Skocz do zawartości

Najważniejsza cecha kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

@MoszeKortuxy ja się nie wypowiedziałam jako wróg, a jak realistka. Za każdą kobietą, stoją rodzice ( matka i ojciec) i dziadkowie ( babcia i dziadek). Co tam po drodze jej do głowy włożą taka się ukształtuje. Będzie nacisk na wykształcenie, pewnie je zdobędzie. Będzie na ,, dobrą partię,, pewnie też taką zdobędzie. Będzie ojciec tyran, córka pewnie będzie feministką. Takie są realia, tekst tej piosenki dobrze to ujął.
Matka mówi,a ojciec potwierdza,
od uczucia ważniejsza jego pęga,
twoje serce gówno ma do tego
masz mieć faceta ostro zarobionego,
z własnym kwadratem,furą i biznesem,
jeśligo niekochasz to pokochaj jego kieszeń,
bo miłość to bzdura,istnieje w filmach i tanich
lekturach....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sitriel napisał:

Przez lata były tłamszone

Jaka jest emotikonka przecierania oczu ze zdziwienia?

22 godziny temu, Sitriel napisał:

@HORACIOU5 Ty masz jakieś uprzedzenia do kobiet i każdą wypowiedź interpretujesz jak chcesz

Tu zacząłem myśleć, że chyba odstawię LSD.

 

@Sitriel nie jest tak, że gdzieś tam w treści którą publikujesz nie ma cienia sensu. Tylko dostrzeż przyczynę a nie wykręcaj się skutkiem. Cała reszta treści anihiluje te przebłyski. 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16/11/2017 o 16:45, Sitriel napisał:

Panowie?, a czemu kobiety stały się tak wyrachowane, pewnie zupełnie się do tego nie przyczyniliście?!

VS

22 godziny temu, Sitriel napisał:

Kobiety się wyzwoliły i skutek indoktrynacji jest jaki jest.

+

W dniu 16/11/2017 o 16:45, Sitriel napisał:

Przez lata były tłamszone.

VS

11 godzin temu, Sitriel napisał:

W wielu polskich domach był, ogromny szacunek dla mężczyzny, podanie ręcznika = troska (bo zmęczony po pracy,) a nie dyshonor!!. W zamian mężczyzna odwzajemnił się tym samym. Ludzie przy problemach, chorobie, walczyli o siebie, opiekowali sobą i troszczyli...

=

22 godziny temu, Sitriel napisał:

To jest właśnie logika.

:D:D

 

 

Co do jednego akurat się zgadzamy:

22 godziny temu, Sitriel napisał:

Moja logika chyba nie idzie w parze z waszą.

 

Edytowane przez Drizzt
  • Like 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextTo nie żadna manipulacja, to moje zdanie. Niczego nie unicestwiam, jedynie staram się wypowiedzieć swoją opinię obalając próbę zantagonizowania.

@Drizzt a czemu nie zacytowałeś, na skutek czego były moje wypowiedzi. A pytań retoryczne to znasz? 

 

Na słowo, tłamszenie kobiet reakcja jest nieadekwatna to wypowiedzi. Mówię o czasach naszych babć i prababć, często bywało tak, że nie miały prawa głosu. Wydawane były za mąż w brew ich woli. Czasy się zmieniły, kobiety są wyzwolone, mało tego są oczkiem w głowie rodziców ( tatusiów też= mężczyzn). Gdzieś po drodze były różne wartości, wzorce, przeżycia, doświadczenia. Miłość, troska, szacunek, ale był też i te, krytyka, wzbudzanie niskiej lub zbyt wysokiej samooceny, niestabilność, presja.


Moje zdanie jest takie. Wszystko co przeżylismy, widzieliśmy, doświadczyliśmy sprawia kim jesteśmy. Skutek, społeczeństwo jest w nieznanym mi procencie, podzielone. Są ludzie umiejący zbudować trwały związek, lub nie. Są wyrachowani i podli, ale też wrażliwi i wartościowi, a są i pewnie bez osobiści i tożsamości. Nie wiemy na kogo trafimy w życiu. Musimy nauczyć rozpoznawać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.