Skocz do zawartości

Kanapa - czym wyczyścić.


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie zapach, jest "gruby". Plamy duże. Co robi woda utleniona? Ilu procentowa musi być i gdzie ja kupić. (Wiadomo ze apteka ale wyższe stężenie procentowe to gdzie?)

 

A Vanish, że się sypało na dywan?? Czy coś? Lepiej potrzebuje coś co mogę kupić stacjonarnie.

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Neutralizatora zapachów i bakterii, to wspomniana soda i ocet. Najlepiej papka z sody+ woda utleniona+ woda, pozostawić czasowo i kontrolować. Potem dla neutralizacji dodatkowo woda z octem.

 

Takie zabrudzenia w pierwszym etapie trzeba na sucho, a potem zimną wodą, posypać skrobią ziemniaczaną, lub sodą ( soda może mieć wpływ na kolor). Tak zebrany wstępnie brud, czyścimy jak wyżej.

 

Dopiero zobaczyłam, pewnie już za późno z tą radą ;) 

 

Ocet i soda najlepiej neutralizuje i czyści plamy pochodzenia biologicznego, jest jeszcze amoniak, równie przydatny w domowych porządkach. W zasadzie to tymi 3 produktami wyczyści się cały dom.

Edytowane przez Sitriel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.