Skocz do zawartości

Cypis Solo odpowiada Faziemu Dymy


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero oglądam, także moja ocena nie jest ostateczna, ale 1-sze wnioski są takie jak poniżej:

Wydaje się, że w sprawie płyt Faziego Cypis coś kręci.

 

Z tego co pamiętam, od 2011 albo 2012r Cypis sprzedawał "kolekcjonerskie wersje" nielegali Faziego pod nickiem "krolrapusowa". 

Każda sztuka szła po kilkaset złotych i trochę ich zeszło.

 

Mowa o wspomnianych w drugim dissie "Mosz tu płytę tej", "Il Vento dei morti" i "Książka". Fazi twierdzi, że Cypis się z nim nie rozliczył, tylko przygrał w chuja z pieniędzmi. 

Na co Cypis odpowiada, że nie przelał pieniędzy Faziemu, tylko jego byłej żonie, żeby ich córka miała na obóz i wszystko jest dobrze, a nawet normalnie.

 

Jako dowód w 15'03'' pokazuje kwit, na którym widnieje data 12 lipca 2017. :D 

Co działo się przez poprzednie kilka lat, są jakieś przelewy czy aby wszystko w porządku? :) 

 

Do tego bawi mnie, że Cypis na początku filmu mówi, że nie chce prywatnych spraw przenosić do neta, gdzie kilka lat temu przy poprzedniej spinie

potrafił napisać na fejsie oświadczenie, w którym były takie kwiatki, jak np. "fazi żebrał ode mnie o fajki", "on nigdy nic nie miał", "o kaczmim mówił, że to jebany żyd" itd.

 

I jeszcze taka sprawa - mówi, że Fazi nagrał diss na popka - ale Cypis też w starym kawałku (oczywiście dawno usuniętym) cisnął po tzw. polskiej rap scenie

i padał tam zwrot "niedługo popek chuja sobie obetnie". Więcej nie pamiętam. 

 

To tyle wyciągnąłem z 15 minut które mam za sobą, resztę może później obadam.

Tak to wygląda z pozycji bezstronnego obserwatora, ale mogę się mylić, poza tym nie mój cyrk nie moje małpy. :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obaj są siebie warci, promotorzy dragów i wódy u małolatów za hajs. 

 

Na korzyść Cypisa mocno przemawia jeden fakt - Fazi to narkoman, a narkomanowi nigdy nie można w nic wierzyć. Gość faktycznie wygląda na 70 lat, strasznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Obaj są siebie warci, promotorzy dragów i wódy u małolatów za hajs. 

 

Na korzyść Cypisa mocno przemawia jeden fakt - Fazi to narkoman, a narkomanowi nigdy nie można w nic wierzyć. Gość faktycznie wygląda na 70 lat, strasznie.

 

Mam zupełnie inne zdanie na temat Faziego. Oceniasz go głównie przez pryzmat kawałków z Czopka Tv i Bogdana z Grójca.

Śpiewki o narkotykach to tylko pewien wycinek jego twórczości i nie kieruje on tych treści do małolatów.

 

Jeżeli chodzi o mnie, słuchanie np. jego albumu TBS Powrót Żywych Trupów (1998r) w wieku 16 lat nie zachęciło mnie do ćpania, mimo, że temat dragów się tam przewija.

W starszych utworach jak i w monologach zdarzało mu się wypowiadać na temat ćpających dzieci np kawałek poniżej po kliknięciu play odpali od 2'16:

 

 

Z jego przesłania, wyniosłem takie zdanie nt. substancji psychoaktywnych, że nie są konieczne do szczęścia i nie muszę robić tego co koledzy.

Każdy widzi to co chce zobaczyć.

 

Zgadzam się natomiast, że u części odbiorców takie treści bombardujące nas z różnych źródeł wywołują bardziej subtelne skutki uboczne, takie jak

większa tolerancja na zachowania patologiczne, stępienie emocjonalne, zwiększenie podświadomej agresji itp.ale co zrobić.

Gdyby być purystą w temacie odcinania się od szkodliwych wpływów, to musielibyśmy się odciąć od +90% treści.

 

Dlatego częściowo zgadzam się z Twoją audycją, trzeba zwracać uwagę na to co chłoniemy nieświadomie i to ważna sprawa, ale część wniosków uważam, że są na wyrost.

Dla mnie Fazi jest autorem takich wartościowych utworów jak np.

 

-O sobie samym

-Wolność i miłość

-Akt Łaski

-S.Y.S.T.E.M.

-Dobry Boże

-Będziem Bogaci

 

i wiele innych + masa zajebistych kawałków nagranych dla żartu, które pewnie wpłynęły na poczucie humoru jakie teraz reprezentuje heh.

Dla pewnej przeciwwwagi zarzucę dwa kawałki, gdzie pokazuje szkodliwy wpływ używek:

 

 

^Tutaj chyba przy okazji opisał krokiego astralnego heh.

 

 

Cypis zachował się bardzo słabo wciągając postronne osoby w ten konflikt - Rafonix, Popek, Krzysztof Kozak (ten ostatni napisał już oświadczenie nt. Faziego, bardzo tendencyjne, ale szkoda strzępić ryja)

A czy Fazi obecnie jest narkomanem, to tylko domysły, może ma ciśnienie wysokie po prostu i stąd czerwona twarz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MoszeKortuxy napisał:

Właśnie. W starszych, a nie obecnych ;) 

 

Przeczytałeś ze zrozumieniem? ;)

Jeśli nie, to przeczytaj jeszcze raz 1-szy akapit mojego poprzedniego posta zamiast wyrywać zdanie z kontekstu...

przedstawiłem swój punkt widzenia dosyć klarownie, nie mam nic do dodania.

 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie przekonuje mnie to, że coś tam kiedyś nagrał żeby nie pić, skoro na swoich klipach i w obecnych piosenkach jest nawalony jak stodoła. Stare kawałki które wrzuciłeś, mają po kilka tysięcy wyświetleń, nowe setki tysiący, i jakie to są kawałki? Bogdan z Grójca czyli wóda i koks, "Dobry Boże" gdzie nawija naćpany po uszy i to widać, "iluzja" gdzie proponuje na problemy z puszczalską kobietą wypić butelkę wódki.

 

Powtarzam - lubię go posłuchać, ale gość promuje trucizny. To że 20 lat temu nagrał coś innego, nie zmienia dzisiejszych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.