Skocz do zawartości

Muzułmanin apostata - wywiad


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że wywiad pozostawia lekki niedosyt, myślę że jednak warto dla paru przemyśleń nabić GW trochę wejść.

Ex-muzułmanin z Egiptu, mieszkający od dwóch lat w PL o biblii, koranie, islamie, uchodźcach z własnej perspektywy ateisty: 

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,22461241,mam-na-imie-ahmed-nie-wierze-w-boga-boje-sie-ekstremistow.html

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On sam mówi, że by ostrożnie podchodził co do kwestii przyjmowania uchodźców i, że nie wie czy nie są zbyt duże różnice kulturowe by to robić ale i tak masa polityków bedzie przekonywać, że to słuszne i powinniśmy być tacy dobrzy i ich przyjąć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trafiliśmy do jednej wsi w której po wielu latach od śmierci męża, atrakcyjna wdowa była w ciąży. Zamiast kamieniowania społeczność uznała że "uśpiony plemnik" jej męża "aktywował" się po latach a pewnie ją "sołtys" wystukał. Ale tam jest ogólnie mnóstwo takiej naiwnej ciemnoty. Również spotkałem się z przekonaniami, że jeśli samotna kobieta, która się w jakiś sposób "opłaca" społeczności, zajdzie w ciążę, to można ją usprawiedliwić tym, że np. usiadła w łaźni na miejscu, gdzie wcześniej siedział mężczyzna. Jak się nie opłaca (pewnie brzydka a chce się zrealizować macierzyńsko) to pod kamień.

Wówczas przekonałem się, że islam jest tak elastyczny w interpretacji i super-wygodny, że gdybym był dyktatorem, wprowadziłbym go na swoim terytorium. Ale taką dobrotliwą jego interpretację ;) Choć z logicznego punktu widzenia, jest to kult ciemnoty i nie żadna religia, tylko system kontroli społecznej, dopasowany do ogólnie niskiej błyskotliwości "wiernych". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.