Skocz do zawartości

Jezus synem Lucyfera?


StonekZiemniaczany

Rekomendowane odpowiedzi

@Mariuszsoq a coś Ty taki pewny, że to tak łatwo odróżnić?

Powiedz to na ambonie w niedzielę, na mszy o 7.00. Starsze Panie bardzo grzecznie, w zakrystii Ci wytłumaczą jak bardzo się mylisz. Potem zawiną Cię misie i zrobią sprawę o naruszenie uczuć religijnych, a Sąd zobowiąże Cię do publicznych przeprosin. Z religiami nie jest tak prosto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały i szanowni moderatorzy. Proszę o interwencję jeżeli pojawiają się posty typu : 

2 godziny temu, Mariuszsoq napisał:

żydzi sfalszowali religie, byl czysty krzyz i wlozyli na niego tego cwela.

 Co to za poziom ?! Myślalem, że nie jestem w sekcji komentarzy na youtube z linku do utworów pana Popka, Soboty i innych. 

 

Cwel, cwer – obraźliwe pojęcie używane w gwarze więziennej, degradujące określenie osoby zmuszanej w więzieniach do odbywania stosunków seksualnych z innymi współwięźniami.

 

 Nie jestem osobą religijną, ale nazywanie Jezusa w ten sposób, to już przegięcie.  

 Juz pomijam fakt, że nikogo nie powinno tak nazywać.

 

Edytowane przez Metody
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ja nazywam to moja sprawa i ja sie przed Bogiem bede z tego tlumaczyl. Kazdego sasiada tak nazywam jesli cos zrobi mi nieprzychylnego, a nawet klienta jak mnie wkurwi.

 

Taka prawda, czasem mowiac duzo nie dociera do ludzi, powiesz wprost dotrze, ale poczuja sie obrazeni, zyjemy w swiecie gdy mowi sie to co lepiej "wypada" czyli "klamstwo"

 

i tak nosze czysty krzyz na piersi i sie tego nie wstydze, nie z jakims trupem na nim zawieszonym, bo dla mnie chrzescijanstwo a katolizycm to dwie inne sprawy.

 

Klechy to antychrysty odwrocily sie od starego testamentu, stworzyly jezusa z nazaretu i wymyslimy cos zeby rzadzic ludzmi, za co szanuje, ale nie toleruje.

 

 

Dokladnie. Kiedys powiedzialem na mszy glosniej wsrod tych ludzi obok co slyszeli to spojrzeli sie jakby zobaczyli diabła, a sami sa faryzeuszami bo sie modla co niedziele a w poniedzialek oszukuja blizniego.

 

Dlatego swoje mysle swoje wiem, czasem cos tu powiem, ale i tak sie kontorluje, uwierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ten hejt na kościół kat. , ja osobiście mam dobre doświadczenie z Księżmi. Pomogli mi wstać na nogi, i nie wołali za to pieniędzy.

Im bardziej zagłębiam się w biblię, tym bardziej jestem skłonny do uwierzenie w cud Chrystusowy.

Doświadczyłem Jezusa na własnej skórze, on istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GurneyHalleck Proponuję nie wierzyć ślepo wszelkim dużym korporacjom, które mają z tego tytułu zyski. Alternatywę niech sobie wyrobi każdy wedle przekonań :) Jestem daleki od namawiania kogoś do czegoś, bo skąd mam wiedzieć czy ja sam się nie mylę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mariuszsoq napisał:

 

 

Powiem tak ,czym sie rozni chrzesnijanstwo od katolicyzmy ? tym ze żydzi sfalszowali religie, byl czysty krzyz i wlozyli na niego [···]

Przecież Żydzi tj wyznawcy judaizmu całkowicie odrzucają Jezusa jako proroka i Boga. Nadal honorują tylko stary Testament.

Żydzi to albo judaizm, albo ateizm, albo agnostycyzm, a nie chrześcijaństwo ani katolicyzm

Nie chcę wywoływać gównoburzy, tylko takie sprostowanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blomex napisał:

Przecież Żydzi tj wyznawcy judaizmu całkowicie odrzucają Jezusa jako proroka i Boga. Nadal honorują tylko stary Testament.

Żydzi to albo judaizm, albo ateizm, albo agnostycyzm, a nie chrześcijaństwo ani katolicyzm

Nie chcę wywoływać gównoburzy, tylko takie sprostowanie

 

Masz rację :) dobrze, że sa tacy Bracia co umią to ładnie w słowa ubrac itp itd :) mi nie wychodzi w zadnym temacie tak.

 

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase, głownie o to nasz "katolicyzm" gdzie powoli odrzuca sie stary testament a mowi sie duzo to co w nowym i sie robi kase ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karolek napisał:

Nie wiem skąd ten hejt na kościół kat.

Sławny pisarz Marek Kotoński doskonale wyjaśnił to w swoich książkach. W skrócie KK od najmłodszych lat programuje w ludzkiej podświadomości poczucie winy, żeby móc potem sprzedawać wybawienie od tego. Dlatego tak bardzo ta korporacja religijna walczy o to żeby móc nauczać w państwowych szkołach. Programowanie najmłodszych jest najłatwiejsze. Od małego mamy wpajane że bycie dobrym człowiekiem to bycie pobożnym człowiekiem. Chrześcijanin stał się synonimem dobrego człowieka. Dla większości tak zaprogramowanych ludzi ktoś z poza Kościoła Katolickiego automatycznie jest złym człowiekiem, bez względu na to co sobą reprezentuje. Tymczasem bywa zupełnie odwrotnie.

 

Tytuł tego tematu i tego filmu ma być prowokacyjny ale jego założenie jest błędne bo nie ma żadnego Jezusa ani nie ma żadnego Lucyfera. Jedyne niebo i piekło jakiego możemy doświadczyć jest tu na ziemi. Od nas ludzi zależy to czy Ziemia na której mieszkamy będzie dla nas niebem czy piekłem. Innego piekła ni nieba nie ma.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariuszsoq jak widzę forumowa duża swoboda wypowiedzi prowadzi czasem do znacznego obniżenia jej poziomu. Jeśli nie zrozumiałeś niedawnego przesłania w kwestii utrzymywania jej klasy, masz ostatnią okazję na przemyślenie tej sprawy. Mimo że wszyscy oddajemy się z lubością porannej defekacji, nie wystawiamy dupy na widok publiczny. Czaisz?

 

@Metody apele i uwagi administracyjne prosimy składać na skrzynkę moderatorską lub używać opcji "zgłoś" przy konkretnym poście. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, StonekZiemniaczany napisał:

Metody. Brat Mariusz ma taki sposób wypowiedzi. Sam kiedyś zgłosiłem sprawę do Moderacji za co zostałem niestety ukarany punktem. 

Oskarżasz moderację, że za zgłoszenie sprawy wypowiedzi usera forum dostałeś ostrzeżenie? Jeśli to kłamstwo i oszczerstwo wobec ciężko pracujących moderatorów, dostajesz miesiąc urlopu, jeśli prawda - wycofam ten punkt.

 

 

@Mariuszsoq - to co napisałeś, było obrzydliwe. Nigdy, przenigdy nie pozwolę na to, by nazywać w tak ohydny, więzienny sposób kogokolwiek (z niewielkimi wyjątkami), a na pewno nie Jezusa. Jak nie wierzysz (podobnie jak ja) w Jezusa, można to napisać miło, dyplomatycznie, a nie używać więziennego slangu oznaczającego zgwałconego przemocą mężczyznę. 10 dni urlopu powinno sprawić, że ochłoniesz i przemyślisz swoje postępowanie. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy Lucyfer był rzeczywiście istotą złą też jest dyskusyjne. My znamy Lucyfera tylko do strony jego przeciwników (Chrześcijaństwo) oraz od jego rzekomych wyznawców Lucyferian, ale oni też go czczą jako istotę, która przedstawia kościół.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"też jest dyskusyjne" - zwykły relatywizm. Albo wierzysz Bogu jako Absolutowi, który jest prawdomówny i ma wobec przeciwnika ludzkości plan, albo jesteś zdany na swoje konfabulacje "co by było gdyby z innej perspektywy..". Prawda albo fałsz, nie ma stanu pośredniego, coś albo istnieje albo nie, tertium non datur. To jest w ogóle generalny problem ego ludzkości, chcą uchodzić za wiedzących lepiej nawet od Absolutu. Nigdy nie dogodzisz ludzkości jako całości.

Edytowane przez AdamPogadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.