Skocz do zawartości

Chcę wyemigrować, tylko gdzie?


Suchos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam braci samców,aktualnie jestem w 2 klasie technikum informatycznego,potem mam zamiar pójść na studia i w końcu założyć firmę za granicą. Tylko nie wiem,gdzie wyemigrować.Na zachodzie jak wiadomo,są zamachy.Myślę nad USA lub Chinach(w kraju tak szybko się rozwijającym powinienem mieć szanse zarobić).Czy jest może ktoś kto wyemigrował do jednego z tych krajów?Czy macie może jakieś lepsze kierunki dla informatyka? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do USA potrzebujesz wizy. W Chinach pewnie bariera językowa będzie ogromna. 

Nie myślałeś żeby zakręcić się gdzieś bliżej na początek? Np. DE lub UK. Zamachy zamachami ale żyjąc w UK i nie czytając wiadomości w ogóle tego się tu nie czuje. Mieszkam w mniejszej miejscowości i trzymam się jak najdalej od Londynu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed Tobą jeszcze 7lat szkoły a Ty zastanawiasz się gdzie wyjechać? Proponuję Tajlandię tanio, pięknie, ciepło, co za różnica gdzie jeżeli masz zamiar mieć firmę a nie być szeregowym pracownikiem?

 

Ps. do USA i Chin potrzeba wiz :) największe giganty w "informatyce" są w Korei i Japonii

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA fajna sprawa. Musisz wziąć jednak pod uwagę fakt, że jeśli nie zalegalizujesz pobytu to łatwo nie będzie. Administracja Trumpa robi porządki... dosłownie. Bez "papierów" coraz trudniej zrobić prawo jazdy (prawie niemożliwe w większości stanów) oraz znaleźć pracę inną niż sprzątanie albo budowlanka. Jeśli uważasz, że bez prawa jazdy da się żyć, to nie masz racji. Nie w tym kraju! Chyba, że mieszkasz na Manhattanie w Nowym Jorku. Z roku na rok "nieudokumentowani" bez numeru ubezpieczenia społecznego Social Security Number mają coraz bardziej pod górkę i złote czasy nielegalnej i opłacalnej emigracji chyba mijają. Samo założenie firmy może nie, ale już jej prowadzenie będzie utrudnione bez dokumentu tożsamości. 

 

Jednak sprawa o wiele cięższa to brak możliwości podróżowania poza granicę kraju. Gdy przekroczysz okres na jaki pozwolono Ci wjechać do kraju (na granicy wbiją Ci datę wyjazdu zazwyczaj pomiędzy 1-6 miesięcy), to już potem Twoja wiza staje się bezużyteczna. Co innego być w Anglii godzinę lotu od domu gdzie rodzina zawsze łatwo i przy niedużych kosztach może Cię odwiedzić, a inaczej na drugim końcu świata. Gdy już minie szok, że ten kraj inaczej wyglądał w telewizji i opowieściach modnych blogerek, zacznie się chodzenie po ścianach. Chyba, że szybko poślubisz jakąś "legalną" samicę, wtedy Twoje problemy znikną.

 

Nie zniechęcam do Stanów. Szczególnie jeśli miałaby to być tymczasowa przygoda. Zazwyczaj jednak kończy się tak, że "turyści tu spędzają przeciętnie 8 lat" jak głosi piosenka. Ja się tu czuję najlepiej na świecie, spędziłem całe moje dorosłe życie i nigdzie indziej nie chciałbym na razie mieszkać. Jednak przestrzegam aby przed emigracją tutaj dobrze się przygotować i wszystko zaplanować od strony formalnej. Uważaj na "biura" pomagające w emigracji!

 

Powodzenia!

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jesteś jeszcze bardzo młody, być może pojawi się kobieta, może wpadniesz z gówniakiem, być może zmienisz kierunek drogi życiowej, odwidzi Ci się :D.. nie bralbym swoich planów w Twoim wieku zbyt poważnie. Zbyt wiele zmiennych :D  Burza hormonalna w Twoim organiźmie jeszcze szaleje i szaleć będzie.  Wielu coachów za granicą nie uczy, nie prowadzi nikogo przed 25 rokiem życia, wiadomo dlaczego. 

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Metody napisał:

 Jesteś jeszcze bardzo młody, być może pojawi się kobieta, może wpadniesz z gówniakiem, być może zmienisz kierunek drogi życiowej, odwidzi Ci się :D.. nie bralbym swoich planów w Twoim wieku zbyt poważnie. Zbyt wiele zmiennych :D  Burza hormonalna w Twoim organiźmie jeszcze szaleje i szaleć będzie.  Wielu coachów za granicą nie uczy, nie prowadzi nikogo przed 25 rokiem życia, wiadomo dlaczego. 

Mam takie plany od trzech lat ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Chcę wyemigrować, tylko gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.