Skocz do zawartości

Przestrzeń osobista


Brat Jan

Rekomendowane odpowiedzi

https://img3.demotywatoryfb.pl//uploads/201709/1506615369_5Jlhv7.mp4

 

Jaki dystans przyjmujecie przy poznawaniu i rozmowie z innymi ludźmi, szczególnie w podziale na płeć.

Mam wrażenie, że kobiety lubią krótszy dystans niż mężczyźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zachowuje duży dystans do nowo poznanych osób, baaa nawet do znajomych choć ciut większy dystans mam do kobiet niż do mężczyzn.

 

Powód - jestem introwertykiem - poza tym nudzą mnie te niektóre gierki kobiet szczególnie w pracy

 

Zauważyłem, że kobiety lubią skracać ten mój dystans ale trafiają na mur :D

Edytowane przez Porucznik Optymista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy to takie ważne, że trzeba przyjmować określony dystans do ludzi. Wystarczy czuć się sobą dobrze i być spójny z samym sobą i nikogo nie udawać. Kobiety mają radar na wszelkiego rodzaju aktorstwa, jeśli wyczuja, że grasz osobę która w rzeczywistości nie jesteś, to jesteś spalony na starcie. Jeśli w danej chwili intuicja podpowiada co w danej chwili masz zrobić, to to zrób i nie przejmuj się konsekwencjami. Kobiety kochają pewnych siebie facetów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rozmowie siedzącej nie ma znaczenia. Natomiast przy rozmowie stojącej, wolę, żeby facet stał przynajmniej 60-70 cm ode mnie, bo przy pół metra i mniejszym dystansie czuję dyskomfort. Przy kobietach nie ma to znaczenia, natomiast jeżeli kobieta skróci dystans do pół metra lub mniej, to duże prawdopodobieństwo, że w trakcie rozmowy ją złapię na chwilę np. za biodro, ramię, poklepię po ramieniu, albo coś.

Edytowane przez Roh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat lubię krótki dystans w przypadku obu płci :) moim zdaniem to wyraża sympatie i zaufanie. Oczywiście nie tulę się do ludzi których dopiero co poznałem(chyba że to flirt, lub pijany jestem :D), ale np w przypadku przyjaciół rozmowy często odbywają się na krótkim dystansie, występuje kontakt fizyczny. Kiedyś myślałem że to może wyglądać gejowato, dziś wiem że po tym łatwo można określić czy "przyjaciele" naprawdę się lubią. Chociaż dalej jestem zszokowany gdy poznaję jakąś dziewczynę kumpla, a ta bardzo szybko przechodzi do krótkiego dystansu, wtedy czuję się niekomfortowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.