Skocz do zawartości

Legalizacja broni palnej w Polsce.


shinobi

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, shinobi napisał:

Teraz trzeba mieć +120 IQ, żeby móc kupić broń.

Hmmm ciekawe. Z tego co się orientowałem to wystarczy trochę cierpliwości (ponad pół roku od wysłania wniosku do uzyskania papierka) i pieniędzy (około 1600 zł za opłaty) na samo pozwolenie. Dużo więcej pieniędzy na broń, szafę, amunicję.

 

Edit: Przepraszam, jest jeszcze do zdania egzamin teoretyczny i praktyczny - jednak trochę IQ się przyda

Edytowane przez Wotankeld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoooo matko. To od początku. To nie jest żadna "legalizacja" tylko normalizująca w sensie prawnym (obecna "ubojka", ustawa o broni i amunicji, to taki trochę galimatias z paroma absurdami, ale realnie dający dużą swobodę w kwestii posiadania broni) zmiana ustawy wymuszona przez ostatni wypiard gównokomisji europejskiej (zmiana w dyrektywie 477) i dostosowana do tegoż wypiardu. I mi jako posiadaczowi pozwolenia na obecnych zasadach (w skrócie: czas uzyskania pozwolenia to pół roku i jakieś 2000pln) ten projekt trochę bruździ i ogranicza moje uprawnienia w stosunku do obecnej ustawy i rozporządzeń. Ogólnie ten projekt jest napisany tak, aby maksymalnie w szerokiej perspektywie ograniczyć szkodliwość tej zasranej dyrektywy z równie zasranej EU i jej jeszcze bardziej obesranego rzadkim kałem politbiura. Ale idealny nie jest, wręcz zaostrza. Posiadanie broni w Polsce w sensie prawnym ma dużo niuansów, których nie da się sprowadzić do stwierdzenia "ułatwienie posiadania" czy ta "legalizacja" (nielegalnych klamek nikt nie zalegalizuje).

Edytowane przez Big Q
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrośnie przestępczość. Ogólnie to dawanie dostępu do broni nie będzie na rękę policji, która w razie ostrych akcji nie będzie walczyła z uzbrojonymi w pałki i noże kibolami, tylko z kibolami posiadającymi giwery. 

W USA jest długoletnia kultura posiadania i noszenia broni, a mimo to jest dam ogromna ilość przestępstw w porównaniu z Polską. W Polsce takiej kultury posiadania broni nie ma w społeczeństwie więc skutki mogą być naprawdę opłakane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zuckerfrei napisał:

Moim zdaniem powinno być jak w USA. Tylko my nie mamy takiej historii jak oni itd Ja osobiście chciałbym posiadać colta 1911, śni mi się po nocach.

No to co za problem? Zaczniesz teraz to jeszcze powinieneś zdążyć kwity na obecnych zasadach zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, shinobi said:

Dzisiaj sejm obradował nad legalizacją broni palnej. Ustawa przeszła dalej i za niedługo będzie można łatwiej kupić broń palną.

Co wy myślicie o tym pomyśle?
Według mnie stwarza to zagrożenie takie samo jak w USA, że matki będą dawać noworodkom broń do zabawy.

Czytam twoje ostatnie zdanie i oczy mi zaczynają ropieć. ?

Nie masz żadnego pojecia o USA a tymbardziej o prawie do posiadania broni w stanach . Twoje ostatnie zdanie świadczy o tym dobitnie ! 

Zagrożeniem w USA są osoby które posiadają broń NIELEGALNIE !

Prawo o dostępie do broni w Polsce ogranicza dostęp do broni TYLKO normalnym obywatelom , przestępcy mają nieograniczony dostęp do broni , czy nie uważasz że to troszkę odwrotnie niż powinno być?

Wracając do stanòw im więcej "concealed carry permits "  tym bezpieczniej na ulicach w USA . 

Mosze ma racje , w stanach jest odpowiednia kultura obchodzenia się z bronią, w Polsce trzeba to wypracować i ròwnocześnie ułatwić dostęp do broni . 

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

22 minuty temu, Red_Pill napisał:

Mosze ma racje , w stanach jest odpowiednia kultura obchodzenia się z bronią, w Polsce trzeba to wypracować i ròwnocześnie ułatwić dostęp do broni . 

Niestety naszą kulturę / jaka by wcześniej nie była/tępiono od 1772, więc mamy co mamy.

Kiedy ostatnio w Polsce każdy /no prawie/ mógł posiadać broń?

 

Wystarczy zacząć wprowadzać odpowiednią edukację już od szkoły podstawowej i za kilkanaście lat jakaś część będzie w tej kwestii normalnie myśleć i się posługiwać.

 

Nikt nikogo nie zmusza do posiadania, ale też jak chcę to niech mi nikt nie utrudnia i nie robi ze mnie idioty który zaraz poleci na ulice i będzie strzelał.

Tak myśląc należałoby zabrać wszystkim samochody bo to też niezła i skuteczna broń a i noże kuchenne i widły a grabki i szpadle tylko gumowe itd aż do upierdolenia rąk i wybicia zębów a w końcu i łby trzeba by obciąć bo z "dyńki" też można zabić, i właśnie po to mi broń żeby w razie czego bronić się przed idiotami tak "myślącymi"/ mówiącymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym, żeby każdy mógł kupić, ale najpierw badania +testy na strzelnicy. Jesteś zdrowy i potrafisz strzelać? Znasz konstrukcję broni, jak się z nią obchodzić i ją konserwować? Proszę tu masz papierek. Coś jak egzamin na prawo jazdy. Nie można byle Januszowi dać broni chociaż i tak w każdej chwili może kupić sobie rewolwer... No ale jestem za liberalizacją przepisów. Każdy zdrowy i ogarnięty obywatel powinien móc kupić sobie pukawkę, a i się nie bronić kiedy zajdzie potrzeba.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL broń można od dawna kupić legalnie bez problemu - niemal każdego czarnoprochowca. Kładziesz na ladę kasę, wskazujesz palcem który chcesz i wychodzisz. Mimo to, nie każdy kupuje, mimo to również nie ma pojedynków rewolwerowców w samo południe czy masowych strzelanin wśród kiboli.

 

Obawiam się że niektórzy powtarzacie komuszą propagandę, że Polacy to inwalidzi umysłowi o jakimś szczególnym rodzaju upośledzenia, nie nadają się do posiadania bo się powystrzelają itd. Po prostu nieodpowiedzialne sierotki, którymi w jak największym stopniu musi opiekować się państwo.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.