Skocz do zawartości

Ballantines, z czym pić?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Whisky przeważnie pija się z kostkami lodu, ewentualnie lekko rozcieńczoną wodą. 

 

Niestety te wszystkie "łyskacze" z marketów to na ogół są siki weroniki. Kiedyś tego piłem na masę, w tej chwili jak mam wybór whisky a czystą, to wole czystą, a najlepiej bimber lub rozrobiony dobrze spiryt.

 

Naprawde smaczna whisky to single malt, ale za butelkę trzeba sporo zaplacić. Ballantines, Grants, Johny Walkery (te tansze) Jim Beamy itd to wszystko są whisky blended czyli mieszanki kilku destylatów.

Z bledned jakbym mógł coś polecić to Chivas Regal , i to najlepiej sie pije z lodem. Jak ktoś lubi mieszać smaki to polecam jakąś dobrą gorzką czekoladę do tego. Naprawdę bukiet smaków można  wydobyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łychę każdy pije tak, jak mu smakuje najlepiej. Przecież jeżeli pijemy, to ważne jest żeby to było przyjemne. Jedni wolą z lodem, inni z Cola/Pepsi lub z innymi rozcieńczalnikami. To jest jakiś szczyt masochizmu, żeby męczyć się z trunkiem.

 

Ja odkryłem przyjemność w rozcieńczeniu spirytusu do 40%, zaprawieniu go średnio palonym karmelem (wolę słodki niż gorzki), miodem i odrobiną soku z cytryny.

Mieszamy i odstawiamy do sklarowania, bo miód zawiera pyłki kwiatowe. Zlewamy ostrożnie do butelek. Po 2 tygodniach trunek ułożony, po miesiącu dojrzały.

Piję z małego kieliszka (jakieś 25 gram) generalnie bez przepijania, bo trunek łagodny ale można przepić czymkolwiek :)

 

Wódki nie kupuję bo źle się po niej czuję, a po samodzielnym zrobieniu ze spirytusu jest ok. Czary mary ? :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwie czy wyrobie piwo podobnym które niszczy ścianki żołądka a w większej ilości to już wątroba wchodzi do akcji i sie nie jest pijanym tylko strutym?

niema kaca po alkoholu z niską zawartoscia alkoholu metylowego typu łycha.koniak i wina maja dużą zawartość alkoholu metylowego dlatego łeb boli.wystarczy sie sztachnać pare razy oparami alk metylowego by na nastepny dzień mieć niezłego kaca

wódka wódce nie równa nawet z tej samej kompani ten sam kocioł a róznica wielka zależy ile razy przefiltrowana i przedestylowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikaczu, jestes wyjatkowy skoro po whisky nie masz kaca. Zarowno jak moi znajomi, jak i ja sam najwiekszy rozpierdol na drugi dzien wlasnie mam po whiskaczu. Jesli nie masz kaca to podaj co to za whisky i po jakiej ilosci. Bo ja po 0,5 whisky na drugi dzien zdycham, po dobrej wodce po 0,5 czuje ze sie najebalem ale funkcjonuje w miare normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, dużo słyszałem o alko własnej roboty, po którym nie ma kaca - chętnie bym coś takiego spróbował. Po piwsku mam cały następny dzień sranie, niech to cholera weźmie  :)

 

Dużo dobrych przepisów znajdziesz tutaj : http://alkohole-domowe.com/forum/szybkie-latwe-i-smaczne-trunki-t10247.html Wypróbowałem. Proporcje można łatwo przeliczyć na inne objętości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Lycha, dwie kostki lodu i odrobina wody nie gazowanej dla rozcienczenia. Wypic zanim lod sie roztopi bo potem to lura. Do tego cygarko takie za 20zl w gore. Ale i tak nie jestem wielkim fanem, od czasu do czasu. Natomiast piwo... Piwo to uwielbiam i pilem chyba okolo 200 roznych piw z wielu stron swiata i niektore... urywaja ryja! Niebo w gebie.

Info dla laikow i gimbazy przeklejajacej glupie memy z Bud-Light. Amerykanie robia jedne z najlepszych piw na swiecie.

Edytowane przez greturt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kryss napisał:

pifto -uwielbiam ale konował zabronil,wiec tera rzadko

dobra czysta z cola i lodem,sporo można wchlonac i leb nie boli

Polecam z czystym sumieniem. Jest genialna, wręcz słodziutka i pyszna. Ilekroć na imprezie są biesiadnicy cudzoziemskiego autoramentu, to rozpiera mnie duma narodowa z osiągnięć polskiego przemysłu spirytusowego.  Doskonale komponuje się z  kanapeczkami z ikrą:

http://www.polmos.bielsko.pl/produkty/wodki-czyste/extra-zytnia/

 

24 minuty temu, kic-anty napisał:

Polecam z czystym sumieniem. Jest genialna, wręcz słodziutka i pyszna. Ilekroć na imprezie są biesiadnicy cudzoziemskiego autoramentu, to rozpiera mnie duma narodowa z osiągnięć polskiego przemysłu spirytusowego.  Doskonale komponuje się z  kanapeczkami z ikrą:

http://www.polmos.bielsko.pl/produkty/wodki-czyste/extra-zytnia/

Oczywiście kaca po niej nie ma.

