Skocz do zawartości

Małe ekonomiczne, ale które?


StonekZiemniaczany

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję małego ekonomicznego auta z silnikiem benzynowym. Warunkiem jest 5 drzwiowe nadwozie oraz silnik benzynowy. Pisząc ekonomiczne mam na myśli spalanie paliwa na 100 km, bo wiadomo że olej czy inne graty trzeba zmieniać jak w każdym, więc cena np rozrządu czy sprzęgła nie gra roli.  

Przedział cenowy do 10 tyś PLN. Musi wytrzymać ok 3 lata i 100 tys km.

Na razie upatrzyłem Toyotę Yaris I-ej generacji oraz Daihatsu Sirion. 

Czy możecie podrzucić jakąś inną propozycję, bo kompletnie nie mam nawet pomysłu czego szukać. Za Tico czy inne Uno z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie warunki eksploatacji? jakie trasy z jaką prędkością, czy masz jakieś zniżki na oc? Jaki rozmiar bagażnika? mały diesel bez dwumasu i zmiennej geometri czy pdf też może być oszczędny. Czy autem będziesz jeździł sam czy w więcej osób? Ile masz wzrostu ? 

Na wstępie proponuję zapoznać się z portalem chceauto.pl  dodatkowo zapoznać się z portalem similarcar.com/pl gdzie porównasz różne modele.

 

Czy bierzesz pod uwagę LPG ? Odpowiedz na pytania to będziemy dumać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daihatsu Sirion z 1.0 czy 1.3? Ten mniejszy silnik w moim aucie spala 5,5 litra w jezdzie miejskiej, obecny przebieg to ok 200k km, nic się nie dzieje, wszystko sprawne. Polecę ci Daihatsu, pewnie będzie w lepszym stanie i cenie niż Toyota, a auta naprawdę udane. Chociaż może rdzewieć w Polsce, u mnie praktycznie nie ma zimy i soli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarisy w tej cenie strasznie zajeżdżone, cudów nie ma, one strasznie trzymają cenę - proponuję getza 1,3, w mieście pali 8 - 8,5 litra, ma kopyto, 5 drzwi i w tej cenie sensowne auto można kupić - tata ma takiego, i po prostu rewelacja pod każdym względem w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramzes auto będzie jeździć w 80% po autostradzie ale z prędkościami rzędu 90-100km/h. Diesel i LPG odpada z racji Państwa w którym przebywam i podatkami za te paliwa związanymi. Dlatego koniecznie benzyna. A wzrostu mam tyle co Guru  M.K czyli 180cm.  

Pingwin Siriona chciałbym z 1.3 bo to identyczny silnik jaki był w Yarisce czyli na łańcuchu, natomiast ten 1.0 to chyba ma 3 garnki więc nie wiem skąd on jest bo w Yaris był 1.0 ale 4 cylindrowy (chyba że się mylę)

 

6 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Yarisy w tej cenie strasznie zajeżdżone, cudów nie ma, one strasznie trzymają cenę - proponuję getza 1,3, w mieście pali 8 - 8,5 litra, ma kopyto, 5 drzwi i w tej cenie sensowne auto można kupić - tata ma takiego, i po prostu rewelacja pod każdym względem w tej cenie.

Byłem oglądać takiego Getza właśnie i też go biorę pod uwagę. Tylko ja jechałem tym 1.1

 

ps sory za wypowiedź jedna pod druga, jeśli się da to proszę o scalenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten litrowy to silnik od daihatsu, trzycylindrowy twin cam, zmienne fazy rozrządu. Około 60-70 koni, zależy jaki rocznik. Sprawdź sobie podatek drogowy na wersję 1.0 i porównaj z 1.3 - w UK za pierwszy jest 30 a za większy już 130. Spokojnie do normalnej jazdy taki silnik wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.0 w daihatsu siron  to 1KR-fe z yaris , aygo. Getza spróbowałbym 1.6

 

Niektóre skrzynie można modyfikować przez zmianę przełożenia 5 biegu od innego modelu/ wersji z silnikiem diesla. Może warto poszukać w tą stronę ?

 

Edytowane przez Ramzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Insightful napisał:

Szukalem bardzo podobnego auta jakies 3 lata temu. Wybor padl na Honde Civic VI 1.5 MB3. TO byl swietny samochod, jedyna wada to rdza, wiadomo, japonce z lat 2000-200x. Mam cale na przestrzeni jednego roku zapisane w Excelu. W razie czego chétnie udostépnie :)

Civika oglądałem ale z 1.5 Vtec-E (ten baaardzo ekonomiczny 114 konny) ale przebiegi po 300 tys....

