Skocz do zawartości

Witamina D3+K2 godna polecenia


Pozytywny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci.

 

Na słońce poczekamy pewnie do maja, zatem chciałbym zakupić sobie na ten czas jakąś dobrą witaminę D3+K2.

Najlepiej w dużym ekonomicznym opakowaniu co by starczyło do wiosny :)

Dobrze jakby taka kapsułka nie zawierała zbyt wielu innych syntetycznych dodatków.

 

Możecie polecić coś sprawdzonego?

Z góry dziękuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to Ci nie odpowiem, bo to i tak rozpuszcza kwas żołądkowy, więc tym się bym nie sugerował, a raczej ich składem, który w tym przypadku cena/jakość jest 10/10. Ten MK7 naprawdę działa, tyle mogę powiedzieć.

Edytowane przez Qaikwow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę tą dla koni :) http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Witamina-D3-K2-MK-7-120szt./1654 Dobra jakość (bo to dla koni więc nie mogą sobie pozwolić na lipę i normy jakości są wyższe niż dla człowieka) i końska dawka :) ta od Zięby też podobno jest godna polecenia: https://ukryteterapie.pl/kategoria/suplementy/k2-mk7-200mcg-naturalna-witamina-visanto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, BrightStar napisał:

Ja biorę tą dla koni :) http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Witamina-D3-K2-MK-7-120szt./1654 Dobra jakość (bo to dla koni więc nie mogą sobie pozwolić na lipę i normy jakości są wyższe niż dla człowieka) i końska dawka :)

 

Kiedyś kupiłem u nich metioninę, chyba w 2012r. Otwieram paczkę, widzę duży woreczek strunowy z jakimiś wiórami w środku, czytam etykietę, a tam napis - SIECZKA RELAX. :D

Na szczęście to był tylko gratis i wszystko się zgadzało. Jakościowo faktycznie powinno być ok. Tylko tak jak wspomniałeś trzeba dobrze dawkować, np. na tym co kupiłem zalecana dawka wynosiła 4-15g dla konia o wadze 500kg. :) 

 

A co do witaminy K2+D3, ostatnia jaką brałem była z firmy MyVita - całkiem w porządku.

Wcześniej jeszcze jedna była dobra, ale nie pamiętam marki.

 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pozytywny napisał:

Wczoraj patrzyłem na nią. Zastanawiam się tylko czy te w kapsułach nie mają przypadkiem lepszej przyswajalności?

Z tego co się orientowałem kiedyś to te w formie tabletek to podobno lipa. Niby można to obejść rozpuszczajac tabletki w tłuszczu, czy zjeść w tłuszczowym posiłku, ale nie chciało mi się z tym bawić- miałem ta z podkowalin, wychodziła serio tanio, ale teraz przerzuciłem się na takie w kropelkach. 

 

Swoja droga miewa ktoś palpitacje serca po K2? 

 

Jak bierzecie D3  w większych dawkach to zwiększa się zapotrzebowanie na wapń- z powodu zwiększonej absorpcji z jelit, więc trzeba zadbać o podaż wapnia- inaczej będziemy mieli symptomy hipokalcemii.

K2 zwiększa zapotrzebowania na D3, ale gdy bierzemy je razem z A (i mamy jej wystarczajacy poziom) to mniejsza dawka K2 jest potrzebna bo białka wiażace witamine K nie sa zniekształcane. Branie K2 'chroni' przed rzekoma 'toksycznoscia' D3, która to nie jest toksycznościa, tylko w rzeczywistości niedoborem wit. A. Więc jakieś negatywne efekty suplementacji D3 jeżeli by ktoś takie miewał moga nie wynikać ze zbyt dużej dawki D3, tylko z hipowitaminozy A i jeszcze dodatkowo- branie wit. D3 bez A indukuje niedobory miedzi. 

Przy większych dawkach trzeba bardziej na to zwracać uwagę.

 

Dwie wersje proporcji jakie znalazłem to:

2000iu D na 1000iu A na 1mg K2 

lub

 

w przypadku większych dawek D3 w określonych celach.

1000iu D na 1000iU A

 

Branie boru zwiększy też poziom D3 we krwi. A tego wariata to mamy w diecie raczej mało. Boraksowa konspiracja- polecam artykuł. Jeśli ktoś dodatkowo chce ograniczyć syf, który robi w naszym organizmie panoszacy się fluor.

 

 

Edytowane przez Mr Sinister
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję, by każdy kto chce brać ten zestawik, zrobił badanie i określił poziom witaminy D w ograniźmie. Ja to zrobiłem i byłem zszokowany - chyba było blisko minimum, a po dłuższym czasie brania kilka razy więcej niż zalecają, trochę wzrosło ale nadal sporo było do max poziomu.