Edytowane przez red
Scalenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo w życiu piłem i piję nadal (bo lubię), można powiedzieć, że próbowałem niemal wszystkiego :-)

 

Jak wielu, miałem okres zauroczenia whisky (z colą), ale minęło...za słodkie, boli głowa, no i jakieś takie pedalskie jednak :-)

Potem tequila, ale też minęło...za bardzo przypomina bimber i koniaki, których nienawidzę!

Po piwie mam zazwyczaj chore gardło, bo w knajpach za mocno je schładzają, a lubię tylko "z kija", więc też unikam picia browarów...Ponadto śmierdzi potem jakoś tak gównem z japy :-(

Wódka ze spritem jest nawet niezła ,ale jednak za słodka, trzeba mocno rozcieńczać wodą.

Drinki z colą czy sokiem pomarańczowym to nieporozumienie, nigdy ich nie lubiłem. Obrzydliwe.

Gin z tonikiem jest niezły, ale dużo tego się nie wypije, boli głowa...

Tak samo wódka z sokiem ananasowym i z lodem - pyszne ,ale dużo nie wypijesz...

 

Każdy alkohol o wyraźnym smaku i/lub zapachu jest niedobry w większych ilościach, a takie "większe ilości" zdecydowanie preferuję :-)

A już największe nieporozumienie, to wódki smakowe, te wszystkie Finlandie Grejfrut, Żurawina, Kawa (istna tragedia!!!) czy inne nalewki domowej roboty...

 

Dlatego od około 10 lat piję wyłącznie wódkę czystą, najczęściej sprawdzona polską markę...kiedyś dobry był Maximus, Sobieski, potem dobra była Żołądkowa Gorzka Czysta, ale zepsuła się, teraz dobra jest Żubrówka Biała...

Nie ma sensu płacić za Finlandię, Absoluta itp. marki Premium, bo dobra wódka gdy jest schłodzona, wcale nie musi kosztować wiele. Wchodzi i sponiewiera tak samo :-)

Do wódeczki preferuję napoje energetyczne, ale tylko te wybrane - Red Bull (classic albo Egzotyczny!) albo te z Lidla (Classic) , ewentualnie LEVEL Champagne (tylko ten) czy Tiger, inne energetyki są raczej chujowe.

Wódka z kostkami lodu, cytrynką i energetykiem smakuje mi wybornie, dla mnie to najlepszy drink na świecie!

Ponadto wódka z Red Bullem ma na mnie bardzo dobre działanie - pobudza jak lekki narkotyk, tańczę i baluję do rana, potem rucham jak opętany :-) , a na koniec...nie mam prawie w ogóle kaca...!

Polecam, choć wiem że nie każdemu służy taka mieszanka, na pewno nie ludziom mającym problemy z sercem, ciśnieniem itp.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja tego typu marketowe blendy pijam z sokiem z czarnej porzeczki...tfu z nektarem,bo soku praktycznie już nie uświadczysz;)

 

Cukru nie lubię,z colą smakuje paskudnie jak i z całą resztą napojów gazowanych. Z takim sokiem jest to naprawdę przyjemny alkohol,polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2014 at 00:27, Marek Wolf napisał:

Ciekawe, dużo słyszałem o alko własnej roboty, po którym nie ma kaca - chętnie bym coś takiego spróbował. Po piwsku mam cały następny dzień sranie, niech to cholera weźmie  :)

 

Piwo ogólnie nie jest dobrym alkoholem - wyleczyłem się z tego napoju, ponieważ:

- największy kac jest zawsze po piwie (!), no chyba że ktoś jest hardkorem i miesza, np.  "wódka/ wino/ szampan" - to dopiero jest BÓL na drugi dzień, większy 2x niż po piwie...

- generalnie piwo powoduje OCIĘŻAŁOŚĆ, brzuch jest pełen, ponadto chce się spać zaraz - to po co pić... żeby iść spać ???

- ból gardła i przeziębienie, jeśli pijemy w knajpie (zimne z kija) - przynajmniej ja tak mam

- problemy żołądkowo-sraczkowe to prawie standard

- śmierdzi z gęby

- jeść się chce jak cholera, a po co się tuczyć...

 

Czysta wódka jest najlepsza  , każdy "smakosz" chyba  to potwierdzi :D

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.