Skocz do zawartości

Czy Ukraińcy stanowią większe zagrożenie niż muzułmańscy uchodźcy?


WąsatySamiec

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, MichaelLevitt napisał:

to chyba dobrze że inni Ukraińcy i my Polacy wychodzimy z inicjatywą i pomagają im.

 

Nie dobrze, ukrainizujemy własne ziemie. Powinniśmy im pomagać intensywnymi kursami języka polskiego i aktywizacją zawodową w obrębie dziedzin, w których jest niedobór pracowników. 

 

Powinni przyjeżdżać do pracy na zasadach jak do Niemiec kiedyś gastarbeiter, praca - kasa i do siebie, bezkonfliktowi, pracowici, którzy opanowali język i się asymilują opcja ubiegania się o obywatelstwo polskie. 

 

I powinno się wprowadzić zasadę krwi jeśli chodzi o obywatelstwo, ten dostaje obywatelstwo kto ma minimum jedno z rodziców obywatela polskiego, sam fakt urodzenia na polskiej ziemi nie powinien gwarantować obywatelstwa.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, manygguh napisał:

w Legnicy samorząd to przegłosował.

Tutaj link do artykułu na temat ukraińskiej szkoły podstawowej w Legnicy. Teraz po reformie szkoła podstawowa będzie dłuższa o 2 lata więc będą się uczyć ukraińskiego 2 lata dłużej. 

http://fakty.lca.pl/legnica,news,63217,W_Legnicy_bedzie_ukrainska_szkola_podstawowa.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znałem kilku Ukraińców z zachodniej Ukrainy kilku z nich było mniej więcej w moim wieku a jeden dwa razy ode mnie starszy i wszyscy byli opętani widmem Banderyzmu niech was nie zwiedzie takie gadanie że nie każdy Ukrainiec musi wyznawać ideologie UON-UPA. Oni wszyscy mają ich za bohaterów zwłaszcza ci z zachodniej Ukrainy, co ciekawe prawie każdy z nich twierdził że ma Polskie korzenie i pytał mnie jak uzyskać kartę Polaka, to straszne że nasz rząd wpuszcza do kraju takich ludzi a prawdziwych Polaków zesłanych gdzieś do Kazachstanu nie chce uznać za repatriantów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę odmienne zdanie. Kimś trzeba wypełnić lukę demograficzną. Po prostu nie da się tego przeskoczyć. Czy Ukraińcy to dobry materiał na wypełnienie tej luki? Gdybym miał wybierać, to na pierwszym miejscu byliby Białorusini, z którymi nigdy nie mieliśmy kosy. Tylko ich jest mało, kilkukrotnie mniej niż Ukraińców. Krótko mówiąc, jeżeli chcemy się jako tako rozwijać, to jesteśmy na siebie skazani.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mosze Red napisał:

I powinno się wprowadzić zasadę krwi jeśli chodzi o obywatelstwo, ten dostaje obywatelstwo kto ma minimum jedno z rodziców obywatela polskiego, sam fakt urodzenia na polskiej ziemi nie powinien gwarantować obywatelstwa.  

 

Z tym się zgadzam, głupie jest to "prawo ziemi" .

Możesz nie mieć nic wspólnego z jakimś państwem, a mieć jego obywatelstwo.

 

15 minut temu, SzachMat napisał:

niech was nie zwiedzie takie gadanie że nie każdy Ukrainiec musi wyznawać ideologie UON-UPA.

To przewrażliwienie na punkcie Ukraińców jest śmieszne.

My jesteśmy Państwem "tfu" zadość romantycznym. Dlaczego nasi rodacy nie kolonizują Państw, w których mieszkają? Tak jak np. robią to muslimy?

 

Powiem wam dlaczego, za ciency jesteśmy. Nie ma czegoś takiego u nas jak tożsamość narodowa. Dasz Polakowi 10 baxów, to wszystko wyśpiewa o swoich kolegach ze zmiany.

 

Dość tego patrzenia w przeszłość, i użalania się nad sobą. Palono nami w piecach...

My zamiast być jak Ci muzułmanie, tylko bez gwałtów, islamu, no i bicia kobiet:), ciągle wypominamy Niemcom ich grzeszki.