Auto ma jeździć bez większych napraw ok 3 lata i w tym czasie pokonać ok 100tys km a taki civik to chyba by padł po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Insightful napisał:

Ja miałem właśnie tego 1.5 Vtec econo (MB3). Przebieg 300t to normalny przebieg. Nie oczekuj przebiegu rzędu 150-200 w aucie z 2000 . A kręcić licznik każdy umie ;)

znalazłem takie cacko po 1-szym właścicielu z klimą i szybami w prądzie ale za 2900E.... za rocznik  2000 i nalot 117tys km

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deawoo Lanos :D  (koniecznie LPG)

Opel ASTRA H  

Chevrolet Aveo :) 

Fiat.. PUNTO! :D  (JEŚLI JEST PORDZEWIAŁY TO ZNACZY ŻE BITY!! a i uważaj na ,,dziury" z prawej strony od strony pasażera bo może ci się trafić ELKA) 

Honda Jazz (UWAŻAJ NA RUDĄ!) 

Fiat Grande Punto (o tej wersji Punto wiem najmniej wybacz :< ) 

ŻADNE RENO CLIO IV ANI SUZUKI SWIFT,TOYKI YARIS!! PRZEWAŻNIE ZAJEŻDŻONE PONIEWAŻ TO BYŁY ELKI PRZEWAŻNIE

Reno Clio III 

uwielbiana Skoda Fabia (Musisz poszukać bo przeważnie auto Firmowe) 

Toyota Aygo

Opel Zafira ,,A" 

Toyota Carolla E11

Popularna ,,Foczka" Ford Focus II 

Nissan Primera II 

Renault Scenic I-II (wybierz sobie ;)

Honda Civic VII 

Toyota avensis I 

Fiat Panda

Popularny Kosmos inaczej Mitsubishi Space

Nissan Micra

 

 

Więcej nie będę wymieniał bo nie chce serwera przeciążyć :)  

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, SHD2030 napisał:

Fiat.. PUNTO! :D  (JEŚLI JEST PORDZEWIAŁY TO ZNACZY ŻE BITY!! a i uważaj na ,,dziury" z prawej strony od strony pasażera bo może ci się trafić ELKA) 

Niekoniecznie. Pierwsze dwie generacje Punto są po prostu fatalnie wykonane pod względem blach. Z trzecią już jest lepiej (ta od 2005 roku).

Ogólnie Fiaty produkowane w Polsce mają słabe zabezpieczenie antykorozyjne - zobaczcie sobie Seicento, Pandy II, Uno (sam posiadam), Siena, Albea, Palio... 

Edytowane przez koksownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, koksownik napisał:

Niekoniecznie. Pierwsze dwie generacje Punto są po prostu fatalnie wykonane pod względem blach. Z trzecią już jest lepiej (ta od 2005 roku).

Ogólnie Fiaty produkowane w Polsce mają słabe zabezpieczenie antykorozyjne - zobaczcie sobie Seicento, Pandy II, Uno (sam posiadam), Siena, Albea, Palio... 

Wszyscy w moim otoczeniu co mają lub posiadali Punto nie narzekali na blachy tylko bardzo zachwalali stan blach naszego ,,Punciaka"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, StonekZiemniaczany said:

znalazłem takie cacko po 1-szym właścicielu z klimą i szybami w prądzie ale za 2900E.... za rocznik  2000 i nalot 117tys km

Cóż. Zdarzają się perełki ALE IMO najlepiej takich szukać na forum zapaleńców marki. Tam są działy sprzedaży, często właściciele zakładają tematy i piszą co wymienili, wrzucają zdjęcia części itp. Od takich ludzi warto kupować. Ewentualnie Civic VII ale tutaj mi się nie podoba drążek do biegów, wygląda to paskudnie wg mnie i mnie to zniechęcilo więc kupiłem poprzedni model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 6.10.2017 o 19:27, Insightful napisał:

Cóż. Zdarzają się perełki ALE IMO najlepiej takich szukać na forum zapaleńców marki. Tam są działy sprzedaży, często właściciele zakładają tematy i piszą co wymienili, wrzucają zdjęcia części itp. Od takich ludzi warto kupować. Ewentualnie Civic VII ale tutaj mi się nie podoba drążek do biegów, wygląda to paskudnie wg mnie i mnie to zniechęcilo więc kupiłem poprzedni model. 

 

Dziś rozmawiałem z chłopem i puści mi go za 1400E, ale nie miałem drugiego kierowcy bo po nie jechać... 

https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/honda/m1206883452-honda-civic-1-5i-vtec-e-apk-19-8-18.html?c=aba4801fe1dcfdf8e084fd4b2e0a17e&previousPage=mijnberichten

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yarisa miałem i sprzedałem tylko z takiego względu, że chciałem większy ;) i bezpieczniejszy, na długie trasy. Długo lubiłem Niemieckie auta. Po Yarisie miałem Mazdę, teraz z powodu różnych perturbacji niczym nie jeżdżę, ale następna będzie albo Mazda albo właśnie Toyota (ze wskazaniem na Mazdę). Ja bym brał Yarisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.