 

Są dwa badania pamiętam, te droższe lepsze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I teraz jeszcze wypowiem się po dwumiesięcznym suplementowaniu się  ADEK firmy Visanto. Biorę po 5 tabletek dziennie. Jest tak: silnie łuszcząca się skóra głowy od 15 lat zrobiła się gładka i czysta, zniknęła mi wysypka z klatki piersiowej, która występowała średnio raz na dwa tygodnie, w kwestii libido - mimo 40 lat na karku jest taki "drąg poranny", że mimo to, iż z trudem oddam mocz rano, jeszcze przez prawie pół godziny mam namiot zamiast majtek. Dodatkowo wstaję rano i nie jestem zmęczony, a przez te 2 miesiące żadnego kataru ani innych oznak infekcji. Dodam, że nie znam Pana Jerzego Zięby i nie mam z nim jakiegokolwiek kontaktu oraz żadnych korzyści z niniejszych wpisów, a na Visanto trafiłem przypadkowo i skorzystałem. Pomogło.

https://ukryteterapie.pl/kategoria/suplementy/adek-complex

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bezprym To bardzo ciekawe... a możesz napisać, skąd pomysł żeby tak szaleć z 5 dziennie, a nie z 4 albo 3 albo 6? Szczególnie, że zalecana nieprzekraczalna dawka to jedna dziennie? Na jakiej podstawie uznałeś, że jedna to będzie za mało, żeby osiągnąć takie efekty o jakich piszesz?

Czy każdy może tak przekraczać dawkę bez żadnych niepożądanych skutków ubocznych?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również używam produktów Visanto i szczerze je polecam. Wcześniej używałem witaminy D z wielu firm (aliness, olimp, d-vit, puritans pride, swanson) lecz poziom 25oh nie przekraczał 45 dopiero po suplementacji dużymi dawkami ok 15000 iu dziennie przez ok 2 miesiące wzrósł do 70. Przez ostanie pół roku nie brałem witaminy d myślałem że słońce załatwi sprawę ale poziom spadł do bodajże 32.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orbital badanie poziomu 25 cholekalcyferol we krwi mówi o tym na co można sobie pozwolić w tym zakresie. Przy stosowaniu 1 tabletki dziennie ten poziom w ciągu miesiąca zmienił się z 40 na 45. To niewiele. Po zmianie dawkowania i kolejnych dwóch miesiącach jest 80. Jak dojdzie do 95 zmniejszę dawkę. Wyższy poziom niż 150 może być toksyczny, więc należy zacząć od badań.

Edytowane przez bezprym
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bezprym dzięki, muszę zainteresować się tematem. Porobię badania i zobaczymy co dalej. Czy dla witamin A,E,K też są jakieś toksyczne limity podobnie jak 150 dla D?

 

Na marginesie dodam, że mój ojciec po zawale również bardzo się zainteresował "ukrytymi terapiami", obłożył się przeróżną literaturą, "czego nie powie ci lekarz" itd., ogląda Ziębę i inne kanały na youtube, obkupił się D+K, niacyną i zażywa. Wygląda zdrowo, głos ma pewny, trzyma się prosto, ale jak dla mnie podchodzi do tematu trochę fanatycznie, o niczym innym teraz nie da się z nim porozmawiać, jak tylko o tym, że medycyna "konwencjonalna" nic nie pomaga a wręcz szkodzi ludziom, o spiskach szczepionkowych, lobby farmaceutycznych itd. Do tego strasznie się przy tym nakręca i irytuje ponad miarę, mówię mu że jeśli tak usiłuje dbać o zdrowie to może lepiej by było, gdyby się tak nie spinał, zdjął okulary czarnowidza, wrzucił na luz, uśmiechnął się trochę, niestety nie przetłumaczysz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś się cieszyć że ojciec zaczął o siebie dbać, mój nie chce słyszeć o suplementach i zdrowym odżywianiu.

Co do witaminy A to musisz dostosować do ilości branej witaminy D. Witaminy A i E lepiej kupować lepszej jakości i musisz zwracać uwagę na skład dlatego że tańsze produkty np swanson czy puritans pride nie do końca są zdrowe i działające. Witaminę K2mk7 należy brać min 200 mcg aby działała. Najlepiej sam poszukaj wiadomości w internecie. Oprócz Visanto polecam suplementy firmy Holistic.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? kfd nie próbowałem. Wypróbuję w następnym "sezonie". @orbital zestaw ADEK z tego co zdołałem doczytać, jest dobrany relatywnie, czyli proporcjonalny stosunek zawartości każdej z witamin. Dobrze, że twój tato zainteresował się kwestiami alternatywy do medycyny akademickiej. Nie wolno jednak popadać w fanatyzm. Należy rozsądnie korzystać z wiedzy publikowanej przez pana Jerzego Ziębę. W razie jakichkolwiek wątpliwości konsultować się z lekarzem. Leczenie holistyczne to skomplikowany temat zawierający w sobie wiele zależności. Według mnie chodzi o doprowadzenie organizmu do swoistej równowagi i należy pamiętać aby nie przesadzić w żadnym kierunku. Sam pan Zięba sugeruje takie podejście, więc nie jest to "czarno-biała" kwestia. Dodam, że pomimo złych rzeczy, które się dzieją w służbie zdrowia, medycyna akademicka również ma przypadki, w których działa cuda i nie wolno tu generalizować, tylko kierować się zdrowym rozsądkiem.

Edytowane przez bezprym
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.