 

To już przeminęło, teraz rodzą się nowi ludzie, ludzie którzy nic nie mają  wspólnego z tamtejszą patologią społeczną z 39-44'.

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MichaelLevitt napisał:

To już przeminęło, teraz rodzą się nowi ludzie, ludzie którzy nic nie mają  wspólnego z tamtejszą patologią społeczną z 39-44'.

 

Tylko że ukraińcy nie odcieli się od ideologi banderyzmu i jej oficjalnie nie potępiają a nawet aprobują. Banderyzm jest ciągle żywy i stanowi dla nas zagrożenie.

 

http://kresy.pl/wydarzenia/bandera-i-ja-banderowska-propaganda-w-polskiej-szkole-dla-ukraincow-foto-video/

  • Like 3
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo powrót Polaków z Zachodu (w tym USA), albo Ukraińcy i Białorusini. Polaków na Wschodzie nie ma aż tak wielu jak się wydaje. Polaków jest mało, jest za to sporo osób z polskimi korzeniami. Są przemieszani, a ich głównym językiem jest rosyjski. Z każdym pokoleniem ich stopień polskości spada. Można jeszcze sprowadzić Wietnamczyków, nie ma już innych rozsądniejszych opcji. 

 

Jesteśmy więc skazani na przyjmowanie osób z zagranicy i dążyć do ich asymilacji (nie integracji). To co pisze Levit jest typowo lewacką logiką jaką mają Francuzi wprowadzając lekcje arabskiego. 

 

Pracuję z Ukraińcem w korpo w jednym pokoju. Rozmawiamy ze sobą po rosyjsku i powiedział mi, że Bandera jest bohaterem, bo walczył o niepodległość Ukrainy. Ja go pytam, czy trzeba było mordować 200.000 Polaków na Wołyniu. On mi na to, że Polacy też mordowali. Ja pytam, czy dla Polaków to bohaterowie narodowi i czy się ich czci. On nie wie. Pytam go czy niepodległość Ukrainy wymagała wyrżnięcia ludzi. On mówi, że tak. Zauważyłem, że dziewczyny są mniej radykalne niż mężczyźni (albo się kryją z tym, bo wiedzą, że się ludzie zaczną wkurwiać).

 

Wniosek, jest taki, że pierwsza fala Ukraińców będzie się słabo mieszać, trochę kobiety. Będą mieć dzieci, czyli 2 generację. Ich obróbka musi zajść właśnie w szkole, będą znać lepiej polski niż ukraiński, i jeśli nie będzie gett to się już bardziej zmiksują, bo będą mieć w większości polskich znajomych itd. Ich wnuki będą już wmiksowani normalnie w nasze społeczeństwo. Będą mówić po kilka słów po ukraińsku i tyle. Nie będą mieć też silnej więzi z Ukrainą. To nie islam, nie ma tu ideologii jak u Pakistańczyków w UK.

 

Problemem jest to, że przyjmujemy wszystkich jak leci, bez jakiejkolwiek weryfikacji, uczelniom się opłaca przyjmować, bo dostają kasę itp. Poza tym nie ma problemu z kupnem Karty Polaka na Ukrainie, bo idzie się do archiwum, daje łapówkę za wpis i ma się podstawę do ubiegania o Kartę w konsulacie. Egzamin polega na tym, że mówisz po polsku i opowiadasz o historii i świętach jakie mamy. Nikt nie weryfikuje, co ci ludzie mają w polubieniach vkontakte albo FB, a tu by mogło być ciekawie.

 

Poza tym, Ukraina przy takich tendencjach nie przetrwa najbliższych 20 lat z racji masowej imigracji. Oficjalnie jest tam 42 miliony, w praktyce ok 30 milionów, z czego ogromny procent to emeryci. Kraj może paść, a im tam będzie gorzej, tym młodsze pokolenia mniej będą skłonne do tego, by interesować się tym obszarem, bo zadziała tu zwykły konformizm.

 

To się może udać, ale wszystko musi być w 100% na naszych warunkach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie Panowie uspokoiliście, a trochę zaniepokoiliście, ale jakby nie patrzeć ja do nienawiści nie nawołuję, wpływu na sytuację nie mam, mogę jedynie się przyglądać i ubolewać, ewentualnie teoretyzować jak tutaj.

