Skocz do zawartości

"Operacja" na DNA embrionu. Eugenika.


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w lekkim szoku. Wiedziałem że to nastąpi, jednak że później niż prędzej i nie z tej strony świata. 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/bbc-pierwsza-na-swiecie-operacja-dna-ludzkiego-embrionu/8fvzr2q

 

Człowiek "na zamówienie" nadchodzi milowymi krokami. Leczenie? Owszem, ale nikt się chyba nie powstrzyma przed byciem architektem. To co? Może być muskularny blondyn, 195, IQ 160? To jedną probówkę takich zygot poprosimy. Teoretycznie taki osobnik powinien przekazywać również unowocześnione, lepsze geny a nie te swoje pierwotnie schrzanione. Czad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się taki upgrade. Mniej chorób, depresji, lepsza budowa ciała, sprawniejszy mózg, dłuższe życie w zdrowiu.

 

1 minutę temu, Camilovesky napisał:

Dlaczego zaczyna mnie to przerażać? Powstaną super żołnierze i tym podobni...

Za dużo filmów sci-fi :D Nawet "zwykły" uzbrojony żołnierz stanowi spore zagrożenie, więc bez różnicy. Egzoskielet, koks, lasery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się jeden odcinek The Outer limits - Po tamtej stronie, gdzie była grupka studentów wraz z profesorem, która odkryła metodę na przyspieszenie ewolucji, ale też znaleźli pradawny statek i polecieli nim gdzieś w kosmos. Powrócili z powrotem na swoją ziemię, a tam minęło kilka tysięcy lat, i w tym czasie ludzkość poprzez manipulacje genetyczne po prostu wyginęła. A oni mieli na nowo odtworzyć generację ludzkości, bo statek zostawili ci, co wiedzieli jak się te modyfikacje skończą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, shinobi napisał:

A tu spróbują usunąć naturalne dobro które się znajduję w człowieku. Neo-człowiek będzie posłusznym szczurem korporacyjnym i super żołnierzem, który zabije każdego ( zazwyczaj tylko 30% żołnierzy strzela do wroga).

Nie strzelanie do wroga wynika z naturalnego dobra? Ciekawa opinia. Te 30% to było w Wietnamie, dla Armii z poboru. Ogólnie współczynnik rośnie, i jest coraz wyższy. 

 

Dużo zależy też od umotywowania danej jednostki i chęci rzeczywistego zaryzykowania własnego życia. 

 

Ten sam człowiek mając rodzinę mógł nie chcieć walczyć we wrześniu 29 roku a potem strzelać strzelać bez opamiętania w Powstaniu Warszawskim (kiedy już stracił rodzinę i ludzie wiedzieli o gazie o Oświęcimiu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewolucja kiedyś nastąpi, ale do tworzenia nadludzi jeszcze daleka droga. Wyeliminowano tylko pojedynczą mutację, a większość cech człowieka jest uwarunkowana poligenowo. A im więcej genów, tym większa ingerencja, tym większa niewiadoma. Genów jest 18-20 tys. i stanowią one tylko 3% całego genomu. 4-6 tys. genów funkcja nadal pozostaje nieznana. Ponadto w genomie występują ruchome sekwencje DNA, kodowanie w rRNA itd. itp., masa innych mechanizmów - to taki mały kosmos.

 

Zresztą złożone modyfikacje genetyczne mogą wiązać się z opóźnionym handicapem - łatwiejsza zapadalność na choroby, krótszy żywot itd. Aby to zbadać potrzeba pokoleń. Te same wątpliwości tyczą się żyć z in vitro. Dopiero za kilka pokoleń będzie można ocenić bezpieczeństwo tej metody.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Piter_1982 napisał:

Te 30% to było w Wietnamie, dla Armii z poboru. Ogólnie współczynnik rośnie, i jest coraz wyższy. 

Możesz podać źródło ? Wg mnie to raczej jest odwrotnie.

Sorry za off-top.

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.