Skocz do zawartości

TED - Ideas worth spreading


Alias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was tego wieczora,

mieliście do czynienia z audycjami na Tedzie? Jeśli tak, piszcie w komentarzach o interesujących audycjach.

Na trop Teda wpadłem jakiś rok temu, szukając materiałów do osłuchania się z angielskim, ale finalnie po przerwie wracam do niego łowić perły, żeby móc czerpać z nich moc w postaci często intrygującej wiedzy.

Ogólnie zachęcam do przyjrzenia się dokładnie contentowi na tej stronie, wiele merytorycznych treści można znaleźć, które z powodzeniem da się wykorzystać w codziennym życiu.

 

Za przykład posłuży mi wykład Simona Sinka na temat idei oraz przeszkód jakie stoją na drodze wynalazców, co według mnie stanowi idealne uzupełnienie do niedawnej audycji Marka o wierze w swoje marzenia i ucieczce od nieudaczników.

 

https://www.ted.com/talks/simon_sinek_how_great_leaders_inspire_action

 

Genialny Ken Robinson ze swoim poczuciem humoru, czy Amy Cuddy albo Tony Robbins.

Kopalnia wiedzy, inspiracji i pomysłów, chociaż chyba mi przemknęło parę audycji przed oczami poprawnie politycznych, ale to nic, trzeba wybierać te najbardziej wartościowe.

Jeżeli ktoś nie zna angielskiego, nic nie szkodzi, do wielu audycji są polskie napisy.

 

Edytowane przez Alias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ted.com/talks/steve_jobs_how_to_live_before_you_die

 

Ten wykład Steve Jobs'a swego czasu poruszył mnie, szczególnie fragment, w którym mówi o swoim codziennym rytuale przy lustrze, kiedy to powtarzał sobie: "Nie mam nic do stracenia, mogę tylko zyskać, tak czy inaczej kiedyś umrę" - mniej więcej tak brzmiał. Naprawdę świetne, wciągające nagranie, które skłania do zastanowienia się nad swoim życiem, priorytetami, celami, marzeniami i tym co wewnętrznie czujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądałem słynnego ze swojego ciekawego występu Jacka Walkiewicza. Potem kupiłem jego książkę w której właściwie powiela to co było w wykładzie min. o słynnym kamperze. Dużo mi dały jego słowa chociaż o wiele ciekawszym moim zdaniem jest film z Jackiem o rytuale inicjacji u indian i o ich walce ze swoją ciemną stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@InsightfulTym, że konferencję TedX może zorganizować każdy z odpowiednią licencją, a do Ted zapraszają uznanych ekspertów w swoich dziedzinach, co nie oznacza że te z TedX są gorsze, chociaż istnieje większe ryzyko na słabej jakości audycję.

Edytowane przez Alias
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alias napisał:

Tym, że konferencję TedX może zorganizować każdy z odpowiednią licencją, a do Ted zapraszają uznanych ekspertów w swoich dziedzinach, co nie oznacza że te z TedX są gorsze, chociaż istnieje większe ryzyko na słabej jakości audycję.

 

16 minut temu, Grzesiek napisał:

Do TEDx są zapraszani naukowcy i eksperci, TED jest bardziej "normalne".


To jak jest w końcu? Podaliście dwie sprzeczne info

 

EDIT: " Konferencje TEDx są niezależne od TED, jednak stosują format tej konferencji. Mogą zostać zorganizowane przez kogokolwiek, kto otrzyma bezpłatną licencję od organizacji oraz będzie stosował się do ściśle określonych reguł"
cytat z wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/TED_(konferencja)

Edytowane przez Czarls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2017 o 02:34, Czarls napisał:

 


To jak jest w końcu? Podaliście dwie sprzeczne info

 

EDIT: " Konferencje TEDx są niezależne od TED, jednak stosują format tej konferencji. Mogą zostać zorganizowane przez kogokolwiek, kto otrzyma bezpłatną licencję od organizacji oraz będzie stosował się do ściśle określonych reguł"
cytat z wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/TED_(konferencja)

Pomyliłem się, jest odwrotnie jak napisałem. Sooorry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.