Edytowane przez WąsatySamiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, MichaelLevitt said:

My zamiast być jak Ci muzułmanie, tylko bez gwałtów, islamu, no i bicia kobiet...

Nie szukales kiedys dziwki ktora jest dziewicą?

Bo w/w brzmi podobnie.

Ale to tak na uboczu.

 

Glowne pytanie jakie mialem zadac to:

Czy ktos widzial kiedys Ukrainca co sie wysadza zeby zabic jak najwiecej Polakow?

To Słowianie a to czyni duza roznice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 14. Małoletni nabywa obywatelstwo polskie przez urodzenie, w przypadku gdy:
1) co najmniej jedno z rodziców jest obywatelem polskim;
2) urodził się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a jego rodzice są nieznani, nie posiadają żadnego obywatelstwa lub ich obywatelstwo jest nieokreślone.
Art. 15. Małoletni nabywa obywatelstwo polskie, gdy został znaleziony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a jego rodzice są nieznani.
Art. 16. Małoletni cudzoziemiec, przysposobiony przez osobę lub osoby posiadające obywatelstwo polskie, nabywa obywatelstwo polskie, jeżeli przysposobienie pełne nastąpiło przed ukończeniem przez niego 16 lat. W tym przypadku przyjmuje się, że małoletni cudzoziemiec nabył obywatelstwo polskie z dniem urodzenia.
Ustawa o obywatelstwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale łatwość rozdawnictwa polskiego obywatelstwa, wśród obywateli obcych państw, którzy tu trochę pomieszkali jest mocno przegięta.

 

Na dodatek ilość trików dzięki, którym można uzyskać takie obywatelstwo jest znaczna, prawo w tym zakresie jest częściowo dziurawe, częściowo martwe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2017 o 22:55, michau napisał:

To jest, kolego, mowa nienawiści.

To nie jest mowa nienawiści. To jest właśnie wolność słowa i wolność do wyrażania własnej opinii. Akurat z tym co napisał nie do końca się zgadzam, ale nie pozwolę odbierać człowiekowi prawa do formułowania własnych myśli i ich artykułowania. Daliśmy sobie wmówić, że powinniśmy być poprawni politycznie i tolerancyjni. A poprawność polityczna swoje korzenie ma w marksizmie i jest elementem formowania człowieka sowieckiego (Homo Sovieticus) - myślącego i mówiącego to samo, na równi z innymi biednego, biernego i udręczonego.

Jak tak dalej pójdzie, to obudzimy się w Orwellowski świecie prawomyślności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, WąsatySamiec said:

Nie, a jeśli  azjaty również na żywo nigdy nie widziałem, czy to znaczy, że nie istnieją?

Gdybys widzial to juz nic wiecej bys nie widzial.

Wierzysz w to o zamachach co widzisz w tv i internecie czy to tez bajki?

Spytaj tych co im zgineli bliscy czy to prawda.

 

Juz w Warszawie zamkneli jednego wyznawce proroka co chcial kupic bron.

Ciekawostka. Byl Norwegiem tylko jakos po arabsku sie nazywal

Tlumaczyl ze po to zeby sie zabic.

Jakos mu nie uwierzyli, mogl sie zabic zyletką albo czymkolwiek innym.

Obys nie zobaczyl na zywo bo to bylby ostatni widok jaki widziales.

Beda tu szli, maja obywatelstwo Unii wiec rowniez otwarte granice.

 

Jakos nie boje sie Ukraincow pod tym wzgledem a Ukrainki otaczam szczegolna opieka jesli wiesz co mam na mysli.

 

Co do Beno wyzej - zgadzam sie w 100%.

Teksty o mowie nienawisci i rasizmie to manipulacja lewakow.

Zaprzeczaja rzeczywistosci i klamia w zywe oczy.

Np: "Ten co sie wysadzil to był Norweg|Szwed|Niemiec".

A ze nazywal sie Abdul to czysty przypadek.

Jakos zaden Johann ani Hans ani Lars nie odpalali bomb jak do tej pory.

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.