Skocz do zawartości

Tmobile net domowy, brać?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, proszę o poradę. Mój internet play na kartę, to kompletne nieporozumienie. Nie tylko limit 100GB jest dla mnie o wiele za mały, to jeszcze od chyba półtora miesiąca czy dwóch każda próba wysyłki audycji na youtube, zrywa połączenie, siada wtedy przeglądarka. Czasem jest kilkadziesiąt awarii dziennie, dzisiejsza audycja od rana blokowała kompa żeby ją przesłać na yotube.

 

Tmobile ma na firmę net - czy te 55zł brutto miesięcznie to całość do zapłacenia na czas trwania 24m umowy? Czy coś jeszcze trzeba wybulić? I podobno nie ma żadnych limitów danych, co bardzo by mi pasowało. Niestety, słabo czytam regulaminy i boję się że mnie naciągną na coś:http://www.t-mobile.pl/pl/tmobile1-internet-domowy?id_wydawcy=1838188&dclid=CNuimPfXotYCFU1CGQodmZID3w

 

Spasiba z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z osobistych doświadczeń wiem, że internet w tmobile jest szybszy ( u mnie LTE dochodziło do 80mb, a play tylko do 50 przy dobrej pogodzie. Zazwyczaj waha się od 20-40). Niestety nie wiem jak tam u nich z uczciwością, bo testowałem tylko przez ten darmowy okres i zrezygnowałem. Większość numerów i innych mamy w play, więc łatwiej się rozliczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz która mnie zaniepokoiła:

 

Szacunkowa maksymalna prędkość pobierania i wysyłania danych przy braku ruchu internetowego pochodzącego od innych użytkowników oraz przy znacznym ograniczeniu ruchu internetowego pochodzącego od innych użytkowników wynosi: 3.1.4.1. w opcji usługi Internet Domowy do 20 Mb/s w technologii LTE i 3G: dla pobierania 20 Mb/s; dla wysyłania 3 Mb/s; 3.1.4.2. w opcji usługi Internet Domowy do 60 Mb/s w technologii LTE: dla pobierania 60 Mb/s; dla wysyłania 10 Mb/s

 

Czyli maksymalnie do 10MB/s wysyłanie, a to trochę mało żeby wysyłać audycje do youtube, play miał i ma w porywach ponad 30 chyba, więc różnica jest kolosalna. I gdyby było zawsze te 10MB/s to jeszcze bym to łyknął, ale to jest maksymalnie i gdy nie ma "tłumu" korzystającego z netu :( 

 

Kurde balans, co tu robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać śmiało. Masz 30 dni na test i wtedy płacisz proporcjonalnie do liczby dni, w których użytkowałeś neta. Zrezygnujesz po 2 tygodniach, to zapłacisz ~25 zł(zależy od opcji). Jest również dostępny modem za 1 zł zamiast 199 zł. Opcję abonamentową możesz zmieniać za free raz na miesiąc, więc jak 20 będzie za mało, to bierzesz 60.

 

Co do przepustowości, to strzelam, że będzie więcej. T-Mobile w tym miesiącu miał najlepsze parametry netu mobilnego wg speedtest, ale nie wiem czy nie maczali w tym palców :)

 

 

Edit: to nie jest oferta na firmę, tylko dla użytkownika indywidualnego.

 

 

Edytowane przez TomZy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały polecam wypytać dokładnie czy są dodatkowe wymogi w jakich przypadkach można zwrócić internet.

Kiedyś sam chciałem zwrócić internet z play(myślę że to nie istotne jaka sieć, każda kombinuje jak zatrzymać klienta przy sobie) mieściłem się w ramach czasowych przychodzę do salonu mówię o co chodzi i dlaczego chcę oddać internet, jednak nie mogłem bo nie mieściłem się w ich wymogach o których wcześniej nie wiedziałem.

Edytowane przez Czarls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam ogólnie T-mobile, pamiętam jeszcze ile nerwów zjadłem i moi rodzice, przez jakieś gówniane opłaty nie wiadomo skąd i dlaczego doliczane do rachunków, czasem i o 100 zł więcej niż zakładany rachunek, ( gdy dzwoniło się do nich nie potrafili też tego uzasadnić i kłamali) a korzystaliśmy z ich usług jeszcze za czasów Ery Gsm, potem w T-Mobile. Teraz korzystam z Orange i się dobrze sprawdza, nawet po przekroczeniu transferu 80 Gb prędkość mi nie zwalniała i nie było żadnych dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również nie polecam, mnie zrobili w chuja jeszcze w czasie trwania 14 dni od ustąpienia od umowy bez powodu:

1) miał przyjść HTC, przyszedł zupełnie inny telefon 3 razy słabszy

2) jego cena przewyższała wartość rynkową jakieś 3-4 razy

3) O dziwo zrobili mi też trzy karty SIM bez powodu.

już nie wspomnę o tym że T-mobile cenzuruje internet... (głównie blokada torrentów/p2p) ze swojej strony polecałbym orange albo play. Podobno dobry jest jeszcze A2Mobile i w dodatku jest tani jak barszcz (20 zł za wszystkie usługi, 9,90 jak chcesz tylko internet) ale go nie testowałem (trzeba zamówić u nich na stronie, nie ma jeszcze tej sieci w kioskach).

Edytowane przez Snk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam polecać internet mobilny, to Plusa. Obecnie posiadam, jestem w pełni zadowolony, prędkość pobierania rano, przed południem w granicach 3MB/s realnego transferu, nawet dochodzi do 4MB/s, w godzinach 15-20(większe obicążenie sieci itd.) trochę mniejszy, ok 1,5 MB/s, czasami spada poniżej 1mb/s, ale rzadko. Za 67 złociszy mam niby 40 GB podstawowego limitu + tak naprawdę nieograniczony LTE, tylko trzeba mieć zasięg, ale chyba nikt nie kupuje internetu LTE dla standardu 3G.:D Co miesiąc cisnę +- 100-150 GB, prędkości jak dotąd nie zmniejszyli, posiadam od roku ponad. Tylko jedna uwaga z mojej strony, modem musi być porządny.

 

https://www.ceneo.pl/40529333;pla?se=2ZQcKLYGoVjvA22AahkvjfUL_WUc7rQs&gclid=EAIaIQobChMI7tGJ2pul1gIVD5SyCh3ROwn-EAQYASABEgK1qPD_BwE#tab=spec

Mam taki, działa bez zarzutu, jedynie wi-fi z krótkiem zasięgiem może być uciążliwe (w promieniu 5m sobie radzi, potem niekoniecznie). Pewnie obecnie można razem z internetem dostać lepszy, także warto dopłacić parę złotych i potem nie wyrywać włosów z głowy.

 

Co do T-mobile, najgorszy operator komórkowy na rynku, z słabą ofertą i kuriozalnymi sytuacjami. Mając u nich internet przez 3 lata, naliczyli mi dodatkowe 700 zł z płatnych sms-ów, wiadomości przychodziły na numer karty sim i zalegały w skrzynce na internetowej poczcie, po prawie roku coś mnie tknęło, żeby ją sprawdzić i wpadłem w szok. Czytałem o tego typu praktykach na kilku forach, tysiące osób zostało oszukanych w ten sposób, podobno mają jakieś porozumienie z firmą - widmo z Warszawy, która owe sms-y wysyła, naliczając opłaty, a to wszystko w ramach prawa.

 

Ps. Plus chyba oferuje 7 dniowy okres testowy, po czym można zwrócić sprzęt, jeżeli prędkość nie spodoba się klientowi.

 

Edytowane przez Alias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na firmę z oragne, limit 500 gb i możliwość dzielenia na telefony dodatkowo, do zestawu "mydelniczka" modem na strychu, LTE na 4 kreski, filmy czasami ściąga po 2 MB/s. Raz na miesiąc potrafi nie działać przez chwilę, ale to nie wiem czy nie wina mostku na routerze itd. Ogólnie jestem zadowolony. Za dnia transfer ok 6-10 Mb/s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to , że ten PLAY ci tak siada przecież on korzysta z multipleksu sieci T mobile,Orange,Plus.

Osobiście szukał bym przyczyny sprzętowej. Może waringi na magistrali USB w systemie.

Jeśli jest jakiś dobry koleś to spróbować na innym kompie ten sprzęt , zanim znowu gówno weźmiesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za porady. Dziś rano wziąłem tę ofertę (można nie na firmę, zwracam honor) ale jeszcze tego nie zainstalowałem. Jak mi się nie spodoba, zwrócę i tyle. Co do Playa, wszystko było dobrze - aż coś się zjebało. Ale jak sprawdzić modem? To wszystko czas i koszty, ja tego nie sprawdzę, nie stać mnie na bycie bez netu. Jutro potestuję i napiszę jak to śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W play'u miałem podobny problem, aż w pewnym momencie router zaczął zrywać DNS. Zmieniłem w komputerze automatyczne wybieranie dns dla IPv4 w opcjach zaawansowanych na dns google i było okej. Może podobny problem? Chociaż w play'u często nawet w telefonie mam problem z zasięgiem. Niby ostatnio lekko się polepszył, ale nadal nie jestem zadowolony. Umowa się skończy i przejdę do konkurencji. :\ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Można też rozważyć Orange - w wakacje była promocja, w Orange Free dawali 1410 GB gratis do doładowania 200 zł, można przedłużać te GB w nieskończoność darmowymi SMSami wydłużającymi o rok ważność konta (sprawdzone). Promocja się skończyła, ale na allegro dalej handlują starterami z tym nabitym bonusem (pierwszy z brzegu i najtańszy poniżej, dalej cała kategoria):

http://allegro.pl/starter-internet-orange-free-1410-gb-fvat-firma-i6897674412.html

https://allegro.pl/kategoria/pre-paid-startery-251963?order=qd

Co do Orange, to u mnie na wsi z zasięgiem i jakością jest w porządku. 1410 giga za tę cenę bez zobowiązań brzmi nieźle (7 gr / 1 GB). Wysyłanie i odbieranie sporej ilości danych działa jak najbardziej OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz lepszej opcji? Np lokalny operator radiowy lub po światłowodzie? Łącze symetryczne czyli ta sama szybkość pobierania i wysyłania i większa jej stabilność. Nie mam zaufania do telekomów jeżeli chodzi o domowy internet. Plus mojego rozwiązania, to że nie masz limitu. Mi nawet 500 gb by nie wystarczyło na domowym. :D A Ty wysyłając na YT powinieneś raczej mieć nielimitowany, stały dostęp.

Edytowane przez volcaniusch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.