Skocz do zawartości

"Seksmisja" i opinia P. Młynarskiej


Endeg

Rekomendowane odpowiedzi

Pani Paulina Młynarska w obszernym wywiadzie, w którym poruszyła od groma różnistych tematów, ciekawych jak dla mnie w stopniu "pierdziel, pierdziel, ja się zdrzemnę", wyrzuciła z siebie negatywne odczucia wobec kultowego filmu "Seksmisja" i jej twórcy Juliusza Machulskiego.

 

Pod koniec lat 80. wielką karierę zrobił film „Seksmisja”, niebywale śmieszny, inteligentny, świetnie zagrany, ale z tezą, że świat rządzony przez kobiety to piekło - mówi Paulina. Moje pokolenie się na nim wychowało. Ja tego filmu nienawidzę. Chociaż mam poczucie humoru i oglądając, ryczałam ze śmiechu. Juliusz Machulski powinien przeprosić za ten film. Jak sobie popatrzysz na to pod kątem stosunku do praw kobiet, jak włożysz kwestie mówione w „Seksmisji” w usta dzisiejszych polityków - nie do przejścia. To jest koncert seksizmu! Nas, a więc i jego, tym nakarmiono, że kobieta na pewno jest gorsza. Ja na czymś takim wyrosłam.

 

 

Niestety wiele rzeczy z filmowej wizji reżysera sprawdziło się w dzisiejszym świecie, z liczną reprezentacją kobiet tzw. trzeciej płci zajmujących wyższe i niższe stołki, przeświadczonych o swoich przewagach i domniemanych krzywdach. Moim zdaniem Machulski przestrzegał przed wykolejeniiem się społeczeństwa ze swoich ról, była to również satyra na zakłamanie panujące w późnym PRL-u.

 

Co ciekawe "Seksmisja" spodobała się w Hollywood i nawet przymierzano się do realizacji komedii o świecie rządzonym przez kobiety, osadzonej w realiach amerykańskich. Jednak do tego nie doszło, bo w USA panowały już silne nurty feministyczne i przeważyła obawa przed ich reakcją.

To taki paradoks, że większa wolność wypowiedzi panowała w tematach obyczajowych w latach 80-tych w komunistycznej Polsce niż w pozornie wolnościowej Ameryce. Za oceanem już wtedy twórców dusiła autocenzura, obecnie zwielokrotniła się i rozlała po świecie, włada także w naszym kraju, nie tylko w środowiskach twórców.

 

 

Skomentowanie wynurzeń p. Młynarskiej, jak np. kuriozalnego pomysłu przeprosin reżysera, czy niekonsekwencji typu 'nienawidzę filmu, ale ryczałam na nim ze śmiechu' zostawiam Braciom. Wiem, że zrobicie to lepiej ode mnie. :)

 

 

 

Edytowane przez Endeg
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, latka i uroda nie da więc się zaczyna szukanie dziury w całym z prostego powodu że nikt się tą akurat dziurką już nie interesuje. Jak nas nikt nie chce to zaczynamy się zastanawiać nad sobą , nad pracą z tą materią. Jak ich nikt nie chce to biorą się za ujadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film nas uratował w dużej mierze przed aż takim spierdoleniem jakie mają na sfeminizowanym zachodzie. I też prawda że za PRL-u łatwiej było ominąć oficjalną cenzurę niż teraz, gdzie wszędzie dopatruje się "mowy nienawiści" i Bóg wie czego. Natomiast w latach 90-tych mieliśmy już prawdziwą wolność słowa, zero poprawności politycznej. Aż się łezka w oku kręci na stare odcinki 13 posterunku:

 

 

 

 

Elektryczne gitary, "Ona jest pedałem" ;):

 

 

Wyobrażacie sobie, żeby dziś powstała piosenka o TAKIM tytule?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w innym wątku - za odpowiednią kwotę zabiorę na randkę i przelecę. Nawet będę udawał, że interesuje mnie co ta pani ma do powiedzenia. Za dodatkowe 200zł nawet przytaknę, że się zgadzam. Cennik feministyczny: zrobię kanapkę za 50zł, seks w gumie - 500zł, pranie - 50zł, prasowanie - 100zł, słuchanie problemów życia - 500zł, historia małżeństw - 200zł od każdego męża, czytanie razem kobieta.wp - 500zł.

 

Młynarskiej się od jakiegoś czasu zdrowo pojebało w głowie. Nawet nie chodzi o to, że ona o coś tam walczy. Ona seksizm nawet w hydrancie znajdzie. Na szczęście z jej siostrą nie jest jeszcze tak źle.

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko a potem jeszcze dołożysz ze swoich oszczędności na psychiatrę ;)

Dla mnie bełty Młynarskiej są jak płacz małego dziecka za ścianą. Zwariować można ale to jednak człowiek, więc litość bierze.

 

4 minuty temu, EnemyOfTheState napisał:

Wyobrażacie sobie, żeby dziś powstała piosenka o TAKIM tytule?

To wyobraź sobie co by się działo gdyby "zamienię cię na lepszy model" śpiewał facet.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.