Skocz do zawartości

Język Obcy


Obieżyświat

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, tak jak napisał @jaco0007, angielski to podstawa, cały świat teraz się nim posługuje. Dzisiaj młodzi obracają się w tym języku od małego np. mój brat już w wieku 5 lat zaczyna się go uczyć. Sam w tym roku pisałem mature z tego języka, nie oczekiwałem jakiś kokosów, ale zobaczysz, że nawet nie będąc native speakerem, a mając 150min (o ile dobrze pamiętam), jesteś w stanie dużo wykombinować. Dodatkowo zwróc uwagę na przedmioty, które punktują uczelnie, rekrutując na studia. Teraz większość uczelni, jako drugi przedmiot, wymaga języka obcego, a w dużej mierze samego angielskiego. 

Jednak jeżeli chcesz wybrać inny, to może rosyjski? Teraz wschód idzie do przodu, a sam język nie jest skomplikowany, miałem z nim styczność przez jakiś czas i mogę polecić. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam z angielskiego znam ale nie czuje się na siłach aby zdawać z niego matury.. a rosyjskiego muszę się uczyć się od podstaw (znam dużo osób które znają ten język akurat)  a niemieckiego uczyłem się od przedszkola.. co do angielskiego.. dopiero w gimnazjum miałem taki twór jak Angielski więc wiecie..  Co do czeskiego.. Znam Gwarę śląską więc będę miał łatwiej opanować ten język.. Angielskiego mogę się kiedyś nauczyć.. ale nie w rok czy dwa lata dlatego bardziej jestem ku Rosyjskiego/Niemieckiego/Czeskiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, wiesz..jeżeli wyznaczasz sobie okres dwóch lat na naukę języka, to według mnie dużo łatwiej (i taniej) będziesz miał, jeśli wybierzesz angielski. Chociażby kursy, prywatne lekcje czy proste seriale po angielsku. 

Kiedy piszesz mature? Jeden język jest obowiązkowo, więc jakiś musisz zdać. 

Skoro uczysz się najdłużej niemieckiego, to w niego celuj. Dodatkowo możesz szlifować jakiś inny. 

Chociaż wiadomo, że nie liczy się to, ile się uczysz języka, tylko ile się nauczyłeś. Ja akurat tyle samo ucze się angielskiego co niemieckiego, a różnica w poziomie jest...kolosalna :lol:

 

Edytowane przez Rexer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według komisji Europejskiej aby nauczyć się angielskiego (w stopniu komunikatywnym - B1) musisz poświęcić 360h, a więc (zakładając jak napisał mój przedmówca) jeśli masz te dwa lata to wychodzi po pół godziny dziennie efektywnej nauki (jeśli masz jeszcze w szkole to hohoho... ale nauka musi być EFEKTYWNA). 

Edytowane przez Mosze Black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Rexer napisał:

 

Kiedy piszesz mature? Jeden język jest obowiązkowo, więc jakiś musisz zdać. 

Skoro uczysz się najdłużej niemieckiego, to w niego celuj. Dodatkowo możesz szlifować jakiś inny. 

 

 

w 2019 ale poziom niemieckiego u mnie jest na dnie... a angielski mam opanowany na.. A1-A2 więc wiesz.. 

9 minut temu, Mosze Black napisał:

Według komisji Europejskiej aby nauczyć się angielskiego (w stopniu komunikatywnym - B1) musisz poświęcić 360h, a więc (zakładając jak napisał mój przedmówca) jeśli masz te dwa lata to wychodzi po pół godziny dziennie efektywnej nauki (jeśli masz jeszcze w szkole to hohoho... ale nauka musi być EFEKTYWNA). 

angielski mam raz na dwa tygodnie (szkoła zaoczna) :/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski mimo wszystko jest najbardziej uniwersalnym językiem, gdziekolwiek się pojawisz, to zawsze się w tym języki dogadasz. 

 

I wcale nie jest taki trudny do nauki, to Ty sobie wmówiłeś, że tak jest. Ja się niemieckiego nigdy nie uczyłem, ale jak zobaczyłem z czym to się je, to ręce mi opadły.

 

Trzy lata się uczyłem rosyjskiego. Łatwy i szybki w nauce, ale musisz ogarnąć pisownię i cały alfabet. Później idzie już z górki.

 

Czeski ? A na co Ci on ? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To @SHD2030, wychodzi na to, że nie ma znaczenia jaki język wybierzesz, bo z tego co napisałeś, w żadnym nie górujesz. Więc celowałbym w angielski. Pamiętaj, że matura ustna a pisemna to zupełnie dwie inne rzeczy. Ustną liczą praktycznie nigdzie, natomiast już pisemną z angielskiego prawie wszędzie. Spróbuj skupić się właśnie na maturze pisemnej, dwa lata to masa czasu, a zobaczysz, że wtedy i tak angielski będzie na topie. No, może chiński jeszcze pójdzie w góre, ale tego nie bierzemy pod uwagę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że się czepiam, ale forum jest dla osób od 18 lat. Skoro zdajesz mature w 2019, to znaczy, że masz teraz 16 lat ;)

 

Co do matury, kup sobie repetyrorium maturalne i na poziomie podstawowym zdasz spokojnie. Możesz też kupić sobie kurs SuperMemo, gdzie algorytm będzie sam Ci mówił czego masz się uczyć danego dnia.

 

Angielski to podstawa, ale sam angielski już nie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, manygguh napisał:

Nie to, że się czepiam, ale forum jest dla osób od 18 lat. Skoro zdajesz mature w 2019, to znaczy, że masz teraz 16 lat ;)

 

Co do matury, kup sobie repetyrorium maturalne i na poziomie podstawowym zdasz spokojnie. Możesz też kupić sobie kurs SuperMemo, gdzie algorytm będzie sam Ci mówił czego masz się uczyć danego dnia.

 

Angielski to podstawa, ale sam angielski już nie wystarcza.

Urodziłem się w 1998 zdałem KKZ i 1 rok liceum mam za sobą  teraz ciągle drugi ;)  

 

6 godzin temu, Rexer napisał:

To @SHD2030, wychodzi na to, że nie ma znaczenia jaki język wybierzesz, bo z tego co napisałeś, w żadnym nie górujesz. Więc celowałbym w angielski. Pamiętaj, że matura ustna a pisemna to zupełnie dwie inne rzeczy. Ustną liczą praktycznie nigdzie, natomiast już pisemną z angielskiego prawie wszędzie. Spróbuj skupić się właśnie na maturze pisemnej, dwa lata to masa czasu, a zobaczysz, że wtedy i tak angielski będzie na topie. No, może chiński jeszcze pójdzie w góre, ale tego nie bierzemy pod uwagę :D

Według Wikipedii Hiszpański i Chiński przegoniły już język angielski  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2017 o 15:56, Obieżyświat napisał:

Według Wikipedii Hiszpański i Chiński przegoniły już język angielski  

Chiński bo chińczyków jest dużo, a Hiszpańskiego używają w Ameryce Południowej.

 

Więc jeśli autor tematu zamierza wyjechać do biednych krajów, albo chce znać trudny język, którym i tak nie dogada się z nikim oprócz żółtego to proszę bardzo.

 

Angielskiego bardzo łatwo się nauczyć, nawet nie będąc w żadnym z anglosaskich krajów, bo i tak jest się nim otoczonym dookoła. O książki i native speakerów bardzo łatwo, wystarczą chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w podobnej sytuacji, ale poświęciłem trochę energii i widać efekty, polecałbym Ci nauke angola, z podstawą problemu miec nie bedziesz, a zdajac angola mozesz tylko podstawe napisac, a z takiego czeskiego, rosysjkiego CHYBA musialbys podstawe i rozszerzenie. Ogółem zeby sie nauczyc angola (ogolem jezykow obcych w sumie) polecam fiszki, osluchanie sie z tym jezykiem i troche cwiczen online z gramatyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.