Skocz do zawartości

Oszustwo na olx i umorzenie śledztwa przez pałersów


Rekomendowane odpowiedzi

W marcu 2017 roku mój Tato został oszukany poprzez portal olx.pl

Postaram się to opisać pokrótce: znalazł kompresor/piaskarkę z drugiego końca Polski i od słowa do słowa umówił się z gościem, że chłop Tacie wystawi fakturę proformę do opłaty oraz wyśle zakupiony towar. Koleś podesłał smsem dane na sklep żony jak to mówił. No ok faktura opłacona, ale po kilku dniach ni widu ni słychu. Okazało się, że telefon wyłączony i dawaj chodu na policję, tam policjant powiedział, że napisać pismo iż odstępujemy od umowy zawartej na odległość i pismo wysłałem na adres tegoż sklepu. Po kilku dniach baba dzwoni, że już jestem kolejnym gościem, którego niby oszukała; z wcześniejszymi sprawami już była na policji, i ona kazała nam to samo zrobić, jako że wgrałem sobie apkę na adroida do przechwytywania rozmów, to miałem jakby kolejny dowód dla policji. Wysłałem opis sprawy wraz z dowodami listownie oraz mailowo na daną komendę, gdzie niby ten koleś mieszkał. Jakiś czas później wezwano mojego Tatę, by złożył zeznania uzupełniające na komendzie w miejscu zamieszkania. Wszystko spisane Tatko podpisał i sprawa ruszyła.

============

Prokuratura rejonowa z miejsca popełnienia przestępstwa wysłała do nas pismo, że Umarza Dochodzenie, nosz by to chuj, mieli podane numery telefonów, konta bankowe adresy itp, a chujki o umorzeniu!

W piśmie było tak: numer telefonu użyty do przestępstwa był w smartfonie z którego wystawiono tę ofertę na olx.pl, tenże numer został zarejestrowany na Pana nr 1, który twierdził, że był już przesłuchiwany co najmniej 7 raz i jest pewien, że ktoś posługuje się jego danymi przy rejestracji kart sim. Rachunek bankowy okazał się być założony jakieś 150 km dalej niż miejsce, z którego miał zostać wystawiony przedmiot. Tatko miał podejrzenia, ale to takie wiecie intuicja itp.

Numer konta był na pewną idiotkę założony, gdzie ta idiotka udostępniła ten numer rachunku bankowego na jakieś 3-4 miesiące jakiemuś gościowi w zamian za 500 zł, ten gościu posługując się dowodem osobistym Pana nr 2. Pan numer 2 twierdzi, że dowód zagubił na jesieni zeszłego roku, ale wcześniej natomiast, przesłał skan swojego dowodu jakiemuś gościowi, który też coś sprzedawał na olx! Zaprzeczył, że korzystał z tego nr rachunku bankowego i tego nr telefonu oraz nie proponował tej babie otwarcia rachunku bankowego.

 

Dalej w piśmie napisano, że w toku śledztwa nie wykazano dowodów, aby występujące osoby w postępowaniu doprowadziły mojego Tatę, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. W związku z tym zasadne jest umorzyć prowadzone dochodzenie wobec nie wykrycia sprawcy przestępstwa. No i pomimo formalnego zakończenia sprawa dalej będzie w zainteresowaniach KPP, żeby ustalić sprawcę i odzyskać mienie.

 

To teraz ja ni głupi ni mądry, bo mam kilka dni by złożyć zażalenie na postępowanie prokuratury, bo ewidentnie ktoś tu lei w chuja z nami, a ja też nie chcę, by sprawa pozostała bez wyjaśnienia. Podano nam nazwiska tych osób i tę idiotkę od konta już znalazłem, gościa od zagubionego dowodu nie, ale pierwszego człowieka od numeru tel. znalazłem coś niepokojącego, a mianowicie, jest to pewien sprzedawca (z Łodzi) w orange, a numer ten był zarejestrowany w orange.

Jutro i tak idę do prawnika, żeby uzyskać więcej informacji, ale chciałbym poradzić się najpierw tutaj, a wiem, że są tutaj tacy, co mogą choćby nakreślić i pomóc w tej kwestii

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olx to raj dla złodziei i oszustów. Sam zostałem oszukany i mogę powiedzieć, że nalezy się wystrzegać wysyłania pieniędzy czy ogólnie czegoś wysyłanie do nieznajomej osoby to ogromny błąd. Policja ma w tych czasach ogromne szanse i możliwości aby rozwikłać sprawę. 

Edytowane przez Qaikwow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.