Skocz do zawartości

Friedrich Hebbel, garść cytatów


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Pokopałem, wprawdzie powierzchownie i przez przypadek. Kompletnie mi nieznana postać. Wybrałem trochę jego celnych myśli.

 

  • Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań, nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.
  • Tchórzostwo może mężczyźnie przebaczyć tylko mężczyzna, kobieta nigdy.
  • W chwili, gdy miłość wszystko oddaje, bankrutuje.
  • Geniusz jest inteligencją entuzjazmu.
  • Kobieta jest tylko kobietą, a przecież nie wszyscy się na to godzą.
  • Kto nie ma siły, aby być uczciwym, nie ma jej też, aby uwierzyć w uczciwość innych.
  • Lepiej być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
  • Można kamień rzucić w powietrze. Przez to jednak nie urosną mu skrzydła.
  • Nasze cnoty są najczęściej bękartami naszych grzechów.
  • Są ludzie, którzy by się cieszyli nawet z końca świata, gdyby go przepowiedzieli.
  • Wielka jest rozkosz zapalona od ognia nienawiści.
  • Wielu obdarzyła natura talentem współczucia, niewielu – współradości.
  • Właściwą rzeczą głupców jest przyglądanie się wadom innych i zapominanie o własnych.
  • Wprost nie do wiary, ile rozumu używa się w świecie dla udowodnienia głupstw.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie najbardziej trafiają dwa.

 

"Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań, nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice." Walczę z pewną przypadłością.

 

"Właściwą rzeczą głupców jest przyglądanie się wadom innych i zapominanie o własnych." Czasami to robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przemawiają najlepiej:

 

"Są ludzie, którzy by się cieszyli nawet z końca świata, gdyby go przepowiedzieli"- żyjemy w świecie racjoholików i nie dopuszczamy do siebie myśli, że ktoś może ma inne zdanie, a często po wielu latach zrozumiałem, że moja racja była tylko wątłym czymś, a cudzy punkt widzenia jest jednak do przyjęcia;

 

"Kto nie ma siły, aby być uczciwym, nie ma jej też, aby uwierzyć w uczciwość innych"- czasem ktoś nas ocenia, przypisuje jakieś wady, a prawdopodobnie jest tak, bo widzą w nas to, co sami głęboko w sobie odczuwają";

 

"W chwili, gdy miłość wszystko oddaje, bankrutuje"- nie oddawajmy miłości i siebie całkowicie drugiej osobie, bądźmy zdrowymi egoistami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.