Skocz do zawartości

Całowanie w dłoń


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Tomko napisał:

MOJE nie ma nic do bezinteresowności. 

Ma wszystko. Właśnie ,,mnie'', ,,ja'' jest przyczyną interesowności :) 

Każdy ludzki czyn jest w gruncie rzeczy interesowny, nakierowany na własne szczęście. Oczywiście nie ma nic złego w zdrowym egoiźmie, bo bez nie moglibyśmy przetrwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Metody napisał:

Każdy ludzki czyn jest w gruncie rzeczy interesowny, nakierowany na własne szczęście.

Aaaa nie zgodzę się :) DeMello pisał, że pomagamy bezinteresownie wtedy, gdy robimy to odruchowo podświadomie. Wyuczony schemat dobrego uczynku. W każdym innym przypadku mamy z tego jakąś korzyść. Albo lepsze samopoczucie, albo liczymy na coś w zamian. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eleanor Sorry, już wracam do tematu.

Otóż nie całuję w ręce. Uważam to za relikt i durny zwyczaj. Mało tego - nie będę wskazywał palcem, ale obecna "ekipa rządząca" składa się właśnie z takich kmiotów całujących w rękę, co na arenie międzynarodowej wygląda tragicznie. 

A tu jeszcze nasza naczelna podwórkowa feministka i jej reakcja na całowanie w rękę. 
 

 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, karolek napisał:

Według mnie, to kobiety powinny całować mężczyzn w dłoń.

  

   Przed wojną tak było, teraz, chyba jeszcze na śląsku. To był wyraz szacunku dla męża i jego ciężkiej pracy na rzecz rodziny.

 

   Kiedyś chcąc być szarmancki całowałem po łapkach wszystkie jak leci. Odzwyczaiłem się tego, teraz w łapkę, buchnę tylko Teściową,

bo szanuję kobietę, zresztą z wzajemnością.

 

   Ostatnio w taxi wiozłem kobietę, zadbany milf około 50-tki. Z tego co wywnioskowałem ma jakąś kancelarię. Czas podróży upłynął

na przekomarzaniu się dot. układów męsko - damskich, do końca nie przyznała mi racji, chociaż brakło jej argumentów.:) Na koniec podróży,

po tym jak skasowałem ją za kurs, śmiało zapytałem ją o imię, podała, ja również się przedstawiłem, potem krótki, mocny uścisk dłoni.

Pani zgrabnie, odwróciła łapkę wierzchem i podsuwa pod nos, robiąc dziubka. Cha, cha, do zobaczenia odrzekłem.

 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10/8/2017 o 18:16, Ksanti napisał:

ciekawe kiedy kobiety zaczną się w taki sposób upokarzać w ramach równouprawnienia.

Myślę, że niedługo - Internet jest zbawienny. Jak ktoś będzie szukać informacji o zasadach relacji damsko-męskich, to łatwo je znajdzie.

Mając informacje wielu facetów dojdzie do wniosku, że nie warto marnować czasu na związki.

To doprowadzi do mniejszej ilości facetów na rynku, więc kobitki same będą musiały się zacząć starać. :)

 

Wracając do tematu:

Nigdy. To upokarzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam to przywitanie za dość przestarzałe i jak już jest spotykane to u starszych panów. Ale mam raczej pozytywne odczucia bo kojarzy mi się z dżentelmeństwem lat 20-50-tych. Ale odpycha mnie jedynie gdy tak sie ze mną wita jakiś pijak i się zaczyna za bardzo przylepiać do mojej dłoni dodatkowo za bardzo narzucać. W takich momentach bardziej mnie to zniesmacza i mam ochotę ostrzej zareagować...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.