyn

 

Mamy bardzo zbliżone doświadczenie zawodowe, poza własnym biznesem i licznymi krajami (kilka było). Czym teraz się zajmujesz jeśli można? Czy to na dłużej?

 

@Rnext

 

1 godzinę temu, Rnext napisał:

Żadnego uniwersalnego sposobu nie podpowiem, pewnie sporo rzeczy jest indywidualnych. Mnie np. od dzieciństwa przerażała wizja pracy u kogoś. 8h snu, 8h życia i 8h pracy na dobę i tak w kółko. Urlop zaplanowany na rok z góry, bycie podległym jakiemuś sadyście czy debilowi. Przerażało mnie to. Coś jak śmierć w wieku 26 lat a czekanie z pochówkiem do 70tki. To nie dla mnie. Nawet nie tyle chodzi o zarabianie na pasji/zainteresowaniach, bo często będą dni bądź sezony, że gdy muszę coś zrobić zaczynam nienawidzić tego co robię. A potem wszystko wraca do normy :D

 

Chyba zresztą Monteskiusz (?) powiedział, że jeśli praca i pasja są jednym, to razem stanowią tylko połowę tego, czym mogłyby być oddzielnie. Chyba musisz spróbować "wszystkiego". Bodaj Alex Barszczewski miał nawet inspirujący wpis na swoim blogu pt. "co w życiu robić jeśli nie wiadomo co chce się robić".

 

Chyba musisz spróbować "wszystkiego". - zgadzam się, aczkolwiek czas gna do przodu i w pewnym wieku na pewne rzeczy jest trochę za późno by to rozwijać.

Poczytam Alexa, choć olśnienia się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, józekk napisał:


Od kiedy zacząłem życie zawodowe pracowałem w jednej firmie po kilka miesięcy góra rok. Praca zaczynała mnie niesamowicie nużyć wręcz brzydzić.

 

Od siebie nie uciekniesz.

Weź do ręki jakąś książkę o byciu tu i teraz np: "Kochaj Co Masz"

A tak ogólnie to jakieś 75 % ludzi jest niezadowolonych z pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@józekk rób co popadnie chłopie. Masz teraz jakieś zajęcie, to rób, a jak Ci się znudzi to zmień. Ja tak robię. Coś mnie kręci pół roku, rok, pięć a potem się wkurwiam i zmieniam bo podoba mi się co innego. Wydaje mi się, że gdzieś tam w tle Twojego wpisu krążą obawy o przyszłość finansową. Nie przejmuj się. Kiedyś trafisz coś co Cię jara i to przyniesie Ci mnóstwo kasy. Jedna jest w tym zasada - nigdy nie słuchaj dobrych rad, tylko rób to co sam uważasz za stosowne